פיתוח מנהלים

15 באוגוסט 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה ניהול

ההון האנושי הוא המפתח החשוב ביותר להצלחת כל חברה וכל ארגון, ובפרט חשובה איכות המנהלים – שהרי הם אלה שמתווים את הדרך, אחראים למיצוי היכולות של כל העובדים ואמונים הן על התפעול השוטף שחייב להיות אופטימלי והן על הצבת היעדים והמטרות, על בסיס ראיה לטווח ארוך.

על-מנת שדרגי הניהול השונים – הן אלה הזוטרים יחסית ובוודאי שאלה הבכירים – יוכלו למלא את תפקידם רב האחריות על הצד הטוב ביותר, חשוב מאוד להעניק להם את כל הכלים, ובעיקר להשביח אותם כל הזמן, וזאת באמצעות תוכניות פיתוח מנהלים.

אילו מיומנויות חשובות למנהלים במיוחד?

אמנם ישנם הבדלים בין מנהלים זוטרים למנהלים בכירים, וגם לתחום הפעילות של העסק או הארגון ישנה השפעה על אוסף המיומנויות החיוניות לדרגי הניהול, אבל ככלל כשרוצים לפתח מנהלים מתמקדים במיומנויות החשובות הבאות: ניהול זמן מושכל, הנעת העובדים והעלאת רמת המוטיבציה שלהם, פתרון קונפליקטים באופן יעיל לפני שהם הופכים למשבר, התמודדות עם משברים פנימיים וחיצוניים כך שהעסק ייצא מהם נשכר, תקשורת בין-אישית מקרבת, הובלת תהליכים שונים ובפרט תהליכי שינוי, ניהול משא ומתן מקצועי, מתן סמכויות לכל מי שמתחתם, הערכת עובדים ומתן פידבק מדויק על כל משימה ומשימה ועוד.

בהתאם תוכניות פיתוח מנהלים כוללות פעילויות שונות להעצמת האיכויות הנ"ל.

למה כל העובדים נתרמים בזכות תוכניות פיתוח מנהלים?

כשמפתחים את המנהלים, כל העובדים בארגון יוצאים נשכרים – ובפרט אם מדובר בתוכנית איכותית ומושקעת.

יש לכך מספר סיבות עיקריות: ראשית בוגרי תוכניות פיתוח מנהלים אמונים על מתן פידבקים מדויקים לכל עובד בעבור כל משימה. מחקרים רבים הוכיחו שפידבקים שכאלה הם אחד הדברים החשובים ביותר מבחינת כל עובד, שבזכותם הופך מודע הן לנקודות החוזקה שלו והן לנקודות התורפה שלו, ויכול למצות את כישוריו.

שנית, מנהלים מפותחים זוכים במיומנות גבוהה של האצלת סמכויות. עובדים שמרגישים שסומכים עליהם עובדים טוב יותר, ולא רק שהם עובדים טוב יותר אלא שהם גם שבעי רצון יותר ממקום העבודה (לפעמים אמון חשוב אף יותר מתוספת שכר!). בנוסף גדלה המודעות של המנהלים ליצירת תנאי עבודה הכי טובים שאפשר כולל מסלולי קידום, גמישות וצ'ופרים שונים.

סגור לתגובות על פיתוח מנהלים

מאת:

פרסם באתר כ - 12 מאמרים.

.

דילוג לתוכן