כיצד תוכנית עסקית טובה יכולה לעזור בפיתוח עסק חדש?

7 במאי 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקים קטנים ובינוניים

החלום להיות עצמאים בתחום שאנו אוהבים וסקרנים לגביו משותף לאנשים רבים, עם זאת רק חלק קטן מעזים לפתוח עסק וחלק קטן אף יותר מצליחים לפתח ולבסס אותו. מדוע המספרים כה נמוכים ולמה לא כל אחד מצליח? עניין, רצון או כוונה אינם בהכרח מספיקים בשביל לגרום לדברים לתקתק ולעסק להצליח. חשוב לתכנן ולהתכונן היטב לפתיחת העסק, כולל ביצוע מחקר מעמיק ורציני ויצירת תוכנית עסקית מקצועית ומסודרת. צעדים אלה חשובים לביסוס עסק רציני שמחזיק מעמד, מרוויח ומתפתח.

מהי הדרך הנכונה לבנות תוכנית עסקית?

לפני שניגשים לתכנן את העסק ולבנות לו תוכנית עסקית מסודרת מומלץ קודם לעשות מחקר של השוק כדי לעמוד על הפוטנציאל העסקי שיש לרעיון שלנו. חשוב לבדוק מהו קהל היעד למוצר או השירות שברצוננו להציע ומה גודלו, כמה דרישה יש למוצרים אלה וכמה אנשים יהיו מוכנים לשלם עבורם. בדיקות אלה קריטיות במידה והשירות או המוצר שלנו כרוכים בעלויות ייצור. כך נוכל לדת מהו הרווח המשוער שלנו והאם כדאי לנו ללכת בכיוון הזה. לאחר שהערכנו את הפוטנציאל ולמדנו את השוק ניתן להתחיל לתכנן את בניית העסק עצמו. תוכנית עסקית טובה ומפורטת יכולה לעזור בבניית העסק ובהערכות נכונה. למשל, עלינו לדעת במה כרוכה הפתיחה, האם יש צורך להשכיר מקום או שטח לצורך קיום העסק, האם יש צורך בכוח אדם נוסף, אם כן בכמה אנשים והאם צריך להעביר אותם הכשרה. כמו-כן עלינו לבדוק אם יש צורך ברכישת ציוד מיוחד לצורך ביצוע העבודה, לתכנן כמויות ייצור התחלתיות, ועוד. לאחר שיש לנו את כל המידע נחשב את הזמן והעלויות. תוכנית טובה תתן לנו אינדיקציה ברורה כיצד להוציא את הרעיון שלנו לפועל ולגרום לו לרקום עור וגידים.

כיצד תוכנית מקצועית יכולה לעזור לנו במימוש הרעיון העסקי?

התועלת של התוכנית העסקית אינה נגמרת בחישוב סיכויי הצלחה ותכנון הדרכים הטובות ביותר להוציא את הרעיון אל הפועל. תוכנית טובה ומבוססת יכולה לסייע לכם גם בגיוס שותפים עסקיים מארץ ומחו"ל, קבלת הלוואות משתלמות מגורמים פרטיים או ממשלתיים, התנהלות ומשא ומתן מול הבנקים, צמצום מרחב לטעויות וחישובים שגויים. תוכנית מבוססת ומקצועית נועדה לסייע לנו להגשים בצורה המיטבית והאופטימלית את הפוטנציאל העסקי ולהצליח ביוזמה החדשה שלנו.

לאילו עסקים מומלץ לבנות תוכנית עסקית?

תהליך פתיחת עסק חדש יכול להיראות כמסובך או מבולבל, גם לאנשים שעבדו שנים רבות בתחום מסוים. התכנית מסייעת להפוך תהליך זה לנגיש, מובן, ברור ופשוט יותר לביצוע. למעשה, תכנון עסקי יכול להתאים לעסקים רבים בתחומי פעילות שונים, כגון מסחר און ליין, תיירות, חנות בגדים, מקולט, קליניקה, קמעונאות, טכנולוגיה, מסעדות, ועוד.

 

סגור לתגובות על כיצד תוכנית עסקית טובה יכולה לעזור בפיתוח עסק חדש?

מאת:

מתן שירות עקיף עם סל פתרונות עשיר במיוחד בתחום הייעוץ העסקי. אנו מתמחים ביצירת תכנית עסקית מנצחת, יצירת ערוצי מימון והלוואות לעסקים, אפשרויות יבוא מסין, שיווק עסקי אונליין ועוד.

פרסם באתר כ - 1 מאמרים.

.

דילוג לתוכן