10 סיבות לבחור בדיור מוגן

10 באפריל 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

האפשרות למעבר אל דיור מוגן, הפכה להיות מקובלת יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר האופציות הן רבות כגון דיור מוגן לעצמאים עם מחלקה לסיעודיים או לתשושים וכן, בתי אבות פרטיים ברמה גבוהה. ישנן 10 סיבות לבחור בדיור מוגן, כמו הנוחות, השירות הרפואי המקצועי, טיפול פיזיותרפיה, חוגים ועוד.יש לציין, כי מבחינת חוק הדיור המוגן, נחשב להמשך מגורים בקהילה ולכ, זכותם של הקשישים להמשיך וליהנות מזכויות שמעניק חוק הסיעוד במסגרת הביטוח הלאומי. במידה וחלה הידרדרות במצבו של הקשיש, ניתן יהיה לשלב לקשיש מטפל צמוד, אשר יוכל לסעוד אותו בשהייתו בדיור המוגן.

המהות והשירותים של בית האבות עבור הקשישים

בתי האבות, מיועדים לקשישים, אשר זקוקים לעזרה או השגחה ולכן, הם אינם יכולים להמשיך לגור בביתם במסגרת הקהילה. ההחלטה שיש בה 10 סיבות לבחור בדיור מוגן, היא לא של הקשיש בלבד, כי אם של בני משפחתו, הסבורים כי דיור מוגן יהיה הפתרון הטוב ביותר עבורו, בשל קשייו הפיסיים והידרדרות  ביכולותיו כגון פעולות יום יומיות שהוא מתקשה לבצען. רוב בתי האבות או הדיור המוגן, מציעים מחלקות נפרדות עבור קשישים, הזקוקים לסיוע מינימאלי ביום יום. ישנו טיפול שוטף עבור הקשישים, אשר במשך השנים במהלך מגוריהם בדיור המוגן הם מידרדרים ולכן, יש למצוא דיור מוגן, המציע מחלרה סיעודית, כך שהקשיש לו יצטרך להחליף מקום, אווירה וחברה שהוא הכיר במשך שנות שהותו בדיור המוגן שבו התגורר עד כה.

סיוע בייעוץ מהשירותים הקהילתיים כגון הרווחה

יש להסתייע עם שירותי הקהילה והרווחה, בכדי למצוא דיור מוגן שיתאים לקשישים. לרוב לאחר דוח הביטוח הלאומי, ניתן יהיה לראות באיזה מחלקה ניתן לשכן את הקשיש, אם בסיעודית, במחלקה לתשושי נפש או במחלקה לעצמאים. כאשר ישנן 10 סיבות לבחור בדיור מוגן, הרבה קל גם לילדי הקשישים היות רגועים, כי יש מי שמטפל בטיפול הרפואי הדרוש, כגון צוות גריאטרי מוסמך שדואג לקשישים 24 שעות ביממה. כדאי כי הדיור המוגן, יהיה קרוב למגורי הילדים, כך שיוכלו לבקר ולפקח על הקשישים בכל פעם ולהקנות להם הרגשת ביטחון, כי הם נמצאים לידם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סגור לתגובות על 10 סיבות לבחור בדיור מוגן

מאת:

פרסם באתר כ - 17 מאמרים.

.

דילוג לתוכן