קבוצת רכישה

2 ביולי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

גם אתם מעוניינים לקנות דירה, ולא בטוחים איך תוכלו לעשות את זה? אתם לא לבד… כולנו יודעים כמה קשה לרכוש דירה במדינת ישראל, ושהמצב נהיה קשה יותר מיום ליום. קבוצת רכישה היא יתרון אידאלי עבור אנשים רבים, שלא בטוחים שיוכלו לעמוד בהוצאות דירה בעצמם. קבוצת רכישה נדל"נית היא קבוצת אנשים המתאגדת יחד על מנת לבנות מבנה מגורים, וכל זה במטרה להוזיל עלויות. הוזלת העלויות מתבטאת בהנחות מהיזם, מהקבלנים ואף מהבנקים בעת לקיחת משכנתא. קבוצה יכולה להתארגן באופן עצמאי ולהתנהל על ידי ועד, אך עדיף לבחור בקבוצת רכישה מנוהלת –  בה ישנה חברה שמנהלת ומארגנת את כל שלבי הרכישה והבנייה באופן מקצועי ומנוסה.

סוגי קבוצות רכישה

  • קבוצת רכישה אמיתית – רק כאשר מתגבשת קבוצה נעשה הסכם מכר מקרקעין ונרכשת הקרקע, ולא רגע אחד קודם.
  • קבוצת רוכשים – רכישה של הקרקע על ידי יזם וקבלן שחברו יחדיו, ולאחר מכן מכירת שטח זה מחדש לקבוצה של אנשים.
  • קבוצת רכישה חברתית – קבוצה המתגבשת על בסיס היכרות קודם, כמו קבוצה של חברים, המעוניינים להקים מבנה יחדיו.
  • קבוצת קנייה – קבוצת אנשים שמתאגדת כדי לרכוש דירות מחברות בניה, ומנצלת את גודל הקבוצה כדי לקבל הנחה מחברות הבניה.

קבוצת רכישה מנוהלת

בסופו של דבר, לקבוצת אנשים שמתאגדת יחד במטרה לבנות בניין לא תמיד יש את הידע והמקצועיות הדרושים כדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. הרבה פעמים הקבוצה נחשפת לסיכונים מסוימים, וניהול לא נכון של הקבוצה עשוי להסתיים בקריסה של הפרויקט ולהפסדים כספיים גדולים. זו הסיבה שאנשים רבים בוחרים בקבוצת רכישה מנוהלת, שמארגנת ומנהלת את כל שלבי הרכישה והבנייה, ומלווה את הפרויקט לאורך כל הדרך. אחת החברות המרכזיות שמנהלות קבוצות רכישה היא לדוגמא החברה לדיור בישראל, שמונה צוות של אנשי מקצוע מנוסים שמומחים בליווי קבוצות רכישה.

אם אתם שוקלים להיכנס לקבוצה או נמצאים בתהליך של גיבוש קבוצה כזו, חשוב לחקור את הנושא לעומק ולשקול ברצינות לחבור לחברה שתנהל את הפרויקט על הצד הטוב ביותר, וכך להימנע מסיכונים מיותרים.

סגור לתגובות על קבוצת רכישה

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן