מחקר של Economist Impact מגלה כי יכולת ההסתגלות של 85% מכלל הארגונים אינה מספקת

4 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

מחקר של Economist Impact מגלה כי יכולת ההסתגלות של 85% מכלל הארגונים אינה מספקת

בעת שההשקעות בתהליכי השינוי הדיגיטליים שוברות שיאים, החברות מסתכנות בבזבוז של מיליונים מדי שנה כתוצאה מהטמעה לקויה של אסטרטגיות; כך מגלה מחקר חדש שהוזמן על ידי Planview.

אוסטין, טקסס, 3 באוקטובר 2023, (BUSINESS WIRE):

Planview, מובילה גלובלית בפתרונות ניהול פורטפוליו וניהול עבודה, הכריזה היום על ממצאיו של מחקר גלובלי, "Bridging the gap: turning strategy into reality" (גישור על הפער: הפיכת האסטרטגיה למציאות), שנערך על ידי Economist Impact, זרוע המחקר של The Economist, בעקבות הזמנה של Planview. המחקר חושף מחדלים נפוצים בהטמעת האסטרטגיות, אשר מובילים בתורם לכשלים ביוזמות דיגיטליות קריטיות. הממצאים מגלים מציאות עגומה: אם העסקים לא יאיצו את מאמצי הגישור על הפער הקיים בין האסטרטגיה לבין הפעולות הננקטות הלכה למעשה, התוצאות יהיו משמעותיות: עבודה מבוזבזת, עלויות אבודות, תהליכי טרנספורמציה דיגיטליים כושלים והאיום של התיישנות

"לאור חוסר הוודאות הכלכלי, שיבושי השוק, ההתקדמות המהירה של טכנולוגיות דוגמת בינה מלאכותית והצורך ההולך וגובר בדיגיטציה שמשפיע על כל הענפים, קצב השינוי והמורכבות של קבלת ההחלטות גדלים במהירות. ארגונים בכל רחבי העולם חווים את המציאות של "adapt, evolve, or die" (הסתגל, התפתח או תיכחד). עם זאת, רק 15% מכלל המנהלים הבכירים בטוחים ביכולתן של החברות שלהם להסתגל לשינוי", אומר רזאט גאוראב, מנכ"ל Planview. "על החברות להיות מסוגלות לקבוע סדרי עדיפויות עבור היוזמות שלהם בסביבה שכפופה לאילוצי הון ויכולת, לנתח במהירות ולהתאים את יוזמות הפרויקטים והמוצרים שלהן, וזאת תוך קבלת החלטות קריטיות שמניעות תוצאות חשובות. המפתח טמון בחיבור בין האסטרטגיה של החברה לבין האופן שבו מבוצעת העבודה לרוחב העסק".

בעקבות החששות שהתעוררו נוכח חוסר היעילות והבזבוז בתהליכי הדיגיטציה, Economist Impact ערך סקר גלובלי בקרב 600 מנהלים בכירים משבע מדינות ומשישה ענפים. בין יתר הממצאים שנחשפו בדוח, רק 14% מכלל הבכירים הביעו ביטחון במשטר קבלת ההחלטות של החברה שלהם. ממצאים מרכזיים נוספים כוללים:

*84% מכלל המנהלים הבכירים צריכים לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות מונעי הנתונים.

*שליש מן המשתתפים בדוח הצביעו על התהליכים, המדדים והנתונים כמכשולים קריטיים במסלול ההערכה של התקדמות היוזמות הקשורות באסטרטגיה עסקית.

*רוב המשיבים סבורים, כי על ארגוניהם לשפר את האחריות בהקשר עם הטמעת האסטרטגיה (86%) ובהקשר עם הגדרת יעדים ומערכות ניטור ביצועים (84%).

*אחד הממצאים הקריטיים נוגע לעובדה, כי רק 20% מכלל הבכירים בטוחים במשאבים המוקצים לצורך הטמעה.

המחקר של Economist Impact מתאר מסגרת לקידום השינוי שתאפשר להתמודד עם ליקויים אלה, ואשר מבוססת על חיבור פנימי ויחסי תלות פנימיים. הדוח, שמהווה תוכנית טיוטה לגישור על הפער של הטמעת האסטרטגיה, ממוקד בחמש המלצות – יישור קו, נשיאה באחריות, מיקור, זריזות ויעילות ותרבות.

"כאשר בראש הפירמידה יש בהירות מוחלטת בנוגע לאסטרטגיה, ניתן גם להבטיח שרשור יעיל שלה בארגון כולו, מעלה, מטה ולצדדים", אומרת רונדה היאט, יועצת לאסטרטגיה ארגונית. "דבר זה מאפשר לבכירים לוודא, שכולם אכן צועדים באותו כיוון".

השיגו את הדו"ח כדי לקרוא את ההמלצות במלואן. להורדה כאן.

ציטוטים

1 Planview 2023 Project to Product State of the Industry Report

2 AI כבשה את חדר הישיבות בסערה. הנה מה שאתם חייבים לדעת.

  1. Bridging the gap: turning strategy into reality. הסקר, שפותח על ידי Economist Impact והוזמן על ידי Planview, נערך בשבע מדינות (אוסטרליה, צרפת, גרמניה, ניו זילנד, סינגפור, ארצות הברית ובריטניה) ולרוחב שישה ענפים (שירותים עסקיים ומקצועיים, שירותים פיננסיים, שירותי בריאות ומדעי החיים, IT/טכנולוגיה, ייצור, קמעונאות ו-FMCG). לרוב החברות שהשתתפו בסקר הכנסות שנתיות שגבוהות ממיליארד דולר.

מתודולוגיה מחקרית

ממצאים אלה נגזרים ממחקר שולחני ומסקר גלובלי שנערך על ידי Economist Impact בחודשים אפריל ומאי 2023, בקרב 600 מנהלים בכירים משבע מדינות (אוסטרליה, צרפת, גרמניה, ניו זילנד, סינגפור, ארצות הברית ובריטניה) ושישה ענפים (שירותים עסקיים ומקצועיים, שירותים פיננסיים, שירותי בריאות ומדעי החיים, IT/טכנולוגיה, ייצור, קמעונאות ו-FMCG). את הממצאים השלימו תובנות שהופקו בעקבות סדרה של ראיונות עם מומחים. למידע נוסף אודות המתודולוגיה המחקרית ולתוצאות מפורטות, עברו לכאן.

מידע נוסף אודות Economist Impact: משלב את הקפדנות של צוות חשיבה עם היצירתיות של מותג מדיה, על מנת לרתק קהל גלובלי בעל יכולת השפעה. Economist Impact משתף פעולה עם תאגידים, קרנות, ארגונים לא ממשלתיים וממשלות בהקשר עם נושאים הרי גורל כולל קיימות, בריאות והאופי המשתנה של הגלובליזציה, במטרה לזרז את השינוי ולאפשר התקדמות.

אודות Planview

ל- Planviewמשימה אחת: לבנות את העתיד של עבודה מקושרת, מן הרעיונות ועד להשפעה. Planview מסייעת לארגונים להאיץ את הגשמת היעדים המשמעותיים ביותר, תוך תמיכה בלקוחות משלב הצורך ועד למימוש המהיר, מן התשוקה ועד להתקדמות ומן התקורה ועד למיטוב. פלטפורמת הפתרונות המקושרת שלה נמצאת בבסיס תהליכי השינוי העסקיים והדיגיטליים של יותר מ-4,500 לקוחות בפריסה גלובלית, כולל 59 מחברות ה-Fortune 100. Planview מעצימה את הארגונים לשפר את זמני ההגעה לשוק ואת יכולת הניבוי, להגביר את היעילות כדי לתת ביטוי ליכולות ולהבטיח כי היוזמות האסטרטגיות ביותר שלהן יניבו את התוצאות העסקיות הרצויות. קבלו מידע נוסף אודות הפורטפוליו של החברה בכתובת planview.com וצרו עמנו קשר בלינקדאין ובטוויטר.

למידע נוסף:

קשרי מדיה עבור Planview

נטלי ריינה
מנהלת יחסי תקשורת תאגידיים
956-878-9176
natalie.reina@planview.com

 

מקור: Planview

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על מחקר של Economist Impact מגלה כי יכולת ההסתגלות של 85% מכלל הארגונים אינה מספקת

מאת:

פרסם באתר כ - 1223 מאמרים.

.