מה מנהלים יכולים לעשות כדי למנוע עזיבה של העובדים שלהם?

3 באוקטובר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה חדשות

מחקר חדש של חברת לוטם סנסינג בחן את החוויה של 751 עובדים שפרשו באחרונה ומצא כי המכנה המשותף להם הוא חוסר תחושה של השפעה.

המחקר מצא כי עובדים שהרגישו חסרי השפעה היו ב-30% יותר בסיכון לעזוב את מקום העבודה שלהם בהשוואה לעובדים שכן הרגישו שהם משפיעים.

"ככל שנצליח לשמור אצל האנשים חוויה שבה הם משמעותיים לצוות ולארגון, כך נצליח לייצר מחוברות לאורך זמן וחיבור רגשי", אמר נפתלי לדר, מייסד ויו"ר לוטם סנסינג.

לדר הסביר כי אחד הגורמים העיקריים לתחושת חוסר השפעה הוא חוסר היכולת של העובדים לראות את התוצאות של עבודתם. "כשהעובדים לא מבינים את ההשפעה של העבודה שלהם, הם מרגישים שהם לא עושים משהו חשוב", אמר.

המחקר מצא גם כי עובדים שהרגישו שהם לא מקבלים משוב על עבודתם היו בסיכון גבוה יותר לעזוב. "כשהעובדים לא מקבלים משוב, הם לא יודעים אם הם עושים את העבודה שלהם טוב", אמר לדר.

לדר סיכם את המחקר בכך ש"העובדים שהכי נוטים לעזוב הם אלה שלא מרגישים שהם משמעותיים. על הארגונים למצוא דרכים לתת לעובדים להרגיש שהם משפיעים ושהעבודה שלהם חשובה".

בלוטם אנו מובילים בפיתוח מנהלים

הצוות של לוטם מבין היטב את החשיבות של מנהיגים טובים לעסקים מצליחים. אנחנו עובדים עם מנהלים בכל הרמות כדי לעזור להם לפתח את כישורי המנהיגות שלהם ולצמוח בקריירה שלהם.

התוכניות שלנו לפיתוח מנהלים כוללות מגוון רחב של תכנים ופעילויות, כולל:

  • ייעוץ אישי למנהלים: אנו מסייעים למנהלים להבין את החוזקות והחולשות שלהם, ולפתח את היכולות שלהם בתחומי מנהיגות מרכזיים, כגון ניהול אנשים, ניהול משברים, וקבלת החלטות.
  • עבודה בקבוצה: אנו מעודדים מנהלים לעבוד יחד כדי לפתור בעיות ולפתח כישורי תקשורת ושיתוף פעולה.
  • השתתפות בקהילה: אנו מעודדים מנהלים לקחת חלק בפעילויות קהילתיות ולתרום לקהילה.

התוכניות שלנו מותאמות אישית לצרכים ולמטרות של כל מנהל. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם המנהלים כדי להגדיר את היעדים שלהם, ולפתח תוכנית עבודה מותאמת אישית שתעזור להם להשיג את היעדים שלהם.

הניסיון והידע שלנו, לצד מגוון רחב של משאבים, מאפשרים לנו להציע תוכניות פיתוח מנהלים איכותיות ומועילות.

סגור לתגובות על מה מנהלים יכולים לעשות כדי למנוע עזיבה של העובדים שלהם?

מאת:

פרסם באתר כ - 34 מאמרים.

.

דילוג לתוכן