משיכת כספי פנסיה

23 ביולי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כלכלה

לכל אדם אשר עובד במהלך חיוו מופרש כסף עבור קרן פנסיה שעתידה לשמש את האדם כאשר הוא יגיע לגיל שבו ניתן על פי החוק בישראל לפרוש מעבודה ולחיות מכספי הפנסיה אשר אותם הוא צבר במהלך כל חיוו. קרן הפנסיה של האדם מצויה בחברות ביטוח שונות אשר מולן בוחר לעבוד כל מעסיק ולהפריש את כספי הפנסיה של עובדיו. אם חשבת על למשוך את כספי הפנסיה שלך בטרם אתה מגיל לגיל פרישה, כדאי שתדע שמשיכת כספי הפנסיה היא לא הדבר האידאלי לעשות.

האם ניתן למשוך כספי פנסיה

אם אתה זקוק במהלך חייך לסכום כסף זמין והחלטת למשוך אותו מכספי הפנסיה שלך, לא תחויב במס על משיכת כספי פנסיה עד תקרה מסוימת. במידה ואתה מושך את כספי הפנסיה שלך מעבר לתקרה זו, לרוב תחויב במס של כ35 אחוז מכספי הפנסיה שלך. כמו כן, ההפרשה  לקרן הפנסיה שלך על ידי המעסיק שלך עלולה להיפגע בשל העובדה כי משיכת מכספי הפנסיה שלך טרם זמנם. במידה ואתה שייך למספר קטגוריות של אנשים אשר יכולים לפדות את כספי הפנסיה שלהם ללא מס עליהם ואתה מעיד על היותך שייך לקבוצות האנשים הללו על ידי המסמכים הרלוונטים, הרי שתוכל למשוך את כספי הפנסיה שלך ללא מס עליהם

מתי יש צורך במשיכת כספי פנסיה

משיכת כספי פנסיה רלוונטית בעיקר לאדם אשר זקוק להון זמין ואין לו אלטרנטיבה להשיג את ההון הזה בהלוואות. אדם אשר זקוק להון זמין לעיתים יעדיף לספוג את המס המשמעותי על משיכת כספי הפנסיה ובלבד שיהיה לו את ההון הזמין כמה שיותר מהר. אולם, חשוב לזכור שכספי הפנסיה דואגים לעתיד שלך ולכן, חשוב לחשוב היטב בטרם מחלטים למשוך אותם.

סגור לתגובות על משיכת כספי פנסיה

מאת:

פרסם באתר כ - 18 מאמרים.

.

דילוג לתוכן