דירה למכירה בתל אביב | ועל מה חשוב להביט לפני

12 במרץ 2024 | מאת: | מאמרים בקטגוריה נדלן

עסקאות של דירות למכירה בצפון תל אביב הינן מעין העסקאות שלא כולנו עושים על בסיס קבוע.

מוכרים רבים נוטים לזלזל בבדיקה לפני המכירה, ומכאן אנו נציין כי בדיקה לא נכונה לפני מכירה עלולה להוביל לעוגמת נפש רבה בהמשך.

הדבר החשוב ביותר שעל המוכר לבצע הוא בדיקה ראשונית ומדוקדקת הכוללת את כל ההיבטים המשפטיים העולים ממכירת הדירה בתא.

ההיבטים כוללים בדיקות בעלות משפטיות כגון: בדיקות חבות מס שבח ובדיקות מס צפויות ועתידיות, כמו למשל, האם על המוכר חלות אגרות והיטלים שונים, בדמות של היטלי השבחה או מיסי מועצה אחרים וכדומה.

ברגע שהחלטתם למכור את המקרקעין שלכם, דעו לכם כי ישנן מספר קטגוריות של בדיקות לפני שמוצאים לשוק דירה למכירה בצפון תל אביב והם:

בדיקת הבעלות בדירה

ככל שהנכס מצוי תחת צילה של הרשות מקרקעי ישראל או חברה למשכנתאות וכו', האם ישנה על הנכס משכנתא בדמות של חוב ו/או שמא עיקול ו/או הערת אזהרה אחרת, האם הבית רשום כהלכה בטאבו, ומה לגבי תוכנית הקומה והיתר הבנייה שמצוי בארכיון עיריית תל אביב שצריכים לשקף נכונה את הנכס וכל מה שצמוד לו.

לגבי חבות מס צפויה, היטלי השבחה, אגרות וכדומה – בעת מכירת מקרקעין, מתווך נדלן בתל אביב מנוסה יבדוק עם אנשי מקצוע מטעמו האם חלים היטלים ו/או מיסים צפויים.

המס הנפוץ ביותר המוטל על המוכרים בעסקאות מסוג של דירות למכירה בצפון תא, הוא היטל השבחה שמוטל על בגל הנכס בעקבות אישורה של תוכנית הרובעים בתל אביב.

מתווך מקרקעין הבקיא ברזי התהליך, כחלק בלתי נפרד משיווק הדירה למגורים, ובתנאי כי מדובר במתווך נדלן מיומן, יוכל להמליץ לבעל הנכס מניסיונו האישי על אנשי מקצוע נכונים לחסוך לבעל הנכס כספים ניכרים, הן בעסקה זו והן בעסקאות עתידיות המושפעות ממכירה זו.

עסקאות מסוג של דירות למכירה בצפון תל אביב, חייבות לעיתים במס מרשות מקרקעי ישראל, חברות משכנות וכדומה בעת מכירתם. מתווך דירות מקצועי יציג ללקוח את כל סיכוני המס והעלויות האחרות ויפנה אותו כבר בשלב הראשוני לייעוץ משפטי, ויהא עדיף להבין את המצב לפני סיום המשא ומתן עם קונה פוטנציאלי.

בדיקה תכנונית – מומלץ לבחון את מצב הזכויות הבלתי מנוצלות על הקרקע באמצעות פנייה לעיריית תל אביב ושם לברר האם נוצלו אחוזי הבנייה בנכס במלואם והאם קיימים הליכי תכנון ובנייה עבור הנכס או הבעלים, האם למוכר יש היטל השבחה צפוי (בעקבות תוכנית אישורה של תוכנית הרובעים) ו/או חוב עירוני.

בדיקה פיזית של הנכס –

האם ישנם ליקויים גלויים או נסתרים בנכס. היעדר מפגעים סביבתיים משפיע על מכירת נכס ועל ערכו.

סקירת תנאי העסקה –

בעוד שאנשים רבים חושבים שעסקה מסוג של דירות למכירה בצפון דירה (או נכס אחר) היא עסקה סטנדרטית וקלה, המציאות מלמדת שאין עסקה קלה, ואין כמוה. עורך דין מקרקעין מנוסה יבדוק עבור בעל הנכס האם עומד בפני המוכר מס שבח, (או יבקש פטור בגין דירה יחידה) ומיסי עירייה (היטל השבחה וכדומה), תשלומים לרשות מקרקעי ישראל ולחברות משכנתאות, חובות כיסוי משכנתא או רישום משכנתא וכו'.

בין הצדדים ייקבע לוח תשלומים מומלץ תוך הגנה הוגנת על המוכר ושמירה על האינטרסים שלו בלבד. בתנאי העסקה יש לעגן בכתב את שלל הסיכונים ולאפשר את הדרך המהירה והנכונה ביותר להעברת הזכויות על שם הקונה. מוכרים נכס בתל אביב? אל תוותרו על מתווך נדלן מקצועי ומנוסה. רק כך תוכלו להיות בטוחים שהעסקה נכונה, הוגנת ובטוחה.

סגור לתגובות על דירה למכירה בתל אביב | ועל מה חשוב להביט לפני

מאת:

הכותב הוא ברק בר-לב, המייסד והבעלים של בר-לב נדל"ן, משרד מוביל לשיווק ותיווך של דירות יוקרה בצפון תל אביב. ומשרדו של ברק ניחן במומחיות ייחודית במקרקעין ובמימוש מהיר של נכסים למכירה (60 יום לכל היותר),. ברק מתמקד בעיקר בעסקאות מכר של מגורי יוקרה בצפון תל אביב ובעסקאות של ארגון דיירים בהיקף מתחמי בתחום להתחדשות עירונית. ברק הוא בין החולצים בתחום. ניסיונו העשיר של ברק בר-לב ויכולותיו המרשימות שצבר בתחום הנדל"ן למגורים ובתחום ההתחדשות העירונית, מקנים לצוות משרדו מעמד בולט ואת המחויבות לספק ללקוח את הטוב ביותר, בין היתר על-ידי רשת ביטחון אישית ומקצועית, כזאת שמשיגה תוצאות מעולות.

פרסם באתר כ - 19 מאמרים.

.

דילוג לתוכן