למה צריך ספקי כוח?

25 בפברואר 2018 | מאת: | מאמרים בקטגוריה מחשבים וטכנולוגיה אחר

ספקי כוח הם רכיב חשוב וחיוני עבור כל מכשיר אלקטרוני. ולמרות שזה קל לקחת אותם כמובן מאליו, זה מפתיע עד כמה מסובכים ומורכבים הם יכולים להיות. עם זאת, ננסה להסביר לכם מה זה ספק כוח בשפה פשוטה ונעימה:

ספקי כוח לוקחים את המתח שמתקבל אליהם ממקור החשמל – כמו למשל מהחשמל הביתי שלכם או מגנרטור, ומעבירים אותם לתוך המכשיר החשמלי הרצוי תוך המרה מתאימה. ספקי הכוח יכולים להעביר את המתח לרכיב אחד או לכמה רכיבים בהתאם לצורך, גם למשל ספקי כוח במחשב מעבירים את המתח ללוח אם, לדיסק הקשיח וכו'…

ספק כוח טוב ומתקדם יוכל לא רק להעביר את המתח ממקום אחד לאחר אלא גם לייצב את המתח שמתקבל כך שאם יש קפיצות במתח הם לא יגיעו וישפיעו על הרכיבים האחרים. קפיצות במתח יכולות להיגרם ממספר רב של סיבות, כמו למשל מברקים או קצרים בחשמל, קפיצות אלו יכולות לגרום נזק למכשירים שלכם ולעתים מדובר בנזק בלתי הפיך. על מנת שזה לא יקרה, ספקי הכוח מייצבים את המתח שמתקבל ומעבירים אותו בצורה ישרה ויציבה ללא הפתעות.

שימוש בספקי כוח נפוץ מאוד בכל בית פרטי והם נמצאים בשימוש במחשבים ביתיים ובמכשירים חשמליים נוספים אך גם בעסקים ותעשיה. אם כי כאשר מדובר בספקי כוח של תעשיה מדובר במכשירים מתקדמים ומורכבים יותר המצריכים לעתים איפיון ייחודי ופרטני שנעשה בעזרת ייעוץ עם חברה מתקדמת לייצור או לייבוא ספקי כוח.

סגור לתגובות על למה צריך ספקי כוח?

מאת:

פרסם באתר כ - 24 מאמרים.

.

דילוג לתוכן