דה-קרבוניזציה של פלדה תגדיר מחדש את שרשראות האספקה עד 2050

19 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

דה-קרבוניזציה של פלדה תגדיר מחדש את שרשראות האספקה עד 2050

דו"ח ווד מקנזי מציין כי רכזות מתכתיות חדשות יצוצו כאשר תעשיית הפלדה מאיצה את מאמצי הפחתת הפחמן

לונדון ויוסטון וסינגפור, 19 באוקטובר 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

על פי הדו"ח האחרון של Wood Mackenzie  מחברת Horizons, תעשיית הפלדה עומדת לעבור טרנספורמציה משמעותית ככל שמאמצי דה-קרבוניזציה יואצו. הדו"ח, שכותרתו Metalmorphosis: how decarbonisation is transforming the iron and steel industry  (מטלמורפוזה: כיצד דה-קרבוניזציה משנה את תעשיית הברזל והפלדה) מדגיש את הופעתם של רכזות מתכתיות חדשות ואת העיצוב מחדש של ייצור הפלדה ודפוסי הסחר העולמי.

הדו"ח האחרון של Wood Mackenzie  מציין כי טכנולוגיית תנור קשת חשמלית (EAF- electric-arc furnace), שימוש מוגבר בחומרי גלם ירוקים ומדיניות פחמן מתפתחת ימלאו תפקיד מכריע בשינוי זה. ייצור EAF עתיר פחמן נמוך מהווה 28% מתפוקת הפלדה העולמית, הצפויה לעלות ל-50% עד 2050. לשם השגת מטרה זו תידרש השקעה של 130 מיליארד דולר.

המעבר לפלדה פחות עתירת פחמן יניע את הביקוש לחומרי גלם ירוקים יותר כגון DRI (ברזל מופחת ישיר) וגרוטאות באיכות גבוהה. Wood Mackenzie   צופים כי חלקם של חומרי הזנה אלה בסך הביקוש למתכות יגדל מ-36% ל-54% עד 2050, נתון שיוביל למרכזי ייצור, עיבוד ומסחר חדשים עבור ברזל וגרוטאות דלי פחמן.

עליית הייצור והסחר של DRI תיצור הזדמנויות השקעה ויצירת הכנסות לאורך שרשרת הערך. Wood Mackenzie צופה הכפלה של קיבולת ה-DRI בתוך 30 שנה, מה שידרוש השקעה מוערכת של 80 מיליארד דולר. תחזית זו אינה כוללת השקעות פוטנציאליות במימן ירוק, מפעלי התכה ל-DRI ברמה נמוכה, רכזות כדוריות ושילוח.

Wood Mackenzie מציינים כי מיקומם של מרכזי ברזל מופחת ישיר (DRI) ירוקים חדשים ייקבע בהתבסס על קרבתם לייצור מימן דל פחמן. זה חשוב במיוחד בהתחשב באי הוודאות סביב הובלה ואחסון של מימן נסחר. המזרח התיכון ואוסטרליה ממוצבים היטב לנצל הזדמנות זו, ומספר הפרויקטים באזורים אלה הולך וגדל.

האיכות תקבל עדיפות על פני כמות ככל שהעלות של פלדה דלת פחמן תעלה. בשווקים עם מחירי פחמן גבוהים, יבוא DRI ירוק לייצור פלדה דלת פחמן באמצעות EAFs יהפוך לעדיף יותר מאשר ייבוא פלדה מוגמרת מיצרנים עתירי פליטות כמו סין והודו.

דה-קרבוניזציה של תעשיית הברזל והפלדה, האחראית כיום לכ-8% מפליטות הפחמן העולמיות, היא יעד מאתגר אך בר השגה. עם הרמות הנכונות של השקעה ותמיכה במדיניות, לשינוי זה יש פוטנציאל להגדיר מחדש את דפוסי הסחר ואת שרשרת הערך.

הערות העורך: קראו מידע נוסף כאן. כדי לבקש את הדו"ח ולתאם ראיון עם המחברים, אנא צרו קשר עם צוות יחסי התקשורת של ווד מקנזי.

אודות Wood Mackenzie

ווד מקנזי Wood Mackenzie היא חברת תובנות גלובלית עבור אנרגיה מתחדשת, אנרגיה ומשאבים טבעיים. מונעת על ידי נתונים ומופעלת על ידי אנשים. בעיצומה של מהפכת אנרגיה, עסקים וממשלות זקוקים לתובנות אמינות וישימות כדי להוביל את המעבר לעתיד בר-קיימא. לכן אנו מכסים את כל שרשרת האספקה ברוחב ועומק שאין שני להם, המגובים בניסיון של למעלה מ-50 שנה בתחום משאבי הטבע.

למידע נוסף:

Hla Myat Mon
PR Manager – APAC
hla.myatmon@woodmac.com

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על דה-קרבוניזציה של פלדה תגדיר מחדש את שרשראות האספקה עד 2050

מאת:

פרסם באתר כ - 1223 מאמרים.

.