גאפ, קרגיל ו-GSK מצטרפות לקואליציית עמידות המים ול-WaterAid לשיפור הגישה למים בהודו

17 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

גאפ, קרגיל ו-GSK מצטרפות לקואליציית עמידות המים ול-WaterAid לשיפור הגישה למים בהודו כחלק מתוכנית 100 האגנים של הקואליציה לשנת 2030

ניו יורק, 17 באוקטובר 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

קואליציית עמידות המים (The Water Resilience Coalition-WRC), יוזמה מונחית תעשייה בהובלת מנכ"לים המכנסת חברות גלובליות לטיפול במשבר המים העולמי, הודיעה היום על השקת Women + Water Collaborative, תוכנית דגל של פעולה קולקטיבית תאגידית לשיפור הגישה למים נקיים ותברואה בהודו.

Gap Inc, Cargill ו-GSK, בשותפות עם WaterAid וקואליציית חוסן המים, משיקות את היוזמה לשיפור הבריאות, הפרנסה והחוסן האקלימי בקהילות הסובלות ממצוקת מים בהודו, החל מאגני קרישנה וגודבארי. WRC היא יוזמה של מנכ"ל Water Mandate, שותפות בין UN Global Compact ומכון פסיפיק (Pacific Institute).

זו הפעם הראשונה שחברות ממגזרים שונים בתחומי הביגוד, הביופארמה והחקלאות התאחדו עם מטרות, מדדים וממשל משותפים כדי לספק גישה למים נקיים ותברואה באותן קהילות. שיתוף הפעולה מתבסס על ההצלחה של ברית  USAID Gap Inc. Women + Water Alliance, שהעצים יותר מ-2.4 מיליון אנשים לשפר את גישתם למים ולתברואה בהודו בין 2017 ל-2023. זהו אחד מ-21 פרויקטים של פעולה קולקטיבית ב-15 אגנים המתבצעים ברחבי אסיה, אפריקה, דרום אמריקה וצפון אמריקה כחלק מהשאיפה של קואליציית חוסן המים לשנת 2030 לבנות עמידות מים על פני 100 אגנים מועדפים.

Women + Water Collaborative ישפר את זמינות ואיכות המים באגני נחלים מועדפים באמצעות חידוש ושימור מים בשיטות כגון איסוף מי גשמים. היא תספק לקהילות מי שתייה בטוחים ותשתיות ושירותים תברואה והיגיינה עמידים לאקלים. למרות שנשים באזורים הכפריים של הודו ממלאות תפקיד מכריע באיסוף מים ובשימוש בהם, השתתפותן בקבלת החלטות סביב משאבי מים נותרה נמוכה. תוכנית זו תמנף מנהיגות נשית לבניית חוסן מים, שיפור ביטחון המים ולאפשר גישה שוויונית למים ותברואה לקהילות בקנה מידה גדול.

"כחלק מיעד Forward Faster Water Resilience Target וכחברות בקואליציית חוסן המים, החברות המעורבות ביוזמה זו הצטרפו לברית המשגשגת על שיתוף פעולה ופעולה קולקטיבית. שיתוף פעולה זה ימלא תפקיד מפתח בהשגת היעדים השאפתניים של WRC המפורטים באסטרטגיה שלה לשנת 2030", אמרה סנדה אוג'יאמבו, מנכ"לית Global Compact של האו"ם ויו"ר משותף של קואליציית עמידות המים.

"Women + Water Collaborative מתבסס על ההיסטוריה של Gap Inc בעיצוב תוכניות חדשניות עם עמותות והמגזר הציבורי, ולאחר מכן כינוס שותפים עסקיים כדי לקדם קיימות בקנה מידה גדול", אמר דן פיביגר, ראש קיימות גלובלית בגאפ. "על ידי הצטרפות בתחומי המזון, האופנה והביופארמה, אנו יכולים ליצור השפעה משמעותית בקהילות שמתדלקות את שרשראות האספקה הגלובליות שלנו".

"מים חיוניים לבריאות האדם, כמו גם לייצור המתמשך של התרופות והחיסונים שלנו", אמרה קלייר לונד, סגנית נשיא לקיימות ב-GSK. "עם זאת, שינויי האקלים ואובדן הטבע משפיעים על המים והבריאות בדרכים מקומיות ספציפיות – כאשר חלק מהמדינות פגיעות יותר. לכן אנו מתמקדים במים כחלק מהמחויבות שלנו לתרום לעולם חיובי לטבע. אנו גאים להיות שותף מייסד של Women + Water Collaborative לשיפור איכות המים, כמותם וגישה בהודו, ובכך לסייע בתמיכה בבריאות הקהילה המקומית".

תוכנית דגל זו של פעולה קולקטיבית מדגימה התקדמות מוחשית לקראת שאיפתה של קואליציית חוסן המים לתרום לביטחון המים עבור 3 מיליארד בני אדם ולאפשר גישה שוויונית למים, תברואה והיגיינה ליותר מ-300 מיליון בני אדם עד שנת 2030.

"אנחנו יודעים שגישה אמינה למים נקיים ולתברואה חיונית לאנשים ולחקלאות. ב-Cargill, אנו מתמקדים בשיפור הגישה למי שתייה בטוחים ולתברואה, במטרה להגיע ל-500,000 אנשים בקהילות עדיפות עד 2030", אמרה מישל גרוג, סגנית נשיא לאחריות תאגידית ב-Cargill. "שותפות ופעולה קולקטיבית הן נתיב קריטי שיעזור לנו להגשים את השאיפה הזו ואנחנו שמחים להיות חברה משתתפת ב- Women + Water Collaborative".

WaterAid תשיק את התוכנית בחמש מדינות הודיות ובשישה מחוזות עדיפות. הארגון להוט לצרף שותפים עסקיים נוספים כדי להרחיב את טווח התפוצה.

"ההשפעה שלנו מוגבלת רק על ידי מספר השותפים העסקיים שאנחנו יכולים להביא", אומרת קלי פרסונס, מנכ"לית WaterAid America. "אנחנו יודעים שפתרון משבר המים הוא הכרח עסקי. אנו גם יודעים שאף אחד מיעדי הפיתוח בר הקיימא לא יושג ללא שיתוף פעולה ושותפות גלובליים. על ידי תיאום שותפויות גדולות ומרובות בעלי עניין, אנו יוצרים השפעה הוליסטית, בקנה מידה גדול. זה כוחה של פעולה קולקטיבית".

אודות הקואליציה לחוסן מים

קואליציית חוסן המים (באנגלית: Water Resilience Coalition) היא יוזמה בהובלת מנכ"ל Water Mandate שמטרתה להעלות את המשבר המתמשך והגובר של מצוקת המים העולמית לראש סדר היום התאגידי ולשמר את משאבי המים המתוקים בעולם באמצעות פעולה קולקטיבית באגנים הסובלים ממצוקת מים והתחייבויות שאפתניות הניתנות לכימות. מאז השקת הקואליציה בשנת 2020, 35 חברות גלובליות במגזרים רבים עם שווי שוק משולב של 4.8 טריליון דולר ופעילות ביותר מ -140 מדינות הצטרפו למאמץ. לקבלת מידע נוסף, בקר באתר ceowatermandate.org/resilience.

אודות מכון פסיפיק

Pacific Institute מכון פסיפיק, שנוסד בשנת 1987, הוא צוות חשיבה עולמי בתחום המים המשלב מנהיגות מחשבתית מבוססת מדע עם פעילות הסברה כדי להשפיע על מאמצים מקומיים, לאומיים ובינלאומיים בפיתוח מדיניות מים בת קיימא. החל מעבודה עם חברות Fortune 500 וכלה בקהילות בקו החזית, המשימה שלנו היא ליצור ולקדם פתרונות לאתגרי המים הדחופים ביותר בעולם. מאז 2009, Pacific Institute משמש גם כמזכירות משותפת של מנכ"ל Water Mandate, פלטפורמת מחויבות גלובלית המגייסת מסה קריטית של מנהיגים עסקיים כדי להתמודד עם אתגרי המים העולמיים באמצעות ניהול מים ארגוני. לקבלת מידע נוסף, בקרו באתר pacinst.org.

אודות UN Global Compact

כיוזמה מיוחדת של מזכ"ל האו"ם, האמנה הגלובלית של האו"ם היא קריאה לחברות ברחבי העולם להתאים את פעולותיהן ואת האסטרטגיות שלהן לעשרת העקרונות בתחומי זכויות אדם, עבודה, סביבה ומניעת שחיתות. השאיפה שלנו היא להאיץ ולהגדיל את ההשפעה הקולקטיבית הגלובלית של עסקים על ידי שמירה על עשרת העקרונות ועמידה ביעדי פיתוח בר קיימא באמצעות חברות אחראיות ומערכות אקולוגיות המאפשרות שינוי. עם יותר מ-18,000 חברות ו-3,800 חברות שאינן חברות חתומות על האמנה המבוססת ביותר מ-101 מדינות, ו-62 רשתות מקומיות, UN Global Compact היא יוזמת הקיימות התאגידית הגדולה בעולם – Global Compact אחת המאחדת עסקים למען עולם טוב יותר.

למידע נוסף:

Dr. Amanda Bielawski

Pacific Institute

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על גאפ, קרגיל ו-GSK מצטרפות לקואליציית עמידות המים ול-WaterAid לשיפור הגישה למים בהודו

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן