ההתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז

13 בספטמבר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הפרעות קשב וריכוז

תופעות כמו הפרעות שונות של קשב וריכוז מוכרות כבר מאות שנים אך זה בהחלט נכון לומר שעם הזמן הן מקבלות הכרה יותר ויותר משמעותית בחברה. היום בכל כיתה בבתי הספר השונים בישראל יש לא מעט תלמידים עם הפרעות קשב וריכוז שעברו אבחונים ואף קיבלו הקלות כאלה ואחרות. הדבר הראשון והחשוב ביותר שצריך לדעת לגבי הנושא הזה, זה שאם נתעלם הבעיה לא באמת תחלוף. כלומר, אם אתם חושדים שלילד שלכם יש הפרעה כלשהי, כדאי יהיה לאבחן את המצב כי כך הוא לא רק יוכל לקבל הקלות אלא הוא גם יכול לקבל טיפול שיעזור לו. לעומת זאת, אם תזניחו את הדברים עלול להיות שהמצב רק יחמיר וזה, כמובן, מצב שעדיף להימנע ממנו.

איך מאבחנים הפרעות קשב וריכוז?

כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, יש הרבה מאוד סוגים של אבחונים עבור הפרעות שונות של קשב וריכוז. יש מגוון רחב של מכונים שעוסקים בנושא, שיטות מגוונות ולא מעט מומחים. זה גם מה שהופך את ההתמודדות עם העניין לעוד יותר מורכבת כבר בשלב האבחון, כי איך נדע לאיפה כדאי לנו לפנות? ובכן, כדאי שתדעו: בבואכם להחליט איפה יעשו לילד אבחון הפרעות קשב וריכוז כדאי יהיה לברר:

  • האם המכון שאליו אתם פונים מקצועי?
  • ממתי הוא קיים?
  • איזה אנשי מקצוע עובדים בו?

קחו בחשבון את הנתונים הללו וכך יהיה לכם פשוט יותר להחליט איפה הילד יעבור את האבחון.

מה קורה אחרי שמקבלים את תוצאות האבחון?

תוצאות האבחון הן אלה שעוזרות להחליט איזה סוג של טיפול ועזרה הילד יקבל. האם הוא צריך לעבור לכיתה מיוחדת? האם הוא צריך לקבל ריטלין? או שאולי המצב שלו בכלל הרבה פחות גרוע ממה שחשבתם? הפרעות של קשב וריכוז דורשות מאיתנו התמודדות יום יומית לא פשוטה אך כדאי לדעת שההתמדה בסופו של דבר יכולה לנצח את הבעיה. עוד עובדה חשובה לגבי הפרעות קשב וריכוז זה שגם לנו, ההורים, יש מקום בתהליך הזה ובהתמודדות. אם לא נדחוף את הילדים ולא נעודד אותם להתמודד עם הקושי עלול להיות שהם יזנחו את העניין, דבר שרק יחמיר את המצב ולכן עלינו לקחת חלק פעיל בכל העניין.

סגור לתגובות על ההתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז

מאת:

פרסם באתר כ - 12 מאמרים.

.

דילוג לתוכן