RSPO חוגגת 20 שנות השפעה ומאשרת מחדש את כוחן של שותפויות ל-20 הבאות

21 בנובמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

RSPO חוגגת 20 שנות השפעה ומאשרת מחדש את כוחן של שותפויות ל-20 הבאות

פעולה קולקטיבית ופרקטיקות חדשניות שנזרעו בתעשייה קוצרות תוצאות, כאשר היקפי ההסמכה, החברות, הייצור והצריכה העולמיים של RSPO נמצאים בעלייה מתמדת, לצד אחריות סביבתית גדולה יותר

נאום פתיחה

מנכ\"ל RSPO נושא את נאום הפתיחה בכנס RSPO RT2023

נאום פתיחה

מנכ\"ל RSPO נושא את נאום הפתיחה בכנס RSPO RT2023

בעלי עסקים קטנים עצמאיים

תמונה קבוצתית של עצמאים קטנים עם התעודות שלהם

פרסי הצטיינות

זוכי פרסי המצוינות משמאל לימין: קבוצת DSN, Bumitama Agri Ltd, Musim Mas, Cheyenne Mountain Zoo, WWF International

ביצועי פתיחה

מופע פתיחה בטקס הפתיחה של RSPO RT2023

ג\'קרטה, אינדונזיה, 21 בנובמבר 2023 (GLOBE NEWSWIRE):

השולחן העגול בנושא שמן דקלים בר קיימא ציין אבן דרך מיוחדת בכנס השולחן העגול השנתי שלו (RT2023), הנושא  \"שותפים ל-20 הבאים\", כדי לשקף כמעט שני עשורים של השפעה שהתאפשרה הודות למאמצים המשותפים של חברי RSPO ושותפיה. RT2023 הציג הזדמנות לנקוט פעולה מאוחדת באתגרי הליבה העומדים בפני תעשיית שמן הדקלים בת הקיימא, כולל מיתון שינויי האקלים, הגדלת הספיגה של שמן דקלים בר קיימא מאושר (CSPO), הגנה על זכויות עובדים והקלה על הכללה גדולה יותר של בעלי עסקים קטנים בשרשראות אספקה ירוקות באמצעות עמידה בתקנות בינלאומיות מתפתחות.

במשך כמעט עשרים שנה, RSPO אפשרה שינוי עולמי כדי להפוך את הייצור והצריכה של שמן דקלים בר קיימא. החל מ-200 חברים מ-16 מדינות בשנת 2004, RSPO מונה כיום יותר מ-5,700 חברים ביותר מ-100 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם.

בדברי הפתיחה שלו, מנכ\"ל RSPO ג\'וזף ד\'קרוז אמר: \"במשך כמעט שני עשורים של פעילות התנדבותית, חברי RSPO התאגדו יחד כדי להעלות את רף הקיימות בתעשייה. ההשפעה שהשגנו באופן קולקטיבי זוכה להכרה הולכת וגוברת מצד בעלי עניין מחוץ לתעשייה שלנו, ואנו רואים שינוי מובהק בנרטיב שמן הדקלים בר הקיימא לטובתנו. כשותפות גלובלית להפיכת שמן דקלים לבר-קיימא, עלינו לרכוב על מסלול זה ולהמשיך להתפתח ולרדוף אחר טריטוריה חדשה. יש לנו מקום כעת להתקדם מעבר לסטנדרט ומערכת הסמכה ולפתח כלים שיאפשרו לתעשייה להפגין קיימות באופן שהשווקים, הרגולטורים והלקוחות דורשים כיום\".

ההישגים המרכזיים של RSPO בשני העשורים האחרונים הודגשו, כולל הגידול בשטח המאושר העולמי מ-125,000 הקטאר בלבד בשנת 2008 ל-4.9 מיליון הקטאר ב-23 מדינות בשנת 2023. אספקת שמן דקלים בר קיימא מאושר (CSPO) הגיעה לאבן דרך חדשה עם 15.4 מיליון טון מטרי, בעוד שרישיונות סימן מסחרי של RSPO גדלו משמעותית ליותר מ-1,600 רישיונות ביותר מ-100 מדינות וטריטוריות, עם צמיחה שנצפתה בסין, יפן ודרום מזרח אסיה, מה שמאותת על הזדמנויות משמעותיות בשווקים אלה. קרן התמיכה לעסקים קטנים של RSPO (RSSF) סיפקה מימון בסך 4.2 מיליון דולר לתמיכה ב-44,203 חקלאים ב-12 מדינות מאז 2013. החקלאים הקטנים, המהווים 40% מכלל תפוקת ייצור שמן הדקלים במדינות מפתח יצרניות, הציגו באופן חזק בכנס RT2023, והתמקדו בהזדמנויות ובנתיבים כדי להקל על הכללה גדולה יותר בשרשראות אספקה ירוקות באמצעות עמידה בתקנות בינלאומיות מתפתחות.

מערכת ההסמכה, הסחר והעקיבות (CTTS) של RSPO, שהושקה לאחרונה באוקטובר 2023 עם הקמת הקונסורציום המשולש של מומחי אגריטק גלובליים, מדגימה כיצד הארגון מקדם והופך את מערכות המעקב והעקיבות שלו לדיגיטליות לתשתית דיגיטלית מקצה לקצה. זה מושרש על ידי פתרונות הטובים מסוגם שיוכלו לענות על הדרישות הנוכחיות ולצפות את הצרכים העתידיים של מגזר שמתפתח במהירות כדי לעמוד בתקנות גלובליות מחמירות, החל מתקנת בירוא היערות של האיחוד האירופי (EUDR), והוא עוסק באופן פעיל עם הנציבות האירופית לשיתוף ידע בנושא זה עם כל הצדדים הרלוונטיים.

אן רוזנברגר וחוסה רוברטו מונטנגרו, יושבי ראש משותפים של מועצת הנגידים של RSPO, קראו יחד למנף את ההצלחות של 20 השנים האחרונות ולהרחיב אותן עוד יותר באמצעות פעולה קולקטיבית וגישות חדשניות. \"RSPO מתפתחת אסטרטגית כדי לעמוד באתגרים הנוכחיים והעתידיים, כולל שינויים ברגולציה ובציפיות השוק, על ידי שיפור יכולת הביקורת ויכולת היישום של התקנים ומערכות ה-Assurance הנוכחיות שלנו, כדי להיות מוכנים להתחבר לפלטפורמות הקיימות של התעשייה הרחבה יותר\", אמרה אן רוזנברגר. לאחר סקירה מקיפה ומייעצת מאוד של העקרונות והקריטריונים הנוכחיים של RSPO לשנת 2018 ותקן RSPO Independent Smallholder לשנת 2019, מתבצע תהליך עדכון טכני ליצירת סט תקנים מתוקן בשנת 2024.

הכנס כלל גם את פרסי המצוינות של RSPO, אשר חמישה עשר מחבריה היו מועמדים על תרומתם יוצאת הדופן לשמן דקלים בר קיימא. הזוכים היו קבוצת DSN לחדשנות; Bumitama Agri Ltd. למנהיגות שימור; Musim Mas עבור השפעה קטנה; גן החיות שאיין מאונטיין לתקשורת למען הטוב, ו-WWF הבינלאומי לאחריות משותפת. קבלו מידע נוסף על הזוכים, המועמדים והיוזמות הראויות לפרסים שלהם כאן.

אודות RSPO:

The Roundtable on Sustainable Palm Oil – השולחן העגול בנושא שמן דקלים בר קיימא (RSPO) הוא שותפות גלובלית להפיכת שמן דקלים לבר-קיימא. RSPO, שהוקם בשנת 2004, הוא ארגון ללא כוונת רווח רב-בעלי עניין המאחד חברים מכל רחבי שרשרת הערך של שמן דקלים, כולל יצרני שמן דקלים, מעבדים וסוחרים של שמן דקלים, יצרני מוצרי צריכה, קמעונאים, בנקים ומשקיעים, ארגונים לא ממשלתיים לשימור הסביבה או הטבע (NGOs) וארגונים לא ממשלתיים חברתיים או התפתחותיים. כשותפות להתקדמות והשפעה חיובית, RSPO מאפשרת שינוי עולמי כדי להפוך את הייצור והצריכה של שמן דקלים לבני קיימא. כדי לעורר שינוי, אנו מתקשרים את היתרונות הסביבתיים והחברתיים. כדי להתקדם, אנו מזרזים שיתוף פעולה. כדי לספק ביטחון, אנו קובעים את הסטנדרטים של הסמכה. RSPO רשום כאיגוד בינלאומי בציריך, שוויץ, עם משרדים ראשיים במלזיה ובאינדונזיה, ומשרדים בסין, קולומביה, הולנד, בריטניה וארצות הברית. לפרטים נוספים, אנא צרו קשר עם: [email protected]

תמונות יח\"צ הנלוות להודעה זו זמינות בכתובות:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/e3d1362b-d6ca-411e-a334-d3329fe61b08

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/ebf44138-e654-4d83-ac61-db282390dfeb

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/87cbb14b-c9bb-4b10-baf6-c739f4aa65c9

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/446698dc-9eba-45e4-bd33-f86e018dbf2d

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/1a672127-c463-47b1-a951-7e93198cc3c9

למידע נוסף, אנא צרו קשר:

 

Kimasha Williams

Communications Manager Europe

[email protected]

 

Stephanie Ambrose

Communications Manager APAC

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על RSPO חוגגת 20 שנות השפעה ומאשרת מחדש את כוחן של שותפויות ל-20 הבאות

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן