סיעוד ועובדים זרים לגיל השליש

14 במרץ 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה גיל הזהב

סיעוד הוא עזרה למישהו שנזקק לכך. יש מספר אנשי מקצוע שיכולים לעבוד כעובדים זרים, כמו למשל עובדים סוציאליים, אחיות מוסמכות ומעשיות, סניטרים, פסיכולוגים וכן מטפלים. היום כאשר מדברים על עובדים סיעודיים

 

מתכוונים פעמים רבות לעובדים זרים שמסייעים לאנשים קשישים ונכים בבתיהם או לבתי אבות בהם נמצאים עובדים זרים. כאשר בוחרים עובדים זרים רצוי שתהיה להם הכשרה כמטפלים ושיש להם נסיון בעבודה. עובדים זרים יכולים למשל לסייע כאשר בן משפחה מאושפז בבית חולים והמשפחה לא יכולה לשהות לצידו בבית החולים כל הזמן. במצב כזה עובדים זרים כמו אחות פרטית או מטפל יכולים לשהות לצד בן המשפחה ולאפשר לכם לבצע את הדרוש ללא חשש ופחד להשאיר את בן המשפחה ללא השגחה. יש קופות חולים שמשתתפות בכיסוי עלות עובדים זרים במסגרת הביטוח המשלים.

 

כדאי לבדוק כל אחד בקופת החולים שלו את הזכויות בנושא עובדים זרים. כאמור היום עובדים זרים הם בדרך כלל עובדים זרים שמגיעים ממדינות שונות בעולם כמו למשל: תאילנד, פיליפינים, הודו ומזרח אירופה. כאשר מעסיקים עובדים זרים זרים כדאי לוודא שתהיה יכולת תקשורת בין האדם שזקוק לסיוע עובדים זרים לבין העובד שנבחר עבורו. לפעמים עובדים זרים זרים מסיימים עבודה עם אדם אחד ופנויים לעבוד באופן חוקי עם אדם אחר, היתרון של עובדים סיעודים זרים אלה הוא שבדרך כלל הם דוברים קצת עברית וקל למטופלים לתקשר איתם.

 

כאשר פונים להעסיק עובדים זרים זרים כדאי לבדוק אם בהתאם לחוק סעד ביטוח לאומי מה מגיע למטופל על פי החוק. במקרים שבהם ניתן היתר להעסיק עובדים זרים זרים יש לקבל את ההיתר לפני העסקת עובדים זרים זרים וביטוח לאומי משתתף בחלק מעלות העסקת עובדים זרים זרים. במסגרת חוק הסיעוד כאשר מעסיקים עובדים זרים ישראלים זוכים למימון מלא.

למידע נוסף אודות סיעוד לגיל השלישי היכנסו לאתר דיור מוגן AA ותקבלו פרטים נוספים.

סגור לתגובות על סיעוד ועובדים זרים לגיל השליש

מאת:

פרסם באתר כ - 17 מאמרים.

.

דילוג לתוכן