בלוז לחופש הגדול – מסרט הפולחן למחזמר בתיאטרון בית ליסין – פרזנטציה

27 בספטמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה תיאטרון

 

בלוז לחופש הגדול

מסרט הפולחן למחזמר בתיאטרון בית ליסין – פרזנטציה

 

מאת חיים נוי

המחזמר בלוז לחופש הגדול, העולה בחודש הבא בתיאטרון בית ליסין, מספר את סיפורו של הדור הצעיר בתקופה ביטחונית קשה והוא מבוסס על סרט הפולחן באותו השם שהופק ב-1987 ובוים בידי רנן שור ודורון נשר. המחזמר הוא השלישי במספר שעלה בבית ליסין בידי אותם יוצרים של אפס ביחסי אנוש ולעבור את הקיר.

המחזה המוזיקלי נכתב בידי אורן יעקובי על פי הסרט וביים אותו הפעם יותם קושניר. המוזיקה הולחנה גם הפעם על ידי עילי בוטנר ומילות השירים בידי בוטנר ויעקובי.

העלילה עוסקת בחבורה של בוגרי תיכון בחופש הגדול שבין בחינות הבגרות לבין הגיוס לצה"ל, בתקופת מלחמת ההתשה בשנת 1970. הצעירים מתכוננים למסיבת הסיום של התיכון ומתמודדים עם עתידם: מלחמת ההתשה, האהבה הראשונה, הנאמנות לחברים וכיצד מנציחים חבר קרוב שלא חזר מהצבא. הקיץ הזה הופך עבורם לגורלי שישנה את חייהם לעד. קווי הסיפור והתקופה משליכים גם על תקופתנו אנו והדור הצעיר מתמודד עם אותם בעיות הרות גורל.

פרט מרגש הוא ההחלטה להנציח את זכרה של השחקנית הנודעת עדנה פלידל ששיחקה בסרט בתפקיד המנהלת ושמה הונצח במחזמר כשם המנהלת: עדנה שאותה מגלמת חני נחמיאס.

בפרזנטציה לתקשורת שנערכה בבית ליסין , התייחסה המנכ"לית ציפי פינס למחזמר החדש ולמה שמתרחש גם בתקופתנו.

"הסרט שמתרחש בתקופת מלחמת ההתשה, ‫מלווה אותי כל השנים. הוא מושפע ממה שקרה בוודסטוק ובווייטנאם- ‫וזה בעצם מין 'שיער' ישראלי. ‫זאת פעם ראשונה ‫שקבוצת נערים ונערות מסוגלים להגיד: 'אני לא הולך לצבא'", ציינה פינס מנכ"לית התיאטרון, בפרזנטציה למחזמר שנערכה באולם החזרות של התיאטרון. פינס סיפרה, כי "במחזמר יש שיר שאומר 'אם אני מספיק גיבור בשביל להיות לוחם, אז אני מספיק גיבור להילחם בכם / אם אני מספיק גדול כדי למות בקרב, אז אני מספיק גדול כדי לחיות עכשיו'. על זה, על המחזה. על נעורים, על הפחד, על הגעגוע, על השמחה, על האושר ועל העצב".

המחזמר שזור בשירים ובקטעי תנועה מרהיבים. הלהקה הצעירה והמוכשרת מורכבת בכוכבי סדרות ובכוחות חדשים, בוגרי בתי ספר למשחק כבית צבי ולוינשטיין.

 

חני נחמיאס מגלמת ברגש ובכישרון מקצועי את המנהלת עדנה ומדגימה כי היא אחת מטובות בשחקני מחזות הזמר על הבמה הישראלית. נועם קליינשטיין מגלמת את נעמי ושירתה ענוגה ונעימה מאוד. דור הררי כמוסי מפגין יכולת משחק ושירה מוצלחים מאוד. טל גרושקה כמרגו הוא שחקן עם יכולות מצוינות. אבירם אביטן מגלם את צוויליך ביכולת תיאטרלית נהדרת. סתיו צוברי בולטת ביכולת שירה ותנועה. גל דרורי מוצלחת בתפקיד אפיזודי. יש לציין את דור אלמקייס, איתמר אלבז, דורון אורן, אלינור וייל, רדה קנטרוביץ, שגיב לוי, עמית מוריס, עומרי פלד, רוני אקרמן, אופיר מרדכייב.

הבמאי יותם קושניר להטט עם הלהקה המוכשרת ואין ספק שמדובר בלהיט תיאטרלי מוזיקלי.

אמיר לקנר אחראי לניהול המוזיקלי והעיבודים המרשימים. תומר יפרח עצב את התנועה הנפלאה. ריקי בוגוטין אחראית להדרכה הקולית.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – רפי דלויה

סגור לתגובות על בלוז לחופש הגדול – מסרט הפולחן למחזמר בתיאטרון בית ליסין – פרזנטציה

מאת:

פרסם באתר כ - 1223 מאמרים.

.