המכון לחדשנות טכנולוגית מציג את מודל השפה הגדול העוצמתי בעולם המבוסס על קוד פתוח: Falcon 180B

9 בספטמבר 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

המכון לחדשנות טכנולוגית מציג את מודל השפה הגדול העוצמתי בעולם המבוסס על קוד פתוח: Falcon 180B

*המודל החדש מדורג כמס' 1 ב- Hugging Face Leaderboard for Open Access LLMs

*המודל בעל 180 מיליארד הפרמטרים אומן על 3.5 טריליון אסימונים, ומצויד בפי 4 משאבי מחשוב לעומת LLaMA 2 של Meta

* Falcon 180B  מספק גישה פתוחה לחוקרים ולמשתמשים מסחריים

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 6 בספטמבר 2023, (BUSINESS WIRE):

המכון לחדשנות טכנולוגית (TII) שבאיחוד האמירויות (UAE) שוב פורץ את הגבולות של הבינה המלאכותית הגנרטיבית, עם ההשקה של Falcon 180B, מהדורה מתקדמת של מודל השפה הגדול (LLM) שהוא מוצר הדגל של המכון. מהדורה מהפכנית זו מבססת את שליטת איחוד האמירויות בעולם ה-AI, ומציגה את Falcon 180B כמודל גישה פתוחה למטרות מחקר ומסחר.

TII – זרוע המחקר היישומי של ה- Advanced Technology Research Council (ATRC) של אבו דאבי, ממשיכה להוביל את תחום הבינה המלאכותית הגנרטיבית, וזאת בעקבות הצלחתו המסחררת של Falcon 40B, מודל AI קוד מקור פתוח שטיפס במהירות לראש דירוגי ה- Hugging Face Leaderboard for LLMsבמאי 2023. Falcon 40B היה אחד המופעים הראשונים של מודלי קוד פתוח המיועדים לחוקרים ולמשתמשים מסחריים כאחד, ונתפס כפריצת דרך של ממש בתחומו.

הנסיך פייסל אל בנאי, המזכיר הכללי של ה-Advanced Technology Research Council, מדגיש את השפעתו החיובית של Falcon על סביבת ה-AI ומציין: "אנחנו חוזים עתיד שבו העוצמה המהפכנית של הבינה המלאכותית תהיה בהישג יד של כל אחד ואחד. אנחנו מחויבים לדמוקרטיזציה של הגישה לבינה המלאכותית המתקדמת, שכן הפרטיות שלנו וההשפעה הפוטנציאלית של ה-AI על האנושות אינן צריכות להישלט על ידי מיעוט נבחר. גם אם אין בידינו עדיין את כל התשובות, הנחישות שלנו בעינה עומדת: לשתף פעולה ולתרום לקהילת קוד המקור הפתוח, על מנת להבטיח כי תועלות הבינה המלאכותית יהיו מנת חלקו של הכלל".

Falcon 180B, שמתאפיין ב-180 מיליארד פרמטרים ואשר אומן על 3.5 טריליון אסימונים, התמקם במהירות מסחררת בראש דירוג Hugging Face של מודלי שפה גדולים עם אימון מקדים. ביצועיו עולים על ביצועיהם של מתחרים בולטים, כמו LLaMA 2 של Meta עבור מספר מדדים, כולל היגיון, קידוד, מיומנות ומבחני ידע.

Falcon 180B, שנמנה עם מודלי ה-LLM המובילים שהנם קוד מקור סגור, מדורג ממש מאחורי ה-GPT4 החדש של OpenAI וביצועיו נתפסים כשווים לאלה של PaLM 2 Large של Google, המודל שמפעיל את Bard – אף על פי שגודלו הוא רק מחצית מזה של המודל. מסגרת הרישוי עבור המודל מבוססת על ‘Falcon 180B TII License’, אשר מבוסס בתורו על Apache 2.0.

לדברי ד"ר איבתיסם אל מזרועי, מנהלת בכירה וחוקרת ראשית ב- AI Cross-Center Unitשל TII: "השקתו של Falcon 180B ממחישה את המחויבות שלנו לפריצת גבולות הבינה המלאכותית, ואנחנו נלהבים לחלוק את הפוטנציאל הבלתי מוגבל שלה עם העולם. Falcon 180B מבשר על עידן חדש של AI גנרטיבי, שבו זמינות הפוטנציאל של ההתקדמות המדעית תתאפשר דרך גישה פתוחה, אשר מהווה את הדלק אשר מניע את חידושי המחר. בעת שאנו מתקדמים אל עבר גבולות חדשים של מדע וטכנולוגיה, החזון שלנו מגיע הרבה מעבר לחדשנות; הוא נסוב על קידום חיבור עמוק, שייתן מענה לאתגרים גלובליים דרך פריצות דרך משותפות".

בעקבות ההטמעה והפריסה של המהדורה הראשונה של Falcon על ידי יותר מ-12 מיליון מפתחים, השדרוג החשוב הנוכחי צפוי להפוך למודל המוביל עבור שלל תחומים, מצ'אטבוטים ועד לייצור קוד – ואף מעבר לכך.

Falcon 180B תואם לשפות המובילות הבאות: אנגלית, גרמנית, ספרדית וצרפתית, לצד יכולות מוגבלות באיטלקית, פורטוגזית, פולנית, הולנדית, רומנית, צ'כית ושבדית.

למידע נוסף, בקרו בכתובת FalconLLM.tii.ae.

מקור: AETOSWire

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53549829/en

 

אנשי קשר

ג'ניפר דוואן, מנהלת תקשורת בכירה
jennifer.dewan@tii.ae.

 

 

מקור: Technology Innovation Institute

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על המכון לחדשנות טכנולוגית מציג את מודל השפה הגדול העוצמתי בעולם המבוסס על קוד פתוח: Falcon 180B

מאת:

פרסם באתר כ - 1194 מאמרים.

.