תריסי גלילה

25 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עיצוב פנים

תריסי גלילה

בכל בית מודרני ניתן למצוא אותם בסוגים שונים, כאשר את התריסים הישנים שהיו עשויים מעץ החליפו בגאווה תריסי גלילה חשמליים או תריסים עם כבל או רצועה למטרת סגירה ופתיחה ידניים. עם כניסת התריסים החדשניים לשוק, הם היו נחלתם של אנשים אמידים בלבד שיכלו להרשות לעצמם לשלם סכומי כסף גבוהים עבורם, אולם כיום אלו נעשה נחלת הכלל בשל הוזלת המחירים והתחרות הגדולה בשוק והם נפוצים במגוון רב של מקומות, החל מבתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ופרטיים, משרדים ובעצם בכל מקום אפשרי אנו יכולים לראות סוגים שונים המשרתים בנאמנות את נחלת הכלל.

הכירו את הסוגים הנפוצים

תריסי גלילה מגיעים בשני סוגים; כחשמליים או ידניים, כאשר ההבדל בניהם הוא נוחות הפתיחה והסגירה. תריסי גלילה חשמליים מופעלים על ידי מנוע חשמלי שעל ידי לחיצה על מתג הם נפתחים ונסגרים בקלות רבה ואף ניתן לראות טכנולוגיה חדשנית המאפשרת את סגירתם ופתיחתם בעזרת שלט ידידותי. לעומת זאת, תריסי גלילה ידניים נסגרים ונפתחים בעזרת רצועה אותה אנו מושכים בזהירות כדי להאיר או להחשיך את החלל. המשותף בניהם הוא הארגז המאחסן בתוכו את התריס המובנה מעל החלון והאפשרות לבחור את כמות האור החודרת מהחלון, כלומר נוכל לקבוע האם נרצה חלל מואר או אור מעומעם החודר מבעד לשלבי התריס.

מגוון רב של סוגים לבחירה

העידן המודרני מציע עבורנו מגוון רב של אפשרויות, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה עיצובית וכך גם בקטגוריית תריסי הגלילה. ניתן למצוא תריסים העשויים מחומר אלומיניום משובח הנפוץ בבנייה המודרנית הידוע ביתרונותיו הרבים כגון – חוזקו, העובדה כי הוא אינו מחליד, גמישות עיצובית ועוד רבים לעומת זאת, ניתן למצוא אותם העשויים מפלסטיק או סוגי מתכות אחרות. המשותף לכל אלה הוא הגמישות של התריס ואפשרות הקיפול המהיר והאחסון בארגז בצורה מיטבית.

בחירה נכונה של עוצמת המנוע בתריסי גלילה

ישנה חשיבות רבה לסוג המנוע המותקן בתריסים, הרי הוא זה שבסופו של דבר מבצע את העבודה הקשה של פתיחה וסגירה, ולכן גודל המנוע בתריסים חשמליים נקבע על פי עוצמת התריס וגודלו, הרי לבל נשכח כי רבים מתקינים את תריסי הגלילה לאורך כל הקיר, אם זה ביציאה למרפסת שמש, יציאה לגינה שבהם מדובר על תריס עוצמתי המשתרע לאורך כל הקיר. לעומת זאת, בתריסים המיועדים לחלון קטן יותר, עוצמת המנוע תהיה קטנה יותר ותאפשר פתיחה וסגירה מהירים של התריס.

סגור לתגובות על תריסי גלילה

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן