חבר העמים של דומיניקה משפר את הביטחון והניהול של תוכנית האזרחות על ידי השקעה

29 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

חבר העמים של דומיניקה משפר את הביטחון והניהול של תוכנית האזרחות על ידי השקעה

 

רוזאו, 29 באוגוסט 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

 

חבר העמים של דומיניקה נקט צעדים משמעותיים כדי לחזק את פרוטוקולי האבטחה והניהול של תוכנית האזרחות על ידי השקעה שלו, שמטרתם לבצר את שלמותה ואריכות ימיה של התוכנית.

 

ד"ר רוזוולט סקריט, ראש ממשלת דומיניקה, משתף פעולה באופן הדוק עם בעלי עניין שונים, כולל יועצים בינלאומיים, כדי לערוך ביקורת מקיפה של תוכנית הגירת ההשקעות. בהתבסס על ביקורת ראשונית שנערכה בשנה שעברה על ידי חברת ייעוץ בריטית, הממשלה מיישמת באופן פעיל תהליכים חדשים ומשופרים באמצעות יחידת אזרחות על ידי השקעות.

 

במהלך נאום התקציב האחרון שלו, חשף ראש הממשלה תוכניות לגייס חברת ייעוץ ניהולי בעלת בדיקה עולמית שתפקח על התפעול הכולל והניהול של תוכנית אזרחות על ידי השקעות. בעוד דומיניקה כבר מתגאה בתהליך בדיקת נאותות יזום, הממשלה מחויבת לחיזוק נוסף שלה, ונשבעה "לא להשאיר אבן בלתי הפוכה כדי לחזק אותה".

 

"אנו לוקחים את הנושא ברצינות רבה ונגביר את מאמצינו להציג את בדיקות הנאותות האיתנות שלנו ואת מאמצי הפחתת הסיכונים שלנו בכל החזיתות", אישר ראש הממשלה.

 

במהלך 18 החודשים האחרונים, ממשלת דומיניקה נקטה במספר צעדים כדי להגביר את האבטחה של תוכנית הגירת ההשקעות שלה.

 

חברה שבסיסה בארה"ב כבר ביצעה הכשרה נגד הלבנת הון ומימון טרור לכל עובדי יחידת אזרחות על ידי השקעות, בזמן שהיחידה עוברת ארגון מחדש. ה- CBIU נבנה מחדש תחת פיקוחו של קצין ציות מומחה כדי להבטיח שכל הנהלים עודכנו, אמצעי בקרת האיכות נשמרו בקפידה וכל מערכות ה- IT שודרגו.

 

הממשלה נקטה צעד נועז בתחילת השנה, כשהודיעה על כוונתה לשלול את אזרחותם של מי שהצהירו הצהרות כוזבות או מצגי שווא בבקשותיהם, במיוחד בנוגע לדחיות ויזה קודמות ממדינות שעמן יש לדומיניקה אמנות ללא ויזה.

 

דומיניקה הציגה גם מסמכי נסיעה ביומטריים ועדכנה את תעודת ההתאזרחות שלה, מה ששיפר את תכונות האבטחה שלה.

 

אזרחי חבל כורדיסטן בעיראק, רוסיה ובלארוס אינם זכאים לאזרחות בדומיניקה מכיוון שרשויות הביטחון הבינלאומיות סימנו את האזורים כבעלי סיכון גבוה. יתר על כן, הממשלה הציגה חקיקה המספקת דמי בדיקת נאותות משופרים למועמדים ממדינות ספציפיות. עמלת בדיקת נאותות משופרת זו מציעה לממשלה משאבים נוספים לבדיקה יסודית של מועמדים ממדינות אלה.

 

המדינה גם פרסמה תקנות המגבילות אזרחים מלשנות את שמם.

 

דומיניקה מיצבה את עצמה כמדינה הראשונה בקריביים שמיישמת ראיונות חובה כחלק מתהליך בקשת אזרחות באמצעות השקעה – דרישה שהוסכמה עם ארה"ב בשולחן עגול מוקדם יותר השנה.

 

"גיבשנו גם הערכת סיכונים קפדנית חדשה ושכרנו חברות מארה"ב ומבריטניה כדי להתחיל בראיונות עם כל מועמדי CBI", אמר ראש הממשלה סקריט בפרלמנט.

 

בנוסף לחברות בינלאומיות בארה"ב ובבריטניה המבצעות בדיקות נאותות, יחידת המודיעין הפיננסי של דומיניקה תסייע גם בתהליך בדיקת הנאותות. זה כולל דיווח חודשי על מועמדים שנדחו ל-JRCC ומתיר ל-JRCC לחלוק מידע זה עם תחומי השיפוט האחרים של CBI ב-OECS.

 

דומיניקה מובילה דיונים באזור לשיתוף פעולה בשמירה על האזרחות על ידי תעשיית ההשקעות; ונקטה צעדים כדי להדגיש את מחויבותה לשיתוף פעולה עם בעלי עניין גלובליים ולשפר את תהליך בדיקת הנאותות כדי להפחית איומים מצד גורמים בלתי חוקיים.

 

בנוסף לשינויים אחרונים אלה, פעולות חדשות להפחתת סיכונים כוללות:

 

*הערכה יסודית והפחתה של מספר הסוכנים והמקדמים של תוכנית האזרחות על ידי השקעה של המדינה, אשר ינוטרו בקפידה, יחד עם מפתחים, כדי להבטיח עמידה בתקנות הנוכחיות המסדירות את הפרסום של תוכנית אזרחות על ידי השקעה של דומיניקה.

 

*אכיפה קפדנית של דמי אזרחות מוסדרים כדי למנוע כל חתירה.

 

*חיזוק מדיניות וחקיקה כדי לשמור על תחרותיות ויישור קו עם שיטות עבודה מומלצות בינלאומיות.

 

תהליכי בדיקת הנאותות והבדיקה הקפדניים של דומיניקה מקשים מאוד על כל אדם בלתי חוקי להיות זכאי לאזרחות. בדיקות רקע מתבצעות בשטח שבו המועמד חי ועובד, באמצעות מאגרי מידע מקוונים וכעת באופן אישי.

 

ראש הממשלה שב והדגיש כי דומיניקה תשמור על תהליכי בדיקת נאותות חזקים כדי להבטיח שהמדינה עומדת בסטנדרטים בינלאומיים ומקלה על כל חשש ביטחוני.

 

"יש לנו תנופה חדשה לחזור ולבחון מחדש היכן אנו יכולים לעשות אפילו טוב יותר במתן ביטחון לעמיתינו הבינלאומיים באמצעי הביטחון שלנו – שהם כבר מהחזקים ביותר בעולם בהשוואה לתחומי שיפוט אחרים", אמר.

 

למידע נוסף:

 

Secretary of Dominica Citizenship by Investment Programme

Commonwealth of Dominica

001 (767) 266 3919

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על חבר העמים של דומיניקה משפר את הביטחון והניהול של תוכנית האזרחות על ידי השקעה

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן