קרן רנטגן ששינתה את העולם

31 באוקטובר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות ורפואה

עולם הרפואה כה מתקדם, שהצלחנו באמצעות שיתופי פעולה של המון אנשים מהמון מקומות בתעשייה לפתח מכונות ומכשירים שמייעלים את הרפואה. כיום, מחלות רבות מתגלות באמצעות הרנטגן, וככה מצליחים להציל הרבה אנשים מהתפתחויות התחלתיות, ולכרות אותן לפני החמרתן.
כך גילו לדוגמה כי קרן האולטרה סגולה, שחודרת ועוברת כל עצם כמעט, משאירה חותם על גבי מסך שמגיב ברגישות כלפי הקרן. באמצעות קרן זו, הצליחו לפתח את הרנטגן.

כיצד הרנטגן עובד?

כמו שכתבנו לעיל, הרנטגן מסוגל לעבור דרך עצמים רבים, אך דרך חלק מהעצמים הוא לא מצליח לעבור, ולכן מה שנראה על מסך הרנטגן, הוא נקודה לבנה, וכאשר הקרן פוגעת בנקודה על המסך, המסך משחיר.

למה משמש אותנו הרנטגן?

על פי ההסבר לעיל, הצליחו לקחת את הרנטגן, ולשמש אותו לגילוי עצמים זרים בגוף, והצליחו לבחון כיצד נראות מערכות שונות בגוף, מבלי לפלוש פנימה לגוף. כך למשל רואים עצמות שבורות בגוף, גוף זר שנמצא באזור מסוים כמו עשן בריאות. באמצעות הרנטגן הצליחו להגיע לתחקירים מדעיים ששינו את עולם המדע כולו.

כיצד משתמשים ברנטגן למטרות מדעיות אחרות?

קרן הרנטגן נקראת גם קרן X, והיא מגיעה למרחקים ארוכים מאוד ממקום שיגורה. באמצעות הקרניים הללו, הגיעו לכוכבים שונים בחלל, הצליחו למצוא את המרחק מכדור הארץ לשמש, ולאחר שמדדו את הזמן שלוקח לקרן האור היוצאת מהשמש להגיע לכדור הארץ, הצליחו למדוד את מהירות האור, שעל פי הדמיה, היא מקיפה את כדור הארץ בקו ישר 4 פעמים בשנייה אחת בלבד. בנוסף, השתמשו בקרני ה-X על מנת למדוד טמפרטורות בכוכבים אחרים.

האם הרנטגן מזיק?

בעבר, אנשים רבים האמינו כי קרן הרנטגן הינה מזיקה מאוד לאדם, ועלולה לפגוע בו בצורה קשה. קרן הרנטגן איננה גורמת לנזק חמור אצל האדם, אך הסיכוי בכל זאת הוא קיים עבור מערכות רגישות, ולכן, לפני כל צילום בעזרת הרנטגן, לובשים מגן עופרת שחוסם את קרן הרנטגן, ומונע נזק לאזורים הרגישים בגוף.

אין שום סיבה לחשוש מבדיקת רנטגן, מאחר והיא בטוחה לשימוש אצל כולם, והיא מצילת חיים.

סגור לתגובות על קרן רנטגן ששינתה את העולם

מאת:

פרסם באתר כ - 18 מאמרים.

.

דילוג לתוכן