החשיבות הרבה של מנדפים למסעדות

29 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקים אחר

האווירה במטבחים במסעדות יכולה להיות תוססת ומצד שני מעט חנוקה. על השף והטבחים לנהל את העניינים ולהוציא כמה שיותר מהר את המנות לסועדים, ולעתים נדמה כי המטבח נראה ממש כמו תזמורת שעליה מנצח אדם על התזמורת עם המקל המפורסם, ואחריו הנגנים פוצחים בנגינה מותאמת. כך גם במטבח במסעדה, בונים יוצאים בזה אחר זה, האש חוגגת, ולכן יש צורך במנדפים למסעדות שיסננו את האוויר הנפלט מהבישול ויקנו לחלל המטבח אווירה נעימה יותר.

על פי דרישות משרד הבריאות, בכל מסעדה יש צורך להתקין מנדפים העשויים מנירוסטה ובהם מסננים שתפקידם לסנן את האוויר הנפלט, ולהזרים לחלל אוויר צח בעזרת תעלות שאף הן עשויות מנירוסטה. למעשה, תפקיד המנדף הוא להוביל את האוויר הנפלט בתהליך הבישול במטבח המסעדה, החוצה.

שני תפקידים עיקריים של המנדפים המדוברים:

  1. עליהם לאסוף את הגזים והחלקיקים השונים המתפזרים בחלל המטבח בתהליך הבישול.
  2. עליהם לסנן את האוויר בחלל בעזרת מסננים המותקנים במנדפים.

כיצד מתכננים את בניית המנדפים?

תכנון המנדפים משתנה ממסעדה למסעדה והם חייבים להיות מותאמים לאופי החלל, לגודלו, סוג הבישול או האפייה המתבצעים במטבח, ובשורה תחתונה לאפשר יניקה הרמונית של זרימת האוויר בחלל ללא הפרעה של מדפים או כלים שונים התלויים. למעשה, על השטח להיות פנוי ולאפשר זרימה חלקה ללא הפרעה של כלים או מדפים שיכולים להזדהם מפליטת האוויר במטבחים. כמו כן, יש לקחת בחשבון בעת התכנון את גובה הטמפרטורה של הבישול, את כמות המזהמים הנפלטים במהלך הבישול, ופרמטרים נוספים העלולים להשפיע על היווצרות אוויר חם ומזוהם בחלל המטבח.

היתרונות הרבים בהתקנת מנדפים למסעדות

אוויר טרי ומסונן לחלל המטבח והמסעדה – מחלל המטבח נפלטים מזהמים רבים, ולאו דווקא מאזור הבישול, הרי במטבח נמצאים הטבחים, המלצרים, ויש תזוזה רבה. התקנת המנדפים תאפשר לעובדים לעבוד בסביבה נקייה יותר, מה שחיוני לסביבת אוכל, וכן אוויר נקי יותר ומסונן ללא מזהמים וחלקיקים.

איכות אוויר נאותה לעובדים – אוויר איכותי בחלל המטבח יאפשר לעובדים לשמור על בריאותם וייעל את עבודתם. כמו כן, אוויר נקי ונעים יכול למנוע טעויות בקרב עובדים ולמנוע תאונות עבודה.

חיסכון עצום באנרגיה – בחלל המטבח במסעדה באופן טבעי יהיה חם ולכן המזגנים יפעלו באופן מאסיבי, ובמיוחד בחודשי הקיץ החמים. הפעלת המזגנים היא יקרה, נוצא בזבוז רב של אנרגיה, ולכן שילוב של מנדפים למסעדות יוכל לחסוך אנרגיה לכל בעל מסעדה כאשר המנדפים יפעלו בחלל המטבח.

עיצובים מרהיבים לחלל – המנדפים נמצאים בחזית המטבח ולהם השפעה רבה על המראה העיצובי והאסתטי, ולכן תוכלו למצוא מנדפים מעוצבים בטוב טעם כיאה לעיצובים המודרניים של מטבחים למסעדות.

סגור לתגובות על החשיבות הרבה של מנדפים למסעדות

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן