מיגון חלונות – היתרונות והסוגים

28 באוגוסט 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

את החלונות שלנו אמנם ניתן לנעול והם נראים בטוחים למראית עין, אבל האמת היא שחלונות מועדים לפריצות ולהתנפצויות, ועשויים לסכן אתכם ואת ביתכם. זכוכית של חלון עשויה להתנפץ ממספר סיבות, בין אם פריצה מכוונת ובין אם מפגעי מזג האוויר, ואפילו ממשחק תמים של ילדים. כדי להימנע מהסכנה הטמונה בהתנפצות זכוכית ומפריצת חלונות, חשוב מאוד למגן את החלונות, וכך להימנע מסיכונים מיותרים.

מיגון חלונות – יתרונות

מיגון חלונות הוא בדרך כלל שקוף ובלתי נראה, כך שלא ניתן להבדיל בינו לבין חלון לא ממוגן, ואין לו הגבלות מיוחדות כלשהן. אחת הדרכים הקלות והפשוטות למיגון הוא שימוש בציפוי מגן. זוהי בעצם יריעת פוליאסטר דקה, שקופה וחזקה, המשמשת כשכבת מגן בטוחה ויעילה. ניתן להתקין ציפוי מגן על כל סוג של חלון או דלת בעלי זכוכית שטוחה, ולהפכה למוגנת ובטוחה. בנוסף, ההתקנה היא מהירה ולא דורשת זמן מיוחד. יתרון נוסף של ציפוי מגן הוא תועלת מחיר-עלות, שכן ציפוי מגן הוא זול באופן יחסי ומספק ביטחון לאורך שנים, גם כנגד פציעה משברי זכוכית, הדף, פריצה קרה, וונדליזם או פגעי מזג האוויר.

סוג נוסף של מיגון חלונות הוא התקנת חלונות נגד ירי. חלונות כאלו עשויים זכוכית משוריינת ועמידים בפני כדורי ירי. מיגון מסוג זה חשוב להתקין במוסדות ציבוריים, בעיקר במקומות העשויים להיות מועדים לאירועי טרור או לאירועים פליליים אחרים. ישנם גם חלונות נגד הדף וכן חלונות נגד פריצה קרה, ושימוש בסורגים בצורות שונות. סוג נוסף של מיגון לחלון מגן מפני השמש – שכן לקרינת השמש נזקים בריאותיים שעשויים להיות קטלניים. ניתן לאפילו לשלב את מיגון השמש עם ההגנות האחרות.

הפתרונות הטובים ביותר למיגון חלונות

חלונות ממוגנים עשויים לשפר משמעותית את רמת המיגון של ביתכם. אם אתם חושבים למגן את החלונות שלכם, כדאי לכם לשקול חברה מתמחה במיגון חלונות ע"י ציפויי מגן ומערכות מיגון אחרות שעובדת עם מוסדות מובילים במשק הישראלי.

 

סגור לתגובות על מיגון חלונות – היתרונות והסוגים

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן