השתלת שיניים בכל הפה

21 בדצמבר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רפואת שיניים

השתלת שיניים  בכל הפה – מידע שימושי

ידע זה כוח במאמר הבא תלמדו קצת על השתלות שיניים איזה חומרים ניתן לבצבע היום בטיפולי שיניים איך מתבצע החלפת שיניים הוספת שיניים לפה.

השתלת שיניים בכל הפה נחשבת לפרוצדורה משמעותית ביותר בתחום טיפולי השיניים במאה הנוכחית. אותם שתלים העשויים מחומרים איכותיים מחליפים את השיניים התותבות ומסייעים בשיקום הפה. ישנם מספר גורמים המשפיעים על הצלחת ההשתלה- בחירת הרופא המטפל וכן תחזוקה נכונה לאחר הטיפול.

 

כיצד יש לשמור על מראה השיניים לאחר ההשתלה

 

באופן כללי, תמיד חשוב מאד להקפיד ולשמור על שיניים יפות אבל כאשר יש שתלים בפה הרי חשוב להקפיד באופן מיוחד תוך שימוש בחוט דנטלי. אותם שתלים מוברגים לחניכיים ועליהם בונים מבנה עליו מורכב הכתר. מסביב לשתלים מצויים שאריות אוכל וחיידקים ולכן חשוב לנקותם באמצעות שימוש בחוט דנטלי רו קסמי שיניים.


חשיבות הביקור אצל השיננית

 

נוסף על כך חשוב מאד להקפיד על ביקור אצל השיננית במטרה להסיר את האבנית. האבנית נחשבת לאויב של השתלים ולכן חשוב להסירה- האבנית עשויה לגרום לנסיגת חניכיים וכן לשחרור רעלנים.


כל כמה זמן יש להיבדק אצל הרופא לאחר ביצוע השתלים

 

לאחר סיום ההליך יש להיבדק אצל הרופא אחת לשלושה חודשים וכן לאחר חצי שנה יש לבצע בדיקה קלינית הכוללת צילומי רנטגן על מנת לוודא כי לא התפתחה דלקת סביב השתלים.

אלכוהול ועישון מזיקים לאנשים אשר עוברים טיפולי שיניים

 

ידוע לכל כי אלכוהול ועישון אינם בריאים במיוחד בייחוד עבור מטופלים שעברו טיפולי שיניים ולכן חשוב מאד להימנע משתייה ועישון במהלך הטיפולים.  לא פעם מעשנים כבדים אינם יכולים לעבור טיפולי השתלת שיניים בכל הפה בשל מצב החניכיים. על מנת לאפשר לשתלים להיקלט חשוב מאד להימנע מעישון במהלך ההשתלה על מנת להשיג תוצאות טובות.


חשוב להיות עם היד על הדופק

 

במקרה של כאבים, חשוב מאד להיות עם היד על הדופק. לעיתים יהיה קשה להבחין בדלקת חניכיים עד לגילוי הדלקת כאשר הנזק כבר נעשה ולכן חשוב מאד להקפיד על ביצוע בדיקת שיניים מקיפה אצל רופא מומחה ובעל ניסיון בתחום.


האם מדובר בטיפולים כואבים

את הטיפולים מבצעים בהרדמה מקומית או מלאה כך בזמן הטיפול לא מרגישים כאבים כלל.

לסיכום מאמר:

תוכלו למצוא מידע שימושי בקישורים הבאים 

ניתן לקבל עוד במידע באתר של רופא שיניים ד"ר דורון אבניאלי

עוד מידע בנושא שיטת און אול פור בהשתלות שיניים

  

סגור לתגובות על השתלת שיניים בכל הפה

מאת:

פרסם באתר כ - 19 מאמרים.

.

דילוג לתוכן