השתלת שיניים ביום אחד: מהן השיטות המומלצות ביותר?

2 בנובמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה רפואת שיניים

השתלת שיניים ביום אחד היא מהפכה של ממש בענף רפואת השיניים בכלל והטיפולים של שיקום הפה בפרט. הטיפול שהיה נמשך לאורך מספר מפגשים וחודשים ארוכים הפך לכזה שניתן לסיים בתוך שבועות ספורים. יש כמה שיטות להשתלת שיניים ביול אחד וכדאי להבין יותר לעומק על ההבדלים בניהם.

השתלות שיניים הפכו לטיפול פופולארי מאוד במילניום הנוכחי בזכות ההתקדמות העצומה בתחום והאפשרות לעבור טיפולי השתלת שיניים שכאלו עם פחות כאבים, תוצאות לטווח ארוך יותר ובעיקר טיפול מהיר יותר.

מה השינוי הגדול בתחום של השתלת שיניים?

השתלת שיניים מבוצעת מזה שנים רבות בשיטה בת מספר שלבים.

השלבים הלו כוללים:

  • בדיקה של חלל הפה ומצב השיניים
  • עקירת שיניים פגומות והכנת מקום להשתלה
  • המתנה של מספר חודשים שרקמת העצם תתאחה
  • השתלת שתלים דנטליים במקומות שמיועדים לכך
  • כעבור מספר שבועות\חודשים – הרכבה של כתר

אחד השינויים המשמעותיים ביותר בתחום שיקום הפה בכלל וטיפולי השתלת שיניים בפרט הוא טיפולים מהירים יותר של השתלת שיניים ביום אחד. זהו שינוי משמעותי עבור הרב המטופלים שחששו מתהליך של חודשים ארוכים מהתחלת הטיפול ועד סיומו.

איך מבצעים השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים כוללת כמה שלבים בתהליך שנועד להחליף שיניים חסרות בשתלים דנטליים עם כתר. התהליך כולו ארך במשך תקופה ארוכה מאוד חודשים ארוכים וכיום הרוב בוחרים לבצע השתלת שיניים ביות אחד ולקצר משמעותית את התהליך.

חשוב לציין שהשתלות שיניים ביות אחד לא מתאימה לכל אחד וגם שאין מדובר באמת בסיום כל התהליך ביום אחד אלא רק בשלב של השתלת שתלים דנטליים. יהיה עדיין צורך להמתין כמה שבועות עד חודשים להרכבת הכתר (החלק דמוי השן) על אותם שתלים דנטליים בביקור חוזר אל אותה מרפאת שיניים שמטפלת בכם.

אפשרויות של השתלת שיניים ביום אחד:

  1. השתלה מידית: במקום השיניים החסרות או כאלו שיש צורך לעקור, שותלים שתלים דנטליים. כעבור הזמן הנדרש משלימים את הטיפול עם הרכבת כתר קבוע על השתלים הללו.
  2. העמסה מידית: טיפול דומה לקודם עם הבדל אחד. במקום להשאיר את השתלים "חשופים" ובמראה אסתטי פחות נעים לעין, מרכיבים כבר באותו הטיפול כתר זמני על כל שן שזקוקה לכך ולאחר מכן מחליפים את הזמני בקבוע.
  3. קשת שלמה: החלפה של קבוצת שיניים הסמוכות זו לזו ביחידה אחת שמוכנה מראש לשם כך. מתאים בעיקר עבור קשישים שיש להם צורך בהחלפה של שיניים מרובות או כל השיניים העליונות\תחתונות.

אפשר להבין שבכל אחת מהאפשרויות הללו התהליך הרבה יותר מהיר וסביר להניח שגם קל עבור המטופל. מצד שני לא כל שיטה מתאימה לכל מטופל ולכן יש צורך לבדוק היטב את מצב הפה ולהציע תכנית שתתאים למטופל. כמו כן חשוב לקחת בחשבון את נושא העלות הכספית של הטיפול והתקציב שעומד לרשות המטופל.

המאמר נכתב בשיתוף עם Dental Care, רופא שיניים בנתניה אשר מעניק מגוון טיפולים דנטליים מיישור שיניים ועד השתלת שיניים בנתניה והסביבה. אם אתם מחפשים רופא שיניים בכפר יונה או רופאי שיניים באבן יהודה – מרפאת השיניים של Dental Care היא הכתובת!

סגור לתגובות על השתלת שיניים ביום אחד: מהן השיטות המומלצות ביותר?

מאת:

עידן שלומן הוא מומחה לקידום אתרים בחברת Signup. אם אתה רוצה להתקדם בגוגל, צור עימנו קשר עוד היום באמצעות האתר (http://www.signup.co.il/) - אנו עובדים עם לקוחות מרוצים בישראל ובעולם, מידי יום כבר מעל 15 שנה.

פרסם באתר כ - 103 מאמרים.

.

דילוג לתוכן