באילו תכניות לימודים דורשים ציון פסיכומטרי?

23 ביולי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חינוך ולימודים

כל החבר'ה הצעירים כבר יודעים כי מיד אחרי שובם מהטיול של אחרי הצבא עליהם להרשם לקורס הפסיכומטרי בכדי להגיש מועמדות לתכנית הלימודים הנחשקת על ידם. מוסדות הלימוד להשכלה הגבוהה משתמשים בציון הפסיכומטרי כאמצעי מסנן, שמטרתו לאמוד את מידת ההצלחה של הסטודנטים בתכניות הלימוד השונות. אז נכון, ישנן תכניות לימוד הדורשות בציון המבחן, אך גם ישנן תכניות לימוד שתוכלו להירשם אליהן גם מבלי להציג את ציון הפסיכומטרי. כך לדוגמא עם קורס נדל"ן באינטרנט, לימודי גרפיקה או לימודי בישול.

 

כרטיס הכניסה לאוניברסיטה: ציון הפסיכומטרי:

 

אז מתי צריך בעיקר את הציון הפסיכומטרי? עם רצונכם להיכנס אל תכנית לימוד שתעניק לכם לבסוף תואר באחד ממוסדות הלימוד להשכלה הגבוהה. האוניברסיטאות והמכללות דורשות בציון הפסיכומטרי מאחר וישנה כמות גדולה של מועמדים שרוצים להיכנס אל תכניות הלימוד. הדרך לקבל או לא לקבל את המועמדים היא באמצעות ציון הפסיכומטרי: המועמדים עם הציון הגבוהה ביותר הם אלו שיתקבלו לבסוף לתכניות הלימוד. לכל תכנית לימוד יש X מקומות והם ימלואו בשנת הלימודים הקרובה על ידי אלו בעלי הציון הגבוה ביותר.

 

מתי ציון הבגרות יכול להספיק?

 

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להיכנס אל פקולטות שונות באוניברסיטאות ובמכללות גם ללא ציון הפסיכומטרי. לרוב, נדרש להציג ציון ככל שתכניות הלימוד מבוקשות יותר כמו לימודי עריכת הדין, לימודי רפואה וכלכלה. אם לדוגמא תרצו ללמוד את לימודי הרוח, במרבית המקרים ממוצע בגרויות גבוה יספיק לכם. על מנת לדעת האם תוכלו להתקבל או לא, כדאי לפני ההרשמה לקורס הפסיכומטרי לדבר עם המזכירות הרלוונטית לכם במוסד הלימודים ולהתעניין לגבי דרישות הקבלה.

 

ניתן להשתלב בתכנית לימודים ללא בגרות או פסיכומטרי?

 

בהחלט. בעוד ישנן תכניות לימוד באוניברסיטה שתוכלו להיכנס אליהן ללא ציון הפסיכומטרי אך כן עם ציון הבגרות, ישנן גם תכניות שתוכלו ללמוד ללא תנאים מקדימים כלל. כך לדוגמא הקורסים השונים המוצעים כיום שמטרתם להעשיר את עולמות התוכן של רבים ואף להעניק להם אפשרות לאופק תעסוקי חדש. ישנם קורסים שונים בבישול, קורסים בתפירה, מוסיקה, רפואה משלימה וגם קורס לימודי נדל"ן.

סגור לתגובות על באילו תכניות לימודים דורשים ציון פסיכומטרי?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן