פיגום אלומיניום

28 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

חומר האלומיניום מוכר היטב בתעשיית הבניה בשל חוזקו הרב והיותו חומר גמיש ונוח לעבודה. למרות שאלומיניום חומר די דק ביחס לסוגי המתכות האחרות, הוא מפגין חוזק בלתי יתואר, ולכן הוא אפקטיבי לשימוש לצורך פיגומים באתרי בניה. את הפיגומים לא ניתן לפספס באתרי בניה, כיוון שהם בולטים ונחוצים לצורך עבודה בגובה. מבין האופציות השונות לעבודה בגובה שהן – במות הרמה, מנופים וחבלי סנפלינג, נראה כי דווקא פיגומים הם הפופולריים ביותר ובצדק, כיוון שהם קלים לפירוק והרכבה ומאפשרים עבודה בטיחותית לגובה, גם לפרויקטים ארוכי טווח. את הפיגומים ניתן לשכור על ידי חברות המציעות זאת על בסיס חודשי, שבועי או יומי, כך שאופציה של השכרת פיגומים מתאימה לרוב לפרויקטי בניה קצרי טווח. לעומת זאת, ניתן גם לרכוש פיגומים, שזוהי אופציה אטרקטיבית יותר עבור אתרי בנייה ושימוש בהם לטווח הארוך.

חשיבות שמירה על בטיחות בעת עבודה על פיגומים

עבודות לגובה ועבודה על פיגומים בפרט נחשבת לעבודה בעלת סיכון רב, הרי לבל נשכח כי ישנם אתרי בניה שבהם מוצבים פיגומים עד קומות גבוהות, ולכן על העובדים לעבוד על פי כללי הבטיחות כדי שישובו לביתם בריאים ושלמים בתום יום העבודה. החוק קובע כי כל עבודה הנעשית מעל 2 מטרים, דורשת אחזקת ברישיון לעבודה בגובה, ולכן כל שכן כאשר מדובר על עבודה על פיגומים שיכולה להיות בגובה של מטרים רבים. על העובדים לעבור הסמכה ולהחזיק ברישיון זה, אותו עליהם לחדש כל שנתיים. בקורס לעבודה בגובה הם ילמדו כיצד לשמור על כללי הבטיחות בעבודה, לעבוד עם ציוד מגן, רתמות ורצועות ובכלל לעבוד בצורה בטיחותית על הפיגומים.

פיגום אלומיניום הוא בחירה מנצחת

לאחר שהבנו את החשיבות הרבה של עבודה על פי תקני הבטיחות, נסביר כי בחירה בפיגום אלומיניום היא הטובה ביותר לאתרי בנייה, כיוון שחומר האלומיניום מלווה ביתרונות רבים כגון; חומר חזק ויציב, הוא אינו מחליד עם השנים, אינו נפגע מפגעי מזג האוויר, הוא חומר דק יחסית אך נחשב למתכת חזקה, הוא גמיש לעבודה ולכן ניתן ליצור ממנו מגוון סוגי פיגומים ועוד. אם כך, נראה כי לא בכדי פיגומים מחומר אלומיניום הם הנפוצים יותר באתרי עבודה ומשמשים בנאמנות עובדים רבים מתחומים שונים בתעשיית הבניה המשגשגת.

חברת "דבורה פיגומים" מציעה עבור לקוחותיה מגוון סוגי פיגומים מאלומיניום המיועדים לאתרי בניה. לרשותכם יועצים מיומנים בעלי ניסיון עתיר שנים בתחום הבניה שיסייעו לכם לבחור את הפיגומים המתאימים ביותר לאופי העבודה המתבצעת.

סגור לתגובות על פיגום אלומיניום

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן