האם לייזר באמת עובד להסרת שיער

5 בדצמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה אורתופדיה ופיזיותרפיה

הסרת שיער בלייזר עובדת בצורה הטובה ביותר עבור מטופלים עם עור בהיר ושיער כהה. צפה בסרטון זה כדי ללמוד למה לצפות לפני ואחרי הטיפול שלך.

מה קורה במהלך הסרת שיער בלייזר?

לפני הטיפול ינוקה האזור המיועד לטיפול. חלק מהחולים מקבלים ג'ל מרדים. הרדמת האזור לטיפול עוזר כאשר אזור קטן יטופל והעור רגיש מאוד. זה לוקח בערך 30 עד 60 דקות עבור ג'ל מקהה לעבוד.

הטיפול בלייזר יתקיים בחדר שהוקם במיוחד לטיפולי לייזר. כל מי שנמצא בחדר חייב ללבוש משקפי מגן במהלך ההליך. לביצוע ההליך, מחזיקים את העור מתוח ומטפלים בעור בלייזר. מטופלים רבים אומרים כי פעימות הלייזר מרגישות כמו דקירות סיכה חמות או גומייה הננעצת על העור.

לייזר מסיר שיער על ידי אידוי. זה גורם לתימרות עשן קטנות בעלות ריח דמוי גופרית.

משך הטיפול שלך תלוי בגודל האזור המטופל. הטיפול בשפה העליונה לוקח דקות. אם אתה מטופל באזור גדול כמו הגב או הרגליים, הטיפול שלך עשוי להימשך יותר משעה.

מה עלי לעשות לאחר הסרת שיער בלייזר?

כדי למנוע תופעות לוואי אפשריות, כל המטופלים צריכים להגן על עורם מפני השמש. לאחר הסרת שיער בלייזר, עליך:

 • הימנע מאור שמש ישיר מפגיעה בעור המטופל שלך.
 • אין להשתמש במיטת שיזוף, מנורת שמש או כל ציוד שיזוף פנימי אחר.
 • עקוב אחר הוראות הטיפול לאחר הטיפול של רופא העור שלך.

לאחר הטיפול תראה מעט אדמומיות ונפיחות. לעתים קרובות זה נראה כמו כוויות שמש קלות. מריחת קומפרס מגניב יכולה לעזור להפחית את אי הנוחות שלך.

מתי אראה את התוצאות לאחר הסרת שיער בלייזר?

סביר להניח שתראה את התוצאות מיד לאחר הטיפול. התוצאות משתנות ממטופל למטופל. הצבע ועובי השיער שלך, האזור שטופל, סוג הלייזר בשימוש וצבע העור שלך כולם משפיעים על התוצאות. אתה יכול לצפות להפחתה של 10% עד 25% בשיער לאחר הטיפול הראשון. 

כדי להסיר את השיער, רוב המטופלים זקוקים ל-2 עד 6 טיפולי לייזר. לאחר סיום הטיפולים, רוב המטופלים אינם רואים שיער על העור המטופל במשך מספר חודשים ואף שנים. כאשר השיער צומח מחדש, נוטה להיות פחות ממנו. השערות נוטות גם להיות עדינות ובהירות יותר בצבע. 

כמה זמן יחזיקו התוצאות של הסרת שיער בלייזר?

רוב המטופלים נשארים ללא שיער במשך חודשים ואפילו שנים. כאשר חלק מהשיער צומח מחדש, סביר להניח שזה יהיה פחות מורגש. כדי לשמור על האזור נקי משיער, מטופל עשוי להזדקק לטיפולי לייזר תחזוקה. 

מהן תופעות הלוואי האפשריות?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן קלות ונמשכות 1 עד 3 ימים. תופעות הלוואי הללו כוללות: 

 • אִי נוֹחוּת
 • נְפִיחוּת
 • אוֹדֶם

תופעות לוואי אפשריות נוספות נדירות כאשר הסרת שיער בלייזר מתבצעת על ידי רופא עור או בפיקוח ישיר של רופא העור. תופעות לוואי אפשריות אחרות כוללות:

 • שלפוחיות
 • התפרצויות הרפס סימפלקס (כוויות קור).
 • זיהומים
 • הִצטַלְקוּת
 • הבהרת או כהה של העור

עם הזמן, צבע העור נוטה לחזור לקדמותו. עם זאת, שינויים מסוימים בצבע העור הם קבועים. זו הסיבה שפנייה לרופא שמיומן בטיפולי לייזר ובעל היכרות מעמיקה עם העור היא כל כך חשובה. 

כמו כן, חשוב לעקוב אחר הוראות רופא העור. הקפדה על הוראות לפני הטיפול והן לאחר הטיפול תפחית מאוד את הסיכון לתופעות לוואי. 

מתי בטוח לעבור טיפול לייזר נוסף להסרת שיער?

זה משתנה ממטופל למטופל. הסרת שיער דורשת לרוב סדרה של טיפולי לייזר. רוב החולים יכולים לעבור הסרת שיער בלייזר אחת ל-4 עד 6 שבועות. רופא העור שלך יגיד לך מתי בטוח לעבור טיפול נוסף. 

רוב המטופלים רואים צמיחה מחודשת של שיער. רופא העור שלך יכול לומר לך מתי אתה יכול לעבור טיפולי לייזר בבטחה כדי לשמור על התוצאות. 

מהו שיא הבטיחות להסרת שיער בלייזר?

ללייזרים תפקיד חשוב בטיפול במצבים רבים המשפיעים על העור, השיער והציפורניים. בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה ברפואת הלייזר. רופאי עור הובילו את הדרך בהתקדמות אלה. 

התקדמות אחת כזו היא שיותר אנשים יכולים לעבור בבטחה הסרת שיער בלייזר. בעבר, רק אנשים עם שיער כהה ועור בהיר יכלו לעבור בבטחה הסרת שיער בלייזר. כיום הסרת שיער בלייזר מהווה אפשרות טיפול למטופלים בעלי שיער בהיר ועור בהיר ולמטופלים בעלי עור כהה. טיפול הסרת שיער בלייזר חייבת להתבצע בזהירות רבה בחולים אלו. רופאי עור יודעים אילו אמצעי זהירות לנקוט כדי לספק הסרת שיער בלייזר בצורה בטוחה ויעילה. 

סגור לתגובות על האם לייזר באמת עובד להסרת שיער

מאת:

קרית טק kiryatech כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד: שיווק בפייסבוק שיווק בגוגל בניית חנות וירטואלית בניית אתר תדמית בניית דף נחיתה אחסון אתרים מוצרים בניית אתרים תחזוקת אתרים עיצוב לוגו קידום אתרים אורגני ניהול מוניטין ברשת כתיבת תוכן שיווקי

פרסם באתר כ - 128 מאמרים.

.

דילוג לתוכן