כיצד ניתן לשפר את רמת השירות בארגון

12 ביולי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אימון עסקי

אין זה סוד כי שירות לקוחות מהווה חלק חשוב מהצלחה של העסק. אנשי השירות צריכים להתמודד על בסיס יומי עם בעיות וסוגיות העולות בקרב הלקוחות ולהעניק להם מענה מספק בחיוך ויחס אדיב. בפועל לא כל ארגון מצליח לשמר רמת שירות נאותה. למעשה לא מעט חברות נכשלות דווקא בקטגוריה זו, למרות שהשירותים או המוצרים שלהן לא בהכרח גרועים. מדוע זה קורה? קיימות מספר סיבות המצריכות הסתכלות ארגונית כללית, כמו גם השקעה בפיתוח מיומנויות מקצועיות בקרב העובדים.

כיצד נדע לזהות מי הוא איש שירות טוב?

איש שירות טוב הוא אדם האוהב אנשים, בעל מיומנויות חברתיות ומקצועיות גבוהות, אשר טוב לו במקום ובסביבת העבודה שלו, ואשר מסוגל להקרין זאת ללקוחות. עם זאת, אין די במיומנויות אישיות על מנת לשפר את רמת השירות. יש צורך ביצירת סביבת עבודה נעימה, תומכת ומטפחת שתספק לעובדים את הקרקע המתאימה לפעילות המקצועית שלהם. איש שירות טוב שלם עם עצמו ועם המקום שלו ונהנה מהעבודה שלו. אנשים אשר רואים בתפקידם "זכות" ולא משהו "נחות" ישקיעו בה יותר מאמצים ויגיעו לתוצאות טובות יותר. כיצד ניתן לעודד את העובדים לרמת שירות גבוהה יותר? ניתן, בין היתר, להעביר את העובדים סדנת שירות לקוחות אשר תאפשר להם להוציא מתוך עצמם את הפוטנציאל הגלום בהם.

כיצד ניתן להפוך מנהלים למנהיגים?

סביבה תומכת ושירותית מתחילה מהמנהלים של המחלקות. למנהלים אחריות עצומה להצלחת הצוות והפרויקט עליו הם אחראים. על מנת לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר על המנהלים להפוך להיות מנהיגים – להנהיג תרבות עבודה, גישה, התנהגות ומחשיבה חדשים אשר יעודדו למצוינות, שיתוף פעולה ורצון אמיתי להצליח. ניתן לשפר בצורה משמעותית את ביצועי המנהלים על ידי השתתפות בפעילות או סדנת מנהיגות אשר תאפשר להם להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם ולתרום לארגון אף יותר.

כיצד ניתן לקדם את הארגון כולו להצלחה?

הצלחת הארגון אינה תורמת רק למי שעומד בראשו אלא גם לעובדים ולאנשי השירות המהווים את עמוד הטווח של פעילות החברה. עסק מתקדם ומתפתח מציג בפני עובדיו הזדמנויות להתפתחות ולהתקדמות, כמו גם אפשרויות לביטוי הרעיונות המקצועיים שלהם. מכאן שהצלחת הארגון כולו היא גם הצלחה של כל עובד המרכיב את הארגון. חשוב ליצור סביבת עבודה המושתת על שיתוף פעולה, שאיפה ורצון להצליח וסיפק אמיתי ממקום העבודה.

סגור לתגובות על כיצד ניתן לשפר את רמת השירות בארגון

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.

דילוג לתוכן