מפוח צנטריפוגלי

25 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תעשיה

מפוח צנטריפוגלי נחשב כיום לאחר המפוחים הטובים ביותר לתעשיות ובו משתמשים לטובת אוורור חללים תעשייתיים ומפעלים למטרת שינוע אוויר, פינוי עשן, לאוורור כללי של החלל, לשאיבת רעלים וכימיקליים המתפזרים בחלל ועוד מני רבים. המפוח הצנטריפוגלי פועל בצורה זאת: לכל מפוח המותקן במערכת האוורור יש מאיץ המובנה בצורה מניפה אשר הבנוי מכמה כפות מרותכות היטב לקדקוד שלו וכך הוא מאיץ ומסתובב במהירות מסוימת על פי עוצמת המנוע והמסורת שמחוברת למאיץ. מובן שישנם גדלים שונים של מפוחים ומנועים שונים שתפקידם לסובב את המפוחים בעוצמה הדרושה.

מרכיבים

מפוחים צנטריפוגליים בנויים בצורה מסוימת על מנת לאפשר לאוויר לזרום בצורה נכונה ולאוורר את החלל בצורה אולטימטיבית. הם מכילים מנוע חשמלי מאסיבי שתפקידו בין היתר להמיר אנרגיה חשמלית לאנרגיה מכאנית. כמו כן, בקצהו של המנוע החשמלי מורכב ציר המחובר ישירות למפוח הצנטריפוגלי שהוא המאיץ או לחלופין הוא יהיה מחובר לגלגל רצועה ייעודי שתפקידו שהגביר את מהירות הסיבוב ובכך להפיר את האוורור הרצוי ויציאת העשן או הכימיקליים הנמצאים בחלל הדרוש.

לאיזה סוג חללים מתאים מפוח צנטריפוגלי?

מפוחים אלו מתאימים לכל סוגי התעשיות ובעיקר בכאלו שבהם יש עשן רב או פליטה של חומרים שונים העלולים להישאר עומדים בחלל ולפגוע בעבודתם של העובדים או של המבקרים במקום. הדוגמא הטובה לנחיצות המפוח היא – במסעדות ואולמות אירועים, שאז אם המפוח אינו קיים או שאינו פועל מכל סיבה, העשן יכול לעבור לאולם עצמו או לחלל המסעדה ולגרום לאורחים להריח ריח של בישול או ריחות אחרים. ולכן, את מפוחים אלו מתקינים במסעדות, בתי קפה, מטבחים תעשייתיים, מפעלי מזון ומגוון תעשיות שונות.

יתרונות

הוא אינו מרעיש – המפוח נמצא בתוך קופסא אקוסטית ולכן אינו מרעיש כלל וניתן להתקין אותו בכל מקום רצוי. כמו כן, הוא הוא יכול לפעול 24/7 ללא כל חשש והוא עמיד בקורוזיה לאורך זמן.

חסכוני – מדובר על מפוח חסכוני במיוחד בהוצאות החשמל כיוון שהוא לרוב צורך רק 40 ואלט.

התקנה קלה – קל מאוד להקין את המפוח בכל אזור רצוי, כגון על גג המבנה וכך הוא אינו פוגע במראה האסתטי והעיצובי של החלל.

סגור לתגובות על מפוח צנטריפוגלי

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן