נייר העמדה החדש של Tholos Foundation מראה כי חלופות בטוחות לניקוטין מובילות להפחתה משמעותית בשיעורי העישון

9 בנובמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

נייר העמדה החדש של Tholos Foundation מראה כי חלופות בטוחות לניקוטין מובילות להפחתה משמעותית בשיעורי העישון

 

וושינגטון, 8 בנובמבר 2023, (BUSINESS WIRE):

Tholos Foundation, בשותפות עם Pacific Alliance Institute שבסיסו ביפן וחברת הייעוץ השוודית Scantech Strategy Advisors פרסמו היום נייר עמדה,   Safer Nicotine Works (ניקוטין בטוח יותר עובד), אשר מראה כיצד שוודיה ויפן הצליחו להפחית את שיעורי העישון באמצעות שימוש במוצרי ניקוטין חלופיים ובטוחים יותר.

נייר העמדה בוחן את השפעות הניקוטין האוראלי והטבק המחומם על שיעורי העישון בשוודיה ויפן. הוא מתפרסם בעקבות המאמר Vaping Works, שחקר את חוויות האידוי בארבע מדינות. מחקר זה מגלה, כי המדינות שבהן הוטמע האידוי, לרבות (בריטניה, צרפת, קנדה וניו זילנד), חוו ירידה בשיעורי העישון שהייתה כפולה מן הממוצע העולמי.

ביפן, הכנסתם לשימוש של מוצרי טבק מחומם הפחיתה במידה ניכרת את שיעורי העישון בקרב גברים והורידה אותם לראשונה אל מתחת לרף ה-30%, תוך היפוך מוחלט של מצב הקיפאון הקודם.

שוודיה, שמתאפיינת בשיעור עישון של  5.6% 1‏, צפויה להיות "נקייה מעישון" במהלך השנה. הירידה שזוהתה לאחרונה בהיקפי העישון מקושרת להתרחבות השימוש בשקיקי הניקוטין, שהופיעו בשוק לראשונה בשנת 2019.

המחקר של Tholos Foundation מלמד כי הצרכנים בשתי המדינות הובילו את המעבר לחלופות בטוחות יותר. התפקיד המרכזי של קובעי המדיניות היה להבטיח את הנגישות והזמינות של חלופות אלה. הנתונים מוכיחים, כי הניקוטין הבטוח מסייע להפסקת העישון. הודות למוצרי ניקוטין בטוחים יותר, כמו אידוי, טבק מחומם, שקיקי ניקוטין וסנוס, שיעורי העישון יורדים במהירות.

לורנצו מונטאנארי, סגן הנשיא של Tholos Foundation התייחס לממצאים ואמר: "ניקוטין בטוח מציל חיים ברחבי העולם, פשוטו כמשמעו. הניסיון של שוודיה ושל יפן, ממש כמו זה של בריטניה, קנדה, ניו זילנד וצרפת, מוכיח כי כאשר לאנשים יש גישה למוצרים בטוחים יותר, הם בוחרים בהם באופן גורף. כעת יש בידינו את הכלים הדרושים למאבק בשיעורי העישון הגבוהים: ממשלות ברחבי העולם צריכות לתמוך עכשיו באזרחים שלהן, כדי שיעשו את הבחירות הנכונות".

ההצלחה של שוודיה ויפן בכל הנוגע להורדת שיעורי העישון מדגישה את יעילותן של אסטרטגיות מקיפות לבקרת טבק. הן גיבשו רגולציה עבור מוצרי ניקוטין חלופי, תוך מתן עדיפות לבריאות הציבור. הניסיון של שוודיה ויפן מאפשר להפיק לקחים ומסייע למדינות ששואפות להפחית את היקפי העישון ולעודד חלופות נטולות עשן. על ידי כך שהן מאפשרות גישה למוצרי ניקוטין חלופי ומטמיעות את התקינה המתאימה, המדינות תורמות באופן משמעותי לשיפור התוצאות של בריאות הציבור ומתמודדות עם תופעת העישון.

קישור מלא לדוח נמצא כאן: https://tholosfoundation.org/wp- content/uploads/2023/10/Tholos-Safer-Nicotine-Works.pdf.

1 Adult use of tobacco and nicotine products — Public Health Agency of Sweden (folkhalsomyndigheten.se) (שימוש במוצרי טבק וניקוטין על ידי מבוגרים – המשרד השוודי לבריאות הציבור)

גלריית תמונות / מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת:

https://www.businesswire.com/news/home/53758339/en

למידע נוסף:

לורנזו מונטנרי
דוא"ל:  [email protected]

מקור: Tholos Foundation

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על נייר העמדה החדש של Tholos Foundation מראה כי חלופות בטוחות לניקוטין מובילות להפחתה משמעותית בשיעורי העישון

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן