בומברדייה מגבירה את שלב הניסויים השני של פרויקט המחקר EcoJet, מראה אב טיפוס ברוחב 18 רגל טס

16 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

בומברדייה מגבירה את שלב הניסויים השני של פרויקט המחקר EcoJet, מראה אב טיפוס ברוחב 18 רגל טס

משפחת מטוסי המבחן EcoJet של בומברדייה עם גוף כנף מעורבב (BWB) מבית בומברדייה

בומברדייה מגבירה את שלב הניסויים השני של פרויקט המחקר EcoJet, מראה אב טיפוס ברוחב 18 רגל טס

*בומברדייה מבססת את מעמדה המוביל בתחום התעופה בת הקיימא וממשיכה בעבודתה המגדירה את התעשייה בפרויקט המחקר EcoJet על ידי הרחבת השלב השני של הבדיקות

*כחלק משלב חדש זה של פרויקט המחקר EcoJet, בומברדייה מטיסה כלי ניסוי ברוחב 18 רגל המתוכנן כמטוס גוף כנף מעורבת (BWB)

*צוות ההנדסה של בומברדייה בוחן את תצורת מטוסי BWB וטכנולוגיות חדשות כדי להפחית את פליטת מטוסי המנהלים בשיעור של עד 50%

לאס וגאס, 16 באוקטובר 2023 (GLOBE NEWSWIRE):

בומברדייה (Bombardier) חשפה היום תמונות בלעדיות של שלב הניסויים השני של פרויקט המחקר EcoJet שלה למשתתפי NBAA-BACE 2023. ניסויי הטיסה המבטיחים נערכו עם מדגים ברוחב 18 רגל והניבו תוצאות חשובות, שתרמו לקידום פרויקט מרכזי זה.

פרויקט המחקר EcoJet של בומברדייה נועד להפחית את פליטת המטוסים בשיעור של עד 50% באמצעות שילוב של שיפורים אווירודינמיים, הנעה ושיפורים אחרים. EcoJet היא יוזמת מחקר וטכנולוגיה ממוקדת קיימות שהחלה לפני 15 שנה. פרויקט זה התממש בהצלחה למשפחה של מטוסי ניסוי בעלי גוף כנף מעורב (BWB), כאשר ניסויי טיסה נערכים כדי לפתח ולהבשיל טכנולוגיות רלוונטיות. ניתוח הנתונים שנאספו מאב הטיפוס שרוחבו 18 רגל יאפשר לצוות ההנדסה של בומברדייה לשכלל את הידע שלו בחוקי בקרת תעופה חדשים המותאמים לגאומטריה השונה באופן קיצוני של BWB, ולהיות מיושמים במטוסי מנהלים עתידיים בני קיימא יותר.

"המהנדסים שלנו להוטים להתחיל לעבוד עם התוצאות שהניב השלב השני של תוכנית ניסויי הטיסה", אמר סטיבן מקאלו, סגן נשיא בכיר להנדסה ופיתוח מוצרים. "בהתבסס על הנתונים המשמעותיים שנלקחו משלב ניסויי הטיסה הראשוניים, וכעת תוך מינוף דגם גדול פי שניים מאב הטיפוס הראשון, אנו יכולים לחדד עוד יותר את הניתוח שלנו. עם כל שלב ניסויי נוסף, אנו סוללים את הדרך לעיצובים בני קיימא יותר של מטוסים ולטכנולוגיות חדשות".

מבצעי טיסה על מטוסי מבחן בקנה מידה גדול מאפשרים לארגון ולשותפיו האקדמיים לחקור את ההתנהגות של כלי תעופה שתוכננו על ידי BWB בטיסה חופשית. תוכנית ניסויי הטיסה, המורכבת ממספר קמפיינים של טיסות חופשיות, תתקיים במשך מספר שנים כדי להפיק נתונים מדויקים יותר ויותר בסביבות מייצגות בעולם האמיתי.

אב הטיפוס ברוחב 18 רגל של פרויקט המחקר EcoJet של בומברדייה טס לראשונה בשנת 2022 ויכול לטוס באופן אוטונומי. צוות המחקר והטכנולוגיה של בומברדייה החל לבחון היתכנות בחיים האמיתיים של עבודתם התיאורטית עוד בשנת 2017 עם אב הטיפוס הראשון, שהיה בעל מוטת כנפיים של כ -8 רגל. במקביל להנחת היסודות למטוסי מנהלים בני קיימא יותר, בומברדייה גם תמנף את אבות הטיפוס של EcoJet כדי להמשיך ליצור חוויית לקוח מדהימה.

אודות בומברדייה

Bombardier בומברדייה (BBD-B.TO) היא מובילה גלובלית בתעופה, המתמקדת בעיצוב, ייצור ושירות של מטוסי העסקים יוצאי הדופן ביותר בעולם. משפחות המטוסים צ'לנג'ר וגלובל של בומברדייה ידועות בחדשנות המתקדמת שלהן, בעיצוב תא הנוסעים, בביצועים ובאמינות שלהן. לבומברדייה יש צי עולמי של כ-5,000 מטוסים שבשירות אצל מגוון רחב של חברות רב לאומיות, ספקי טיסות שכר ובעלות חלקית, ממשלות ואנשים פרטיים. מטוסי בומברדייה מהימנים גם ברחבי העולם גם בשימוש בשירותים ממשלתיים וצבאיים בתפקידי משימות מיוחדות, תוך מינוף המומחיות המוכחת של בומברדייה דיפנס (Bombardier Defense).

חברת בומברדייה, שבסיסה במונטריאול, קוויבק, מפעילה מתקני תעופה, הרכבה ויצור בקנדה, בארצות הברית ובמקסיקו. רשת תמיכת הלקוחות החזקה של החברה משרתת את משפחות המטוסים Learjet, Challenger ו-Global, וכוללת מתקנים במיקומים אסטרטגיים בארצות הברית וקנדה, כמו גם בבריטניה, גרמניה, צרפת, שוויץ, איטליה, אוסטריה, איחוד האמירויות הערביות, סינגפור, סין ואוסטרליה.

לחדשות ומידע ארגוניים, כולל דו"ח הסביבה, החברה והמשילות של בומברדייה, כמו גם תוכניות החברה להעביר את כל פעילות הטיסה שלה עם דלק תעופה בר קיימא (SAF) תוך שימוש במערכת Book and Claim בקרו בכתובת bombardier.com. קבלו מידע נוסף על המוצרים ושירות הלקוחות המובילים בתעשייה של בומברדייה businessaircraft.bombardier.com או תעקבו אחרינו ב- X (טוויטר) @Bombardier.

תמונות הקשורות להכרזות של בומברדייה ב-NBAA זמינות כאן: https://bombardier.mediavalet.com/portals/NBAA2023

למידע נוסף

Marie-Andrée Charron
Representative, Public Relations and Medias
Bombardier
+1 514-441-2598
[email protected]

תמונת יח"צ הנלווית להודעה זו זמינה בכתובת https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/9f9334ce-4557-432e-9606-99bb696ad210

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על בומברדייה מגבירה את שלב הניסויים השני של פרויקט המחקר EcoJet, מראה אב טיפוס ברוחב 18 רגל טס

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן