מה צריך לבדוק כאשר קונים רכב מיד שניה באזור חדרה?

28 במרץ 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה כלי רכב

תהליך בחירת רכב נחשב לארוך ומייגע יחסית, כזה הדורש השקעה של זמן וכסף. כמובן שניתן לדלג על מספר שלבים חשובים ולקנות את הרכב הראשון שנראה לנו כמתאים, אך בטווח הרחוק החלטה ספונטנית זו יכולה להתגלות כשגיאה, ואולי אף לעלות לנו ביותר זמן וביותר הוצאות. הדבר נכון במיוחד באזורים בהם הביקוש לרכבים מיד שניה גבוה יחסית, כמו בחדרה למשל. ישנם כמה דברים שאפשור לבדוק ולשים עליהם דגש על מנת להקל ולפשט את תהליך חיפוש הרכב. דגשים אלה יכולים לסייע לבחור את המכונית המתאימה שתשרת אתכם תקופה ארוכה.

כיצד נבחר את הרכב המתאים?

הכל תלוי בצרכים, דרישות ותקציב. עליכם לדעת מה אתם צריכים ולהיות מודעים ליכולות הכלכליות שלכם עוד לפני שבכלל ניגשתם לסוכנויות של רכב יד 2 בחדרה. הכינו רשימת אקסל מסודרת המפרטת את כל הצרכים והדרישות שלכם:

  • למה דרוש לכם הרכב?
  • כמה אנשים ישתמשו בו?
  • בתוך או מחוץ לעיר?
  • האם יש בעיית חניה באזור?
  • האם הרכב צריך להכיל גם כיסא ועגלת תינוק?
  • כמה שעות נהיגה בממוצע ביום/חודש אתם צופים
  • וכל מידע רלוונטי אחר.

לאחר שהשלמתם את הטבלה בדקו ונתחו את היכולות הכלכליות שלכם. בדקו איזה סכום לא יהווה מעמסה כבדה מדי על משק הבית שלכם. קחו בחשבון שהרכב מאבד מערכו מהר מאוד והסכום שתשקיעו ברכב כשתקנו אותו יהיה גבוה בהרבה מהסכום שתקבלו תמורתו כשתמכרו אותו.

התרשמות מהרכב

הגיעו לפגישה בסוכנות רק כאשר יש לכם מושג מסוים לגבי סוגי הרכבים והדגמים שאתם רוצים. בהתחלה תהיה לכם האפשרות להתרשם מהמראה החיצוני של הרכבים. בשלב הזה כבר תוכלו לקלוט את איכות הצמיגים והצבע של הרכב. על הצמיגים להיות בעלי גודל, מראה ומידת שחיקה זהים. על הצבע להיות אחיד, ללא גלים וחלק למגע. וודאו גם כי אין סימנים לחלודה בפינות ועיכולים של הרכב ובתא המטען.

בדיקת המנוע והרכיבים האחרים

הרימו את מכסה הרכב ובדקו את מצב הרכיבים של המכונית. וודאו כי אין סימני שבר, חלודה, קרעים או כל נזק אחר לצינורות או הרצועות. בדקו היטב את המנוע כדי לשלול אפשרות לדליפה. כתמים חומים כהים על גוף המנוע יעידו על נזק ונזילה.

התא הפנימי ונוחות בנסיעה

נוחיות היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בנסיעה. על המושבים לספק תמיכה טובה לגב ולאפשר כיוונון להתאמה לגודלו של הנהג. צריך להיות מספיק מקום לרגליים ולראש במצב זקוף. השליטה על לוח המחוונים צריכה להיות נוחה ואינטואיטיבית. סוכנויות המציעות מכוניות למכירה בחדרה, מאפשרות גם לקחת את הרכב לנסיעת מבחן, כדי לוודא שהדגם אכן עונה על כל הדרישות שלכם.

סגור לתגובות על מה צריך לבדוק כאשר קונים רכב מיד שניה באזור חדרה?

מאת:

פרסם באתר כ - 4 מאמרים.

.

דילוג לתוכן