זיפות גגות

25 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בניה שיפוצים ונדל"ן

תפקידו של גג המבנה להגן על דיירי הבית או הבניין מפני חדירה של גשמים ונזילות שיכולים להיגרם כתוצאה מפגעי מזג האוויר או כתוצאה מנזילה מדודי השמש וצנרות המים המותקנים על הגג. ולכן, על הגג להיות חזק ואטום היטב, הרי חדירה של מים עלולה לחלחל אט אט למבנה ובבוא היום לגרום לרטיבות ואף במקרים קיצוניים של הזנחה לקריסת הקירות. מכיוון שהגג חשוף באופן טבעי לרטיבות וחדירה של גשמים, על בעלי הבניין לתחזק היטב את הגג על ידי זיפות גגות הנעשית לרוב טרם תחילת החורף על ידי חומר זפת המוכר היטב לכולנו. חשוב לציין כי גג תקין וללא נזילות הוא לא דבר ברור מאליו, ולכן במקרה זה, נכון לומר "יפה שעה אחת קודם" כשמתכוונים לטיפול בו, כלומר חשוב שלא להמתין לדקה התשעים, אלה לבחון את נושא אטימות הגג עוד טרם תחילת עונת הגשמים.

חשיבות בדיקת הגג טרם תחילת החורף

בשל הנזקים הגדולים שיכולות לגרום נזילות מים למבנה, חשוב לבדוק היטב  על ידי בעלי מקצוע מומחים את הגג כל תחילת עונה, בין אם מדובר על גג רעפים או גג בטון של בתים פרטיים או בניינים, מה שיבטיח לדיירי הבית או הבניין שקט נפשי בכל תקופת החורף הקרה.

כיצד נעשית פעולת זיפות גגות?

פעולת זיפות גגות,  נועדה לאטום ולבודד את הגג, למנוע חדירת מי גשמים, אולם לא רק, פעולה זאת מאפשרת למנוע גם חדירת מזיקים שונים לגג כמו – חרקים, רוחות חזקות, שמש קופחת ועוד. למעשה, מדובר בעבודה הכרחית לכל גג בניין  באשר הוא. ישנן שתי שיטות נפוצות לאיטום הגג, אחת מהן היא השיטה הישנה והטובה הקיימת מזה שנים רבות באמצעותה מורחים זפת שיכול להיות בגוון שחור או לבן. מדובר בחומר צמיגי אשר מופק במקורו מנוזל העטרן והוא יעיל לצורך איטום הגג. שיטת מריחת הזפת היא הפופולרית ביותר כיוון שהיא זולה ביחס לשיטה אחרת, אולם היא מחזיקה לרוב שנה אחת וכל שנה יש לחזור על הפעולה.

שיטה חדשנית יותר שנעשתה פופולרית בשנים האחרונות היא – יריעות ביטומניות. מדובר בשיטה חדשנית היעילה יותר מזפת, כיוון שהיא נשמרת למשך זמן רב יותר, לרוב כ- 4-5 שנים.  אומנם מדובר ביתרון נהדר, הרי אין צורך כל שנה להזמין חברת זיפות גגות לצורך איטום של הגג, אלא כל כמה שנים בלבד. אך, מדובר בשיטה יקרה יותר, כיוון שתעריף היריעות גבוהה. אם נתבונן לטווח הארוך, נראה כי מדובר בשיטה אטרקטיבית יותר ומשתלמת לאורך זמן.

סגור לתגובות על זיפות גגות

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן