כמה חשוב לבצע מבחני דרכים?

31 באוקטובר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ביטוח רכב

בכל שנה יוצאים לנו רכבים חדשים לכביש, כל שנה אנו מתרשמים מכמות הרכבים הגדולה, והמחשבות שהיו עוברות לנו עד לא מזמן הן לא מהמחשבות הטובות, הרי שרכבים רבים פולטים הרבה מאוד רעלים לאוויר. ככל שהכבישים מתנקים מהרכבים הישנים הללו, כך כולם יכולים להיות רגועים יותר לגבי שלל דברים ופרמטרים. על מנת להעלות את הערך של הרכב, מבצעים מבחני דרכים, שבודקים את כשירות הרכבים, ואת היכולות שלהם להיות יציבים ובטוחים בכבישים המודרניים.

אילו פרמטרים מדאיגים אותנו לגבי רכבים ישנים?

ישנם מספר פרמטרים שאנו עוקבים אחריהם במהלך כל מבחני דרכים שאנו נוטים לבצע:

  • זיהום אוויר – כאמור, עדיין לא פותחו השיטות הגדולות שגורמות לרכבים שלנו להיות יעילים לסביבה, ולשמור עליה. כל שנה מפתחים שיטות וטכנולוגיות חדשות לשמירה על הסביבה, בין אם זאת כמות הדלק שנשרפת, או המסננים שנמצאים ברכב, ואפילו איכות הדלק שמגיע לרכב.
  • בטיחות הרכב – מאחר והכבישים הינם כזירת קרב, חשוב מאוד לשמור על כללי הבטיחות בעת הנהיגה. עם זאת, פותחו מכשירי בטיחות מתקדמים לרכבים, מערכות מפותחות שמתריעות בפני הנהג על סכנה, מערכות אוטומטיות שעוזרות לנהג לשלוט על סיטואציות מסוכנות ועוד.

אילו דברים בוחנים בעת מבחני דרכים?

לא רק הדברים המדאיגים אלה הם החשובים, אלא גם עוד מספר פרמטרים שמשפיעים על הנהגים והאנשים בעת הנהיגה בכבישים:

  • עיצוב כללי ופנימי – העיצוב חשוב לא רק על מנת להשתלב ביחד עם הסביבה, אלא גם שפסיכולוגים הראו כי אדם שמתגאה ברכבו המפואר, נוסע לאט יותר על מנת ליצור רושם גדול יותר. פרט לכך, עיצוב חיצוני צריך להתאים לכלל הקשיים שאנו נתקלים בהם בעת הנסיעה, לדוגמה הרוח, גשם, שמן, ובכללי העמידות של הרכב בפני מצבים קיצוניים. העיצוב הפנימי חשוב גם כן, מהסיבה שעיצוב מתאים ויפה, מקל על ההתנהגות של הנהג.
  • נוחות נסיעה – כאשר הנהג נוסע בנוחות, איננו מוטרד מאופן הנסיעה, הוא איננו נכנס ללחץ מיותר, וכך שומר על נהיגה בטוחה. כאשר הנהג לוחץ חזק מדי על הגז על מנת להאיץ, הוא עלול להכניס את עצמו ואת הסובבים אותו למצב מסוכן.
סגור לתגובות על כמה חשוב לבצע מבחני דרכים?

מאת:

פרסם באתר כ - 18 מאמרים.

.

דילוג לתוכן