חוק הגנת הפרטיות- מה ניתן לעשות במידה ופורסמו תמונות חושפניות או פוגעניות שלך

13 בספטמבר 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט

אנו נמצאים בעידן של שדרוג טכנולוגי מתמשך, מה שמאפשר לנו גישה למידע שלנו בכל מקום ובכל זמן באמצעות שרתי אחסון רחוקים שנקראים מחשוב ענן. היום, כל אפליקציה בטלפון החכם או תוכנה במחשב, יכולה לגשת למידע שלנו וכך כל מה שמפריד בין הגנת הפרטיות שלנו, אותם פרטים אישים שאנו לא מעוניינים לחשוף, הם שם משתמש וסיסמא.  מצד אחד, ישנה רמת אבטחה גבוהה מה שנותן לנו את התחושה שהמידע האישי שלנו שמור בצורה די מאובטחת. מצד שני, לא פעם אנו שומעים כי היתה פריצה לחשובנות דוא\"ל או פייסבוק, וגרוע מכך לפעמים אנו חווים חוויה קשה זו על בשרנו, וכך מי שפורץ למידע שלנו, נחשף לפריטים שהיינו מעוניינים להסתיר ולכאורה, יכול לעשות בהם כל העולה על רוחו ולפגוע בפרטיות שלנו אך אז יתכן ויפר את הוראות חוק הגנת הפרטיות.

חוק הגנת הפרטיות – החוק שנועד להמגן על פרטיותנו

החוק אשר מגדיר את נושא הגנת פרטיות נקרא חוק הגנת הפרטיות. בהתאם לחוק, קיימים שני מסלולים בהם ניתן לפעול במקרה של פגיעה בפרטיות: האחד, הגשת תביעה אזרחית. השני, הליך פלילי אשר מאפשר לבית המשפט לפסוק מאסר בפועל על מי שפגע בפרטיות. כך, סעיף 4 לחוק, הדן בנושא הגנת הפרטיות מגדיר כי פגיעה בפרטיות הינה עוולה אזרחית וכפועל יוצא, חלה על מקרים מסוג זה פקודת הנזיקין {נוסח חדש}. וסעיף 5 לחוק, מגדיר את העבירה כעבירה פלילית שדינה הינו מאסר בפועל.

תמונות חושפניות שלכם הגיעו לרשת? מה ניתן לעשות במקרה של פגיעה בפרטיות?

אחד מהמקרים הקלאסים של פגיעה בפרטיות, הינו הפצת תמונה או סרטון חושפני של אדם. במקרה זה, ניתן יהיה לפנות לבעל האתר באמצעות עורך דין המתמחה בהגנת הפרטיות ולדרוש את הסרת התמונה, או הסרטון שבו אתם מצולמים וכן, כל מידע אחר שאינכם מעוניינים כי ייחשף. אם אינכם יכולים להגיע אל בעל האתר, ניתן יהיה להשיגו, באמצעות רשת הדומיין שבה רשומה כתובת האתר או באמצעות ספק שירותי האחסון אשר מפעיל את האתר.

הסעדים הקבועים בחוק הגנת הפרטיות

חוק הגנת הפרטיות קובע מספר סעדים למי שפרטיותו נפגעה. כך למשל, במידה ופגעו לך בפרטיות והגשת תביעה נזיקית, בית המשפט מוסמך לפי החוק לפסוק לך פיצויים ללא הוכחת נזק עד לסכום של 50,000 ש\"ח בגין עבירה זו.

לכן, במידה ואתם חושבים שפגעו לכם בפרטיות, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בהגנת הפרטיות, כך שיוכל לבחון את המקרה ולהעריך את סיכויי התביעה והפיצויים שניתן יהיה לתבוע מהפוגע, עוד לפני הגשתה לבית המשפט

סגור לתגובות על חוק הגנת הפרטיות- מה ניתן לעשות במידה ופורסמו תמונות חושפניות או פוגעניות שלך

מאת:

פרסם באתר כ - 3 מאמרים.

.

דילוג לתוכן