כיצד תוכל לבצע את משיכת כספי הפנסיה שלך

27 באוגוסט 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כללי

במהלך שנות עבודתו של כל אדם, מופרש מדי חודש בחודשו על ידי המעסיק שלו סכום כסף כלשהו לקרן הפנסיה שלו. מטרתה של קרן הפנסיה היא חשובה והכספים שבה מיועדים עבור האדם כאשר יגיע לגיל פרישה, בכדי שהוא יוכל לחיות בכבוד. ישנם לא מעט אנשים אשר נזקקים לכספי הפנסיה שלהם בטרם הם מגיעים לגיל פרישה. אותם האנשים יוכלו למשוך את כספי הפנסיה שלהם או את חלקו, אולם, לעיתים הדבר לא יהיה משתלם עבורם כלל.

האם כדאי לבצע משיכת כספי הפנסיה בטרם גיל הפרישה

אם אתה שואל את עצמך האם כדאי למשוך את כספי הפנסיה שלך, בטרם הגעת לגיל פרישה לצורך כל מטרה באשר היא- התשובה לכך היא לא. משיכת כספי פנסיה בטרם מגיעים לגיל פרישה, גוררת אחריה תשלום מס משמעותי של כ35 אחוז על הכסף אותו משכת. כספי הפנסיה מורכבים מכספי תגמולים ומכספי פיצויים אותם צברת במקום עבודתך. לרוב על משיכת חלק מכספי הפיצויים לא תהיה חייב במס, אולם על משיכת כספי התגמולים מהפנסיה ואפילו על חלק מהם, ייתכן מאוד שתאלץ לשלם סכום מס משמעותי מאוד. לכן, בטרם אתה בוחר למשוך את כספי הפנסיה שלך, כדאי שתחשוב היטב האם הדבר משתלם לך והאם לא כדאי שתיעזר בהלוואה או בכל דרך אחרת להשיג את הכסף הדרוש לך לכל צורך שהוא.

האם ניתן למשוך כספי פנסיה ללא מס

כאמור, כאשר מדובר בכספי הפיצויים אשר כוללת קרן הפנסיה, ניתן למשוך אותם ללא תשלום מס עד גובה תקרה מסוימת. אולם, כאשר מדובר על כספי התגמולים, משיכת כספי פנסיה היא כמעט בלתי אפשרית ללא תשלום מס עליה ובכדי שתוכל למשוך את כספי התגמולים מקרן הפנסיה שלך ללא מס-עליך להוכיח כי הכספים הללו נדרשים לך, כי אינך מקבל קצבת נכות, כי הכנסותיך נמוכות מהרגיל וכי אין לך מקום עבודה כי אינך כשיר לעבוד ועוד.

סגור לתגובות על כיצד תוכל לבצע את משיכת כספי הפנסיה שלך

מאת:

פרסם באתר כ - 18 מאמרים.

.

דילוג לתוכן