הסדר חובות לבנקים

22 באוגוסט 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חוק ומשפט אחר

אף אחד לא שש לקבל מכתב שבו הבנק מבשר לו על חוב משמעותי, ומוסיף התראה חד משמעית כי ללא הסדרת החוב יינקטו כנגדו הליכים שונים. ברוב המקרים מדובר על סכום גבוה במיוחד, כזה שתפח עקב הצמדות וריביות, ואין פלא שלא מעט לקוחות מעדיפים להתעלם מהמציאות (מה גם שזו התנהגות אנושית מקובלת, לעצום עיניים אל מול דברים שאנחנו מעדיפים "לא לדעת").

גם במקרה של שיחת טלפון מאנשי הבנק עם "בשורות" דומות, ישנה סבירות בלתי מבוטלת שננסה לדחות את הקץ ולמשוך זמן במקום לנסות לפתור את הבעיה – אבל חשוב מאוד לפעול כנגד האינסטינקט הנ"ל, ולא להתעלם ממכתב האזהרה ומההתראה, אלא לפעול לגיבוש הסדר חובות לבנקים.

התעלמות מובילה לתפיחה נוספת של החוב

חוב לבנק לא ייעלם כמובן אם נתעלם ממנו, וכל אדם חייב להיות כן עם עצמו: האם באמת יקרה נס ובמהלך פרק הזמן עד שהבנק יחמיר את האכיפה פתאום יצוץ סכום כסף גדול שיכסה את החוב? (הרי אם היה כזה, האדם מן הסתם היה מגיע לבנק ומגיע איתו להסדר על בסיס סכום זה).

במקום התעלמות, חשוב ליצור קשר עם הבנק – והדרך הטובה ביותר היא להגיע פיזית לסניף שבו מתנהל חשבונכם – ולשאת ולתת על הסדר חוב. נכון, אמנם יחסי הכוחות ביניכם לבין הבנק אינם שוויוניים, ולכאורה אתם בעמדת נחיתות במהלך משא ומתן שכזה, אבל בפועל המצב הוא לא לגמרי לרעתכם, מה גם שהיעדר משא ומתן בכלל הוא האופציה הגרועה ביותר.

איך להבטיח הסדר חובות לבנקים שיהיה אופטימלי מבחינתכם?

כאמור המטרה היא גיבוש הסדר חובות לבנקים, ולא סתם הסדר חוב לבנק אלא כזה שיאפשר לכם לשלם כמה שפחות כמו גם לפרוש את הסכום על פני תקופה ארוכה ככל האפשר.

על-מנת שכך יהיה כדאי קודם כל לא להתמהמה יותר מדי – אם התיק שלכם יעבור לטיפול של עורכי הדין של הבנק, יהיה לכם קשה יותר להגיע להסדר נוח ובכל מקרה תידרשו לשלם גם את העלות של הטיפול המשפטי. עוד המלצה היא לזכור שגם לבנק יש אינטרס להגיע להסדר, ואם בנוסף תתייעצו עם עורך דין בעל ניסיון בגיבוש הסדר חובות לבנקים ישתפרו מאוד סיכוייכם להגיע לפתרון נוח מבחינתכם.

סגור לתגובות על הסדר חובות לבנקים

מאת:

פרסם באתר כ - 12 מאמרים.

.

דילוג לתוכן