מדוע כדאי לתכנן סדנאות גיבוש לפיתוח העסק?

10 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אימון עסקי

ארגון שרוצה להצליח ולבסס את עצמו בשוק חייב להסתמך על העובדים שלו. מוטיבציה ורצון להצליח בקרב העובדים יכולים להזניק את העסק קדימה הרבה מעבר למצופה. עם זאת, לא כל חבה יודעת להכיר בערך הרב שיש לאוצר האנושי שלה. זו גם אחת הסיבות מדוע לא כל עסק מצליח. ארגון שרוצה לשרוד את התחרות בשוק חייב להציע ללקוחות ערך מוסף. ערך זה מתקבל על ידי שירות אדיב וחוויה נעימה שהלקוח מקבל לאחר כל אינטראקציה עם החברה. אך אין זה מספיק. יש צורך גם במאמצים של המנהלים וראשי צוותים להירתם למשימה ולהכיל ערכים של כבוד, שירות ושיתוף פעולה בצוות. סדנאות גיבוש מהוות כלי חזק, יעיל וממוקד שיכול לסייע לעסק להצליח.

למה כדאי לתכנן סדנאות גיבוש?

מחקרים רבים נעשו במרחב הארגוני על מנת להבין מהי הדרך הטובה ביותר לתמרץ עובדים ולעודד אותם להצטיין בתפקידם. כסף והטבות מהווים רק תמריץ חלקי. במיוחד בקרב העובדים הצעירים יותר. שיטות שעבדו בעבר במקרים רבים אינם כבר אקטואליים היום. ארגונים רבים חשים נתק מהעובדים מפני שאינם מיישמים שיטות מודרניות ומתקדמות יותר. עסק שרוצה להצליח אינו יכול להישאר בעבר ועליו להתקדם יחד עם העובדים ותרבות העבודה המודרנית. אז מה באמת רוצים המומחים הצעירים? יותר מכל הם מחפשים מרחב להתפתחות, דרך להביע ולבטא את עצמם, להרגיש שהם עושים שינוי ומשפיעים ומעל לכל להרגיש שהחברה שבה הם עובדים חולקת את הערכים שלהם. עובדים איכותיים יותר ימשכו למקומות עבדו המאפשרים תנאים אלו וגם יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר. ניתן להכניס רוח זו לארגונים על ידי תכנון סדנה או יום גיבוש לעובדים ולמנהלים.

מי קהל היעד של סדנאות אלו?

ארגונים ואנשים פרטיים אשר רוצים להצליח ולהתפתח במישור האישי והמקצועי. ניתן להתאים את הסדנאות באופן אינדיבידואלי לכל ארגון, קבוצה או אדם פרטי. הסדנאות מתייחסות לנושאים רבים, כגון סדנאות שירות ומכירה, ניהול ומנהיגות, בטחון עצמי ומוטיבציה, פרזנטציה ועמידה מול קהל, פיתוח שיתוף פעולה ואת מידת האושר האישי. כל סדנה משלבת חוויה, כייף, למידה ואימון.

מה ניתן להפיק מהשתתפות בסדנה?

כל סדנה או פעילות מותאמים לצרכיי העסק, הקבוצה או האדם. הסדנאות מאפשרות מיקוד למטרה ושאיפה למצוינות. הפעילות מאפשרת לעשות שינוי בתפיסה, חשיבה או התנהגות וליצור סביבת עבודה בריאה ומוצלחת יותר. ניתן לשלב סדנאות אלו עם הרצאות לעובדים או למנהלים לצרכיי למידה והעשרה. הסדנאות מאפשרות התפתחות אישית ומקצועית ויצירת סביבת עבודה המעודדת מוטיבציה, לקיחת יוזמה ושיתוף פעולה.

סגור לתגובות על מדוע כדאי לתכנן סדנאות גיבוש לפיתוח העסק?

מאת:

פרסם באתר כ - 2 מאמרים.

.

דילוג לתוכן