אפודי מגן

28 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בטיחות ובטחון

כחלק חשוב מהגנה על גופינו במקרה חירום או בשעת מלחמת, רבים לובשים אפודי מגן המבטיחים הגנה מלאה מפני ירי וחדירת רסיסים. את האפודים הללו לובשים כאשר נשקפת סכנת חיים ויש צורך לצייד את הסובבים באפודי מגן על מנת להבטיח כי פגיעה של ירי, רסיסים או סכין לא תגמר באסון, כמו למשל – בשעת מלחמה, שוטרים הנמצאים במערבים, עיתונאים הנשלחים למקומות מסוכנים ועוד. את אפודי המגן אנו מכירים היטב מהצבא וגם מסרטי אקשן בקולנוע כאשר לובשים את האפוד במקומות מסוכנים או בשעת מלחמה, על מנת שאלו יהיו מגן מצוין עבור הלובש. את אפודי המגן ניתן למצוא בחנויות ייעודיות לכך המספקות ביגוד ייחודי לשטח.

ממה מורכב אפוד מגן?

אפוד מגן מורכב משני חלקים עיקריים המאפשרים ללובשים אותו ביטחון רב; השכבה הראשונה היא זאת שנמצאת צמוד לגוף ומאפשרת מגע נעים עם הבד ופלטות אשר מונעות את חדירת הכדורים. כמו כן, באפודי מגן ניתן למצוא כיסים קטנים המאפשרים אחסון של נשק או טלפון נייד, והוא משמש כפריט לבוש שיכול להיות חיצוני או פנימי תחת הבגדים. ניתן למצוא רמות שונות של הגנה באפודים אלה, כאשר התקן קובע את רמת המיגון של האפוד. ישנם אפודים שיגנו מפני ירי של אקדח 0.22 מ"מ, שזהו יהיה אפוד יחסית דק וקל ללבישה ביחס לאפוד המגן מפני ירי אקדח 9 מ"מ.

כמו כן, ניתן למצוא אפודי מגן בעלי רמת מיגון גבוהה יותר, שאז הם יכילו פלטות בליסטיות העשויות מחומרים חזקים יותר המגנים על הגב והחזה ובכלל מכסים את שנהם ברמת המיגון הגבוהה ביותר. למעשה, יש צורך לבחור את המגן הטוב ביותר ועל פי הסיכון או השימוש באפוד בפועל.

אפוד מגן לדקירות סכין

חשוב לדעת כי אפוד נגד ירי הוא לא בהכרח אפוד המגן מפני דקירות סכין, ואף ההפך, אפוד ייעודי לדקירות סכין לא יהיה בהכרח מגן גם נגד ירי, ולכן כאשר רוכשים אפוד מגן מכל סוג, חשוב לדעת לאיזה צורך הוא אמור לשמש ובכך לבצע את הבחירה הנכונה על ידי בעלי מקצוע מומחים המכירים היטב את תחום זה.

 

מאמר זה נכתב באדיבות ג.ג. מערכות מיגון

סגור לתגובות על אפודי מגן

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן