מחוללים מהפכה בניהול המים: העיר דיר דאווה ו-Nedamco Africa חשפו יוזמה חדשנית עבור פלטפורמת ניהול המים החדשנית

11 בדצמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

מחוללים מהפכה בניהול המים: העיר דיר דאווה ו-Nedamco Africa חשפו יוזמה חדשנית עבור פלטפורמת ניהול המים החדשנית בכנס COP28  שהתקיים ב- 9 בדצמבר 2023 – מרכז העיתונות של COP28UAE

 

מועצת העיר דיר דאווה באתיופיה ו-Nedamco Africa הכריזו על השקת הפלטפורמה הדיגיטלית והמקיפה של Nedamco Africa לניהול מים, "CCW", במנהלת דיר דאווה. שותפות פרטית-ציבורית ומוצלחת זו מהווה עדות למסירות של דיר דאווה ולמחויבויותיה לחלוציות בפיתוח הסביבה וממחישה את מעמדה היוזם של העיר באימוץ טכנולוגיות מתקדמות. היוזמה מתוכננת להפוך לנקודת אומדן גלובלית עם שילוב של טכנולוגיה דיגיטלית כפולה, AI/ML, וכן תמונות לווין וניהול חשבונות מים תוך תמיכה בטכנולוגיית בלוקצ'יין. השינויים משפרים את יכולת ניהול המים בעידן של שינויי אקלים ואתגרים גלובליים בתחום. ההסכם מתחיל עידן חדש בו התנהלות ברת קיימא, מימון ציבורי-פרטי יצירתי וכן כינוס הפיתוחים הטכנולוגיים יקנו גמישות וקיימות בהגנה העתידית על הסביבה.

דובאי, איחוד האמירויות, 9 בדצמבר 20223, (BUSINESS WIRE‏):

בכנס COP28 שנערך באיחוד האמירויות, רשות המים והביוב של העיר דיר דאווה (אתיופיה)  (DDWSSA) ו-Nedamco Africa הכריזו יחד עם השותפות Microsoft, ‏Deltares, ‏Hulo.ai ו-Isle Utilities על השקת הפרויקט “Nedamco Catchment-City-Waste Water Management” ‏(CCW) של העיר דיר דאווה. פתרון CCW של Nedamco Africa ושל שותפיה Microsoft, ‏Deltares ו-Hulo.ai הינו פלטפורמה טכנולוגית משותפת הנותנת מענה ישיר לאתגרים הקריטיים של איבוד מים וניהול בלתי יעיל השכיחים באזורים כגון דיר דאווה בהם מתקיים תהליך עיור מהיר. הפתרון נוקט בגישה הוליסטית לניהול המים באמצעות רתימת טכנולוגיה דיגיטלית כפולה, AI/ML, וכן תצלומי לווין וניטור מקיף של תשתיות המים, זיהוי דליפות וניבוי ההשפעה על האקלים במטרה להרחיב את הגישה אל המים ולהגדיל את זמינות המים כמו גם את איכותם. באמצעות ההטמעה של פלטפורמת CCW, נציגי דיר דאווה צופים שינוי טרנספורמטיבי בשירותי משאבי המים, תוך טיפוח עתיד גמיש ובר קיימא לטובת תושבי דיר דאווה.

"אנו גאים להכריז על פרויקט משמעותי במיוחד עם Nedamco Africa אשר נותן מענה לאתגרי המים של דיר דאווה. טכנולוגיה מתקדמת תאפשר לנו להבטיח שיפורים מדויקים וברי מדידה בניהול המים אשר ישפרו משמעותית את איכות חייהם של תושבי העיר באמצעות אספקת כמות רבה יותר של מים. משמעות היוזמה אינה חידושים בלבד – היא מבטיחה את עתידה של דיר דאווה ופותחת דלתות לאפשרויות מימון חדשות של תשתית המים החיונית תוך תמיכה בקהילה שלנו ועמידה בדרישות הקריטיות לשימור המים בהתאם ל-SDG6", אמר מוחמד מוסי, מנכ"ל רשות המים והביוב של דיר דאווה.

צעד חשוב כלפי מימון פעילות אקלים ברת קיימא – הגישה החדשנית כוללת שילוב של טכנולוגיות מתקדמות עם איסוף נתונים וניתוח כמעט בזמן אמת. תכונה זו מאפשרת מדידה מדויקת של היתרונות לסביבה אשר נגזרות ממאמצי שימור המים. בתהליך זה, Nedamco Africa עושה שימוש בכלים מתקדמים של גורמים מובילים בתחום הטכנולוגיה, היא ממנפת מודלי AI ו-ML, תמונות לווין ברזולוציה גבוהה וכן טכנולוגיות בלוקצ'יין. הכלים הללו מסייעים לבצע מעקב אמין ובזמן אמת של ניהול המים ושל השיפורים, תוך הבטחה שנתוני המים המופקים אינם רק ברי אימות אלא גם שקופים וניתנים למדרוג. Nedamco Africa ממנפת גישה זו ליצירת אישורי מים במתודולוגיית Volumetric Water Benefits Accounting (VWBA) 2.0, המאפשרת הערכה מקיפה וברת כימות של פרויקטים לניהול מים. שמירה על תאימות לתקנים מחמירים תאפשר ל-Nedamco Africa להבטיח שהאישורים שיופקו ישקפו שיפורים של ממש בניהול המים ויציעו נכס במסגרת המאמץ הגלובלי לקידום שימוש וניהול בר קיימא של מים. גישה זו תסייע ל-DDWSSA לנהל את משאבי המים בדרך יעילה, ואף תיצור הזדמנויות חדשות בהן DDWSSA תוכל למשוך מימון יצירתי לפיתוח רשת המים ולתמיכה בקהילה תוך יישור קו עם יעדי קיימות גלובליים כגון SDG6.

"ליוזמה זו פוטנציאל השפעה עצום על חייהם של בני אדם רבים. כשמערכות חלוקת המים הופכות לחכמות הן מהוות הזדמנות לפרסם את ההוכחה הדיגיטלית של צמצום ההפסדים במערכת לחברות שמעוניינות לשלם כדי לתגמל על השימוש שהן עושות במים ובדרך זו לקדם את ההשקעה בשירותים וברשתות שלהם. אמשיך לתמוך ביוזמה זו באתיופיה, בה מתקיים פרויקט פיילוט בדיר דאווה. ומעבר לכך, אנו חודרים לשוק חדש לגמרי. יוזמה זו תאיץ את ההשקעות הפרטיות על פי הרוח האמיתית של החלטת הפעולה בנוגע למים מספר UN23 ותעזור לנו לעמוד בדרישות SDG6 בזמן שנקבע. אנו גאים במורשת ההולנדית של ניהול המים, אשר הפכה את האתגרים שקשורים במים להזדמנויות עבור פיתוח בר קיימא", אמר ג'למר ואן ויין, המזכיר הראשי לענייני מים של שגרירות הולנד באתיופיה.

יוזמה זו לשותפות ציבורית-פרטית (PPP) ממחישה את פוטנציאל הטרנספורמציה של שותפויות ציבוריות-פרטיות, מינוף הניסיון הקולקטיבי, המשאבים והחדשנות לצורך טיפוח של כלכלה ירוקה. על ידי שילוב של תכניות סביבה המונהגות על ידי המדינה עם מנגנוני מימון בינלאומיים ודינמיים של המגזר הפרטי בתחום האקלים.

"מבחינתנו, שיתוף הפעולה עם דיר דאווה מהווה אבן יסוד לגמישות בתחום האקלים, הוא מסמל שותפות ציבורית-פרטית משמעותית שתסלול את הדרך לערים ברחבי העולם אשר יאמצו אסטרטגית דומות. יוזמה חשובה זו ממחישה את היישומים המעשיים של טכנולוגיות מתקדמות במסגרת ההתמודדות היומיומית באתגרי האקלים ובמיוחד באזורים בהם משאבי המים מוגבלים. זו עדות למחויבותה של Nedamco Africa לתת מענה לחוסר במים ואף לשיפור הגיוון הביולוגי. העבודה שאנו עושים בדיר דאווה סוללת את הדרך לערים נוספות אשר יצטרפו למאבק זה בשינויי האקלים ויבטיחו לדורות הבאים סביבה ברת קיימא", ציין מייקל קוגלר, מנכ"ל Nedamco Africa.

Microsoft היא שותפה קריטית אשר תורמת ליוזמה ומספקת את התשתית הטכנולוגית והפתרונות החדשניים שמהווים רכיבים קריטיים בהצלחת המערכת. הפלטפורמות המודרניות של Microsoft בתחום מחשוב הענן, וכן יכולות הבינה המלאכותית אפשרו עיבוד וניתוח מתוחכמים של ערכות נתונים גדולות הקשורות בסביבה. יחדיו, המאמצים המשותפים של השותפים ושל DDWSSA משפרים את רמת הדיוק בניהול המים, ואף קובעים רף חדש בשימור מונע נתונים ובניהול בר קיימא של מים בקנה מידה עולמי.

"אנו גאים להיות בחזית מסע השינוי הזה יחד עם DDWSSA ו-Nedamco Africa", אמר אנקה דן אודן, מנכ"ל Microsoft Netherlands. "מינוף טכנולוגיות הענן והבינה המלאכותית המתקדמות של Microsoft מאפשר לנו לקבוע רף חדש במתן מענה לצורכי הסביבה. המחויבות שלנו לקיימות אינה עוצרת במוצרים שלנו; היא מעצימה את שותפינו ומאפשר לכולנו לצפות לעתיד ירוק יותר. שיתוף פעולה זה מהווה עדות לכוחה של הטכנולוגיה ביצירת השפעה ברת קיימא על בריאות כדור הארץ ורווחת הקהילות ברחבי אפריקה".

גיבוש מומחיות מקומית באתיופיה – Nedamco Academy שבאתיופיה מהווה אבן פינה להסכם שיתוף הפעולה, והיא משמשת כמוקד חיוני ליצירת קיבולת מים וללמידה. משימת Nedamco Academy היא להעצים את מקצועני DDWSSA בידע ובכישורים שקשורים בטכנולוגיה ובניהול המים.

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת

https://www.businesswire.com/news/home/53868363/en

למידע נוסף:

 

שאלות עבור אמצעי התקשורת – [email protected]

מקור: Nedamco Africa

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

 

סגור לתגובות על מחוללים מהפכה בניהול המים: העיר דיר דאווה ו-Nedamco Africa חשפו יוזמה חדשנית עבור פלטפורמת ניהול המים החדשנית

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן