מה צפוי לכם בפגישה הראשונה עם הפסיכולוג?

2 ביולי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בריאות נפשית

רבים אלו המכתירים את הפגישה הראשונה עם הפסיכולוג כקריטית ביותר: השיח שבו נוצר רושם ראשוני הדדי – שלכם על הפסיכולוג ושל הפסיכולוג עליכם. קבעתם פגישה עם ירון זיו בקליניקה ואתם רוצים לדעת מה מצפה לכם באמת במפגש הראשון?

 

המפגש הראשון שלכם עם הפסיכולוג מטרתו להכיר אתכם. בפגישה שכזו תספרו לפסיכולוג מה הסיבה שהביאה אתכם אל הקליניקה, מה הייתם מצפים מהטיפול, האם אתם מרוצים מהמקום שבו אתם נמצאים בחיים וכדומה. ירון זיו יוביל אתכם בשאלות מנחות שונות שיוכלו לסייע לו לגבש תכנית טיפול המתאימה לכם המבוססת על המידע משיחת ההיכרות. בפגישת ההיכרות אתם עושים את הצעד הראשון בדרך לעתיד טוב יותר.

 

האם כדאי לשתף את הסובבים כי אתם בטיפול פסיכולוגי?

 

הצעד המשמעותי ביותר בטיפול עם פסיכולוג הוא ההבנה כי זה הצעד הנכון לעשות. לא מעטים המטופלים המעסיקים את עצמם בשאלה והיא האם כדאי לשתף קרובים כמו משפחה וחברים, בהחלטה להתחיל טיפול פסיכולוגי עם ירון זיו ומטפלים אחרים. חשוב שתדעו שאין נכון או לא נכון, אלא יש מה שמתאים ביותר לכם.

 

בגדול, אין כל סיבה שלא לשתף את הקרובים אליכם בתהליך שאתם עוברים. יש אלו שיגידו שאפילו מומלץ לשתף את הקרובים עליכם על מנת להפוך אתכם מחוייבים ומתמסרים יותר לטיפול. התחושה האישית שלכם וזו שגורמת לכם להרגיש בנוחות היא החשובה, וההחלטה היא לגמרי שלכם האם להפוך את המעגל הקרוב אליכם לשותף לתהליך שאתם עוברים עם ירון זיו.

סגור לתגובות על מה צפוי לכם בפגישה הראשונה עם הפסיכולוג?

מאת:

פרסם באתר כ - 204 מאמרים.

.

דילוג לתוכן