מונקו ניקתה את נג'יב מיקאטי ובני משפחתו מהאשמות על הלבנת הון

27 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

מונקו ניקתה את נג'יב מיקאטי ובני משפחתו מהאשמות על הלבנת הון

 

מונקו, 25 באוגוסט 2023, (BUSINESS WIRE):

החקירה בפרשת נג'יב מיקאטי ובני משפחתו הסתיימה במסקנה שהביאה לדחיית כל ההאשמות נגדם וסגירת התיק.

לאחר חקירה מקיפה, המשטרה המשפטית של מונקו אישרה ב-23 באוגוסט, כי אין ראיות למעשה פסול כלשהו בכל הקשור להאשמות על הלבנת הון שהועלו לפני יותר משלוש שנים.

במכתב הצהיר סגן התובע הכללי של מונקו, כי נסגר התיק, שהופקד בידי המשטרה המשפטית של מונקו ב-15 ביולי 2020. התפתחות זו מאשרת כי הטענות המזויפות והספקולציות הנלוות היו מופרכות.

משפחת מיקאטי תמיד הייתה בטוחה שזו תהיה התוצאה מן התהליך, שכן הייתה מודעת לכך שאין בסיס לטענות אלו. ההחלטה השיפוטית של מונקו באה בעקבות אישור מבית המשפט של נסיכות ליכטנשטיין כי אין כל חקירות תלויות ועומדות נגד משפחת מיקאטי בליכטנשטיין ולא היו כאלה בעבר, כפי שנטען בדיווחים קודמים באמצעי התקשורת. עם פרשה שמקורה בלבנון אשר הוסרה באחרונה, אין חקירות מתמשכות, שאילתות או כתבי אישום נגד שום בן משפחת מיקאטי בכל תחום שיפוט כלשהו.

בתגובה להודעה, אמר ראש ממשלתה  הזמני של לבנון, נג'יב מיקאטי, "אני שמח שהתיק הזה נסגר לאחר שהרשויות האירופיות והלבנוניות לא מצאו ראיות התומכות בהאשמות. אני מאמין שהחקירות הללו הופעלו על בסיס האשמות שקריות ומניעים פוליטיים. אני מצפה להמשיך בעבודתי למען העם הלבנוני".

משפחת מיקאטי נותרה חד משמעית בעמדתה כי לא ביצעה כל עבירה וכי היא מקיימת הפרדה ברורה בין החיים הציבוריים והפרטיים. בכל עת, המשפחה ממשיכה להיות שומרת חוק תוך כך כדי שהיא פועלת בציות מלא לכללים, תקנות ותקנים אתיים רלוונטיים ברחבי העולם. כל הנכסים והרכוש השייכים לראש ממשלת לבנון הזמני, נג'יב מיקאטי, נחשף כדין באורח עקבי למועצה החוקתית בלבנון, בהתאם לחוקים, לכללים ולתקנות הקיימים, מאז שנכנס לפוליטיקה.

למידע נוסף:

Ziad S. Mikati
M: +961-3380333 [email protected]

מקור: APCO Worldwide בשמה של משפחת מיקטי

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על מונקו ניקתה את נג'יב מיקאטי ובני משפחתו מהאשמות על הלבנת הון

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן