מנדפים למסעדות – למה זה חשוב?

1 באוגוסט 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקי מזון

מנדף הוא אחד הכלים החשובים ביותר במטבח תעשייתי, ויותר מזה – כל מטבח תעשייתי מחויב בהתקנת מנדפים למטבח על פי חוק. מנדפים למטבח הם מה שנקרא "ארובה מודרנית", המנדף מנקז את העשן שמופק מהבישולים השונים, ומוציא אותו החוצה. היתרונות? הטבחים עובדים בסביבה מטוהרת ולא במטבח אפוף עשן, וכן הציוד נותר תקין ונקי; העשן לא יוצא מהמטבח אל המסעדה עצמה, וכך לא מפריע ללקוחות, ולבסוף, האוכל נשאר ראוי למאכל ולא אפוף עשן.

מנדפים למסעדות – איך בוחרים?

לפני שבוחרים מנדף, חשוב להבין מה הן מידות המקום והשטח הפנוי למנדף. חשוב מאוד לבחור מנדף איכותי, שמסוגל לעמוד בעומס רב של שעות ועבודה שוטפת, וכן לתפקד היטב במקרי חירום כמו שריפה. הסוגים השונים של המנדפים תלויים גם בחומרי הגלם מהם הם עשויים, בצורה בה הם מטפלים בפסולת, במידות קולט האדים ובעוצמת השאיבה. חשוב לדעת שניתן להזמין מנדף על פי דרישות ספציפיות, וכן לשלב בו תכונות שונות כמו מסננים לקליטת ריחות.

חשוב להתחשב גם בשיטת טיהור האוויר – ישנן שתי שיטות מרכזיות. הראשונה פולטת את האוויר החוצה, דרך חור בקיר החיצוני (כמו ארובה). השנייה מתאימה למקומות בהם לא ניתן לפתוח כזה חור, ולכן בשיטה זו מסננים את האוויר ופולטים אותו לחלל. ככלל, עדיף לפלוט את האוויר החוצה – כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

מנדפים למסעדות – איך מתחזקים?

חשוב מאוד לבצע תחזוקה באופן קבוע של המנדף במסעדות ובמטבחים, שכן הוא צובר שמנים, פיח ולכלוך שנדבק אליו. המנדף עשוי להיסתם, לזהם את המקום ואף הופך מסוכן, שכן השמן שנדבק אליו דליק. אבל אין מה לדאוג – מנדף יכול להחזיק שנים רבות ואמינות ולטפל ביעילות במטבח, אם רק זוכרים לנקותו לפי לוח זמנים קבוע. חשוב שחברה אמינה ומקצועית תדאג לניקוי המנדף בצורה נכונה.

על מנת להגיע לפעילות נידוף מושלמת יש להתאים לכל עסק מנדף בהתאמה אישית, שיבצע את הפעילות המותאמת עבור העסק שלך בצורה הטובה ביותר. עידן מערכות נידוף מתמחה בפתרונות אוורור ובנידוף עשן, סינון אוויר וריחות בתוך חללים. החברה המובילה בתחומה ומספקת פתרונות אוורור בין האיכותיים ביותר בשוק.

סגור לתגובות על מנדפים למסעדות – למה זה חשוב?

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן