שאלות שצריך לשאול חברות המייצרות אוכל לכלבים שלנו

23 באפריל 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חיות בית

אם אתם באמת אוהבים ודואגים לכלב שלכם אתם רוצים לדעת מה אתם נותנים לו לאכול. אתם רוצים להיות סמוכים ובטוחים שהמרכיבים המצויים באוכל טובים לכלב שלכם, שהם לא יפגעו בבריאות שלו ואפילו יתרמו לבריאותו ורווחתו, יעשירו אותו ברכיבים מזינים ויעניקו לו אנרגיה.

כדי להשיג את המטרה הזו כל שעליכם לעשות זה לשאול את השאלות הנכונות. אפשר  לחפש מידע ברשת או לתקשר באופן ישיר עם חברת ייצור מזון הכלבים שאתם רוכשים ולשאול אותן את השאלות הנכונות.

שאלה 1: האם אתם מבצעים הקרנות על מוצרי האוכל לכלבים שאתם משווקים?
כן, יש דבר כזה. יש חברות שמקרינות אנרגיה (קרני גמא, למשל) על מוצרי המזון שלהם במטרה לחסל פתוגניים (חיידקים וטפילים). לפי מומחים, אין טעם להקרנה הזו, היא עלולה להזיק בכך שהיא מאיצה את תהליך החמצון של השומן, מה שיקצר את אורך חיי המדף של האוכל. בנוסף, יש מומחים שגורסים שהקרנות משפיעות באופן שלילי על ספיגת ויטמין B1, והעדר ויטמין B1 עלולה לגרום לבעיות נוירולוגיות. לכן, הימנעו מרכישת אוכל לכלבים מחברות שמבצעות הקרנות על מוצריהן.

שאלה 2: אני יודע שלעוף ולבשר שאנחנו אוכלים מוסיפים אנטיביוטיקה, האם גם אתם  מוסיפים אנטיביוטיקה לבשרים שבתוך האוכל של הכלבים?
נכון מאוד, בישראל מוסיפים, משום מה, אנטיביוטיקה לבשרים ועוף, אבל אין בזה שום דבר טוב עבורנו בני האדם. למעשה הוספת האנטיביוטיקה לאוכל שלנו מגדילה את הסבילות שלנו לחומר עד שהגענו למצב שהאנטיביוטיקה שנותנים לנו היום כבר לא אפקטיבית. וכך בדיוק קורה גם עם כלבים שלנו. לכן, הימנעו מרכישת אוכל לכלב שהבשר בו מועשר באנטיביוטיקה, זה לא טוב לכלבים מאותן הסיבות שזה לא טוב לנו, בני האדם.

שאלה 3: האם יש לכם אוכל לכלבים ללא חומרים משמרים?
בהחלט כדאי להימנע עד כמה שניתן ממזון "מועשר" בחומרים משמרים – זה לא טוב לא לנו ולא לחבר הכי טוב שלנו. יש דרכים יצירתיות יותר להאריך את חיי המדף של מוצרי מזון. כך למשל, יש חברות שמעשירות את האוכל שהן מייצרות בוויטמין E וויטמין C כי יש להם אפקט משמר שהוא לגמרי – טבעי.

שאלה 4: לא מצליחה למצוא אצלכם אוכל לכלבים נטול נתרן ומלחים, למה?
כלבים וגם חתולים חייבים כמות מסוימת של מלח במזון שלהם. מינרלי סודיום וכלוריד חיוניים לחיות המחמד שלנו, במיוחד אם הם גורים. הסודיום עוזר להם לגדול, להתפתח וגם חיוני למערכת הרבייה, כך שאם נחסיר מחיות המחמד שלנו מלח נחסיר מהם רכיב תזונתי חשוב. לכן, זה בסדר גמור שאת לא מוצאת אוכל נטול מלחים, רק וודאי שרמת המלחים אינה מאוד גבוהה.

שאלה 5: אוכל היפואלרגני לכלבים – יש חיה כזאת?
האמת היא שמעט מאוד חברות מייצרות אוכל היפואלרגני לכלבים ואת האוכל הזה אפשר למצוא רק אצל וטרינרים ספורים. שימו לב, גם חברות מזון לכלבים שמציינות שהאוכל שהן מייצרות הוא היפואלרגני לא תמיד אומרות את האמת. לפני שעוברים לחפש בנרות מזון היפואלרגני אמיתי כדאי לנסות ולהחליף את סוג האוכל שאתם נותנים לכלב. ייתכן ויש רכיב אחד באוכל המסוים שהכלב רגיש אליו ובסוג מזון כלבים אחר לא יהיה את אותו מרכיב שגורם לרגישויות. אם אתם רואים שאין שינוי למרות החלפת האוכל, פנו מיד לווטרינר והתייעצו עמו.

*** שימו לב: כל המידע שניתן כאן אינו מהווה תחליף לייעוץ וטרינרי מקצועי.

סגור לתגובות על שאלות שצריך לשאול חברות המייצרות אוכל לכלבים שלנו

מאת:

אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים זה רק כיסוי. בחיים האמיתיים אני אוסף חתולים מהרחוב ומשקיע בהם את הנשמה למרות שאני יודע שאין להם טיפת הערכה כלפיי.

פרסם באתר כ - 29 מאמרים.

.

דילוג לתוכן