פיקוד העורף: הגוף הממשלתי האחראי על ההיערכות לאירועי חירום

10 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בית ומשפחה

 

 

פיקוד העורף הוא הגוף הממשלתי האחראי על ההיערכות לאירועי חירום, כולל רעידות אדמה, פיגועים, שריפות, ואירועים סביבתיים. פיקוד העורף פועל בשלושה מישורים עיקריים:

 

התמודדות עם אירועים ספציפיים: פיקוד העורף פיתח תוכניות היערכות מקיפה למגוון אירועי חירום, הכוללת את היבטי ההתגוננות, החילוץ וההצלה, והשיקום.

חיזוק החוסן האזרחי: פיקוד העורף פועל לחיזוק החוסן האזרחי של ישראלים, באמצעות חינוך הציבור לשעת חירום, והקידום של תרבות של מודעות ונכונות להתמודדות עם אירועי חירום.

שיתוף פעולה עם גורמים ממשלתיים וציבוריים: פיקוד העורף פועל בשיתוף פעולה עם גורמים ממשלתיים וציבוריים, כדי לקדם את ההיערכות לאירועי חירום בישראל.

טיפים להתמודדות עם אירועי חירום

 

בנוסף לפעילותו של פיקוד העורף, ישנם מספר דברים שכל אזרח יכול לעשות כדי להתמודד עם אירועי חירום:

 

הצטיידו במזוודת חירום: המזוודה צריכה לכלול ציוד חיוני לימים הראשונים לאחר האירוע, כגון: מזון, מים, תרופות, בגדים, ומסמכים חשובים.

היו מודעים להנחיות פיקוד העורף: פיקוד העורף מפרסם הנחיות להתמודדות עם אירועי חירום.

היו מודעים לסביבתכם: היו מודעים לסימנים מקדימים לאירוע חירום, כגון: רעשים מוזרים, תנודות קרקע, או שינוי התנהגות של בעלי חיים.

חיזוק החוסן האזרחי הוא תהליך מתמשך, המחייב מעורבות של כל האזרחים. באמצעות פעילות משותפת, ניתן להפוך את ישראל לחברה חזקה יותר, המסוגלת להתמודד עם אתגרי העתיד.

 

עוד מידע על פיקוד העורף טלפון בספר טלפונים דיגיטלי

 

סגור לתגובות על פיקוד העורף: הגוף הממשלתי האחראי על ההיערכות לאירועי חירום

מאת:

פרסם באתר כ - 52 מאמרים.

.

דילוג לתוכן