מה אפשר ללמוד על שירותי הלקוחות של חברות האשראי בכללי – בפרט בישראל

16 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה עסקים בינלאומיים

אפשר לומר ששירות לקוחות הוא תהליך הכולל את כל הפעולות והמערכות המוקדשות ליצירת חווית משתמש מוצלחת עבור לקוחות העסק. בכתבה זו נשווה בין שירותי הלקוחות של שלושת חברות האשראי בישראל: ישראכרט, ויזה-כאל ומקס

שירות הלקוחות של ישראכרט

ישראכרט היא חברה ישראלית המורכבת משבע חברות שונות. החברה מציעה שירותים פיננסיים, לרבות הנפקת כרטיסי אשראי, שירותי סליקה, הלוואות, פתרונות אשראי ואפשרויות תשלום גמישות. במסגרת חברת הבת פרימיום אקספרס, ישראכרט מנפיקה וסולקת את בישראל את כרטיסי המותג American Express ועוד מגוון מותגים נוספים.

אחד הכלים המרכזיים של ישראכרט ליצירת חווית לקוח מעולה הוא התמקדות בלקוח. ישראכרט מבינה שהלקוח הוא העניין המרכזי ומתמקדת בהבנת צרכיו ורצונותיו. הם מבצעים מחקרים וניתוחים עמקים להבנת הצרכים המשתנים של הלקוחות, ומשקיעים משאבים רבים בשדרוג תהליכים וטכנולוגיה כדי להיות בקשר קרוב וזמין ללקוחותיהם.

עוד דרך שבה ישראכרט יוצרת חווית לקוח מעולה היא דרך שיפור היחסים עם הלקוחות לאורך זמן.

דוגמה נוספת לשיפור השירות המקצועי של ישראכרט היא השיפור המתמיד בתהליכי העבודה ובכימיה הארגונית בחברה. ישראכרט מתעקשת על שיפור היכולות המקצועית של צוות העובדים שלה. הם מקנים לצוות שלהם את הכלים והכשרון הדרושים כדי לספק שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. ישראכרט מבצעת אימונים והדרכות קבועות כדי לעדכן את צוות העובדים בכל החידושים בתחום הפיננסים והשירות לקוחות, ומספקת להם את הכלים הנדרשים לביצוע משימותם בצורה מקצועית ויעילה.

חדש בספר טלפונים: 144 אנשים >>>

בנוסף, ישראכרט משקיעה מאמץ ניכר בקידום חדשנות ובפתרונות חדישים בתחום השירות לקוחות. הם עוקבים אחרי מגמות השוק ומבינים שחווית הלקוח מתקדמת ומשתנה. כתוצאה מכך, הם מציעים פתרונות חדשים ומותאמים אישית שעונים על צרכי הלקוחות. לדוגמה, ישראכרט פיתחה אפליקציה ניידת מתקדמת שמאפשרת ללקוחות לנהל את חשבונותיהם ולבצע פעולות בנקאיות בצורה נוחה ומהירה.

שירות הלקוחות של ויזה כאל

ויזה (Visa) היא חברת טכנולוגיה פיננסית גלובלית המתמחה בתשלומים אלקטרוניים. החברה נוסדה בשנת 1958 והיא אחת מחברות התשלומים הגדולות בעולם. ויזה מספקת פתרונות תשלומים בכרטיסי אשראי ותשלומים אלקטרוניים.

ויזה כאל היא חברת בת של חברת ויזה הבינלאומית, היא מתמחה בשירותי אשראי בישראל; כולל כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב ישיר וכרטיסי תשלומים מתקדמים. מוצריה של ויזה ישראל מקושרים לרשת הויזה העולמית, מה שמאפשר למשתמשים לבצע רכישות בכל חנות או מסעדה שמקבלת כרטיסי ויזה בישראל ובחו"ל.

מהיום שויזה כאל נוסדה ב-2001, החברה משקיעה את מירב המאמצים לספק שירות לקוחות מעולה ללקוחותיה. שירות לקוחות טוב ואמין הוא אבן יסוד חיונית לכל חברה, וויזה כאל מבצעת מגוון רחב של מיזמים כדי לוודא שכל לקוח יקבל את הטיפול המתאים לצרכיו.

בשנים האחרונות ויזה כאל משקיעה יותר ויותר בפיתוח טכנולוגיות חדשות כמו תשלומים בטכנולוגיית NFC, תשלומים באמצעות טכנולוגיית קוד QR ושירותים דיגיטליים נוספים שמשפרים את חוויית הלקוח. החברה גם פועלת בתחום התשלומים הדיגיטליים כגון ארנק דיגיטלי (Digital Wallet) המאפשר למשתמשים לשלם עם כרטיסי אשראי, דבצורה מהירה ונוחה באמצעות הטלפון הנייד.

יתרונות שירות הלקוחות של ויזה על פני המתחרות שלה:

זמינות – ויזה כאל מספקת שירות לקוחות זמין 24/7, כך שללקוחות שלה יש אפשרות לפנות בכל זמן ובכל מקום עם כל בעיה או שאלה – גם במצבי חירום. אגב, גם 2 חברות האשראי מציעות את אותו השירות בדיוק – אבל כאל ככל הנראה משווקת את השירות בדרך הטובה ביותר.

שירות אישי – כאל מתייחסת ללקוחותיה באופן אישי, על פי הבעיה הקיימת לכל אחד ואחת – ומספקת להם פתרונות מתאימים.

טכנולוגיות חדישות – החברה משקיעה מאמצים רבים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות, כך שללקוחותיה יש אפשרות לנהל את חשבונם ולבצע פעולות בקלות ובצורה חכמה.

שירותים עסקיים EXTRA – ויזה כאל מציעה מגוון שירותים עסקיים כמו סליקה דרך האינטרנט או מכשיר פיסי בחנויות. בנוסף, מוקדים הזמינים לכל הבעיה המתעוררת.

שירות הלקוחות של מקס

אחת מחברות הפיננסים שבצמיחה אדירה בשנים האחרונות מקס. החברה מצליחה לשמור על חדשנות, יעילות ומהירות בשירותיה הפיננסיים, ומספקת ללקוחותיה חווית שירות מעולה וגם מסייעת להם בניהול כספים והחלטות פיננסיות משוכללות.

מקס איט פיננסים, הוקמה בתור לאומי קארד הוקמה בשנת 2002 והייתה עד לפני מספר שנים חלק מקבוצת בנק לאומי – אחד מהבנקים המובילים בישראל.

כיום, מקס היא חברה פיננסית ישראלית המתמחה במתן שירותי אשראי חוץ בנקאי ופתרונות תשלומים. בתור לאומי קארד הייתה אחת מחלוצות האשראי בישראל ומאז ועד היום מציעה מגוון רחב של מוצרים ושירותים בתחום האשראי.

בנוסף לכרטיסי האשראי, החברה מציעה גם פתרונות תשלומים בהם הלקוחות יכולים לקבל אשראי לרכישות בתשלומים חלקיים ו/או הוראות קבע לתשלומים קבועים כמו חשבונות חשמל, חשבונות טלפון ועוד.

מקס, למרות הפרדתה מבנק לאומי, מתחרה ישירות עם חברות פיננסיות אחרות בשוק, ומתמודדת עם האתגרים והצרכים המתעדכנים של עידן הדיגיטליזציה. בין היתר היא מתעסקת בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות על מנת לשפר את חוויית הלקוח ולספק פתרונות דיגיטליים יעילים ומתקדמים.

החברה נותנת חשיבות רבה לחיבור המתמשך בין התחום הפיננסי לתחום הטכנולוגיה, ומשקיעה משאבים רבים בפיתוח יישומים ופלטפורמות דיגיטליות מתקדמות.

היתרונות של החברה על המתחרות:

א.יעילות ומהירות: מקס פיננסים מתייחסת ליעילות ומהירות כערכים מרכזיים בתהליך שירות הלקוחות. כמו שהזכרנו בתחילת המאמר – במקס משקיעים משאבים רבים בטכנולוגיות מתקדמות ומערכות אוטומטיות שמאפשרות תהליכים מהירים ויעילים. זה משמעותי בזמן התקשורת ובזמן הקבלת החלטות, מה שמקנה ללקוחות חווית שירות יעילה ומרשימה.

ב.דרכים רבות ליצירת קשר עם שירות לקוחות: מקס מציעה ערוצים מרובים ומותאמים ללקוחות כדי להבטיח גישה מורחבת לשירות הלקוחות. הם מספקים שיחות טלפוניות, אימיילים, שיחות וידאו, צ'אטים חיים ועוד. זה מאפשר ללקוחות לבחור את האמצעי המועדף עליהם ולקבל תמיכה מקצועית בדרך שמתאימה להם.

ג. פתרונות בזמן אמת: מקס שמה דגש על פתרונות בזמן אמת של בעיות הלקוח. בעזרת מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומומחים בתחום, הם מסוגלים לזהות במהירות את הבעיה ולספק פתרון מידי או הכוונה תוך מקסימום זמן תגובה. זה מספק ללקוחות חווית שירות משובחת ומסייע להם להמשיך בפעילותם במהירות וביעילות.

ד.מומחיות ומקצועיות: מקס פיננסים מספקת שירות לקוחות ברמה גבוהה של מקצועיות ומומחיות. הם מספקים הכשרה מערכתית ומתמשכת לצוות השירות שלהם.

בתקופה בה האינטרנט מוצף במידע, וקשה לדעת על איזה אתר אפשר לסמוך – ספר טלפונים דיגיטלי מתחייב לאמינות ברמה הגבוהה ביותר בקשר למספרים ודרכי ההתקשרות עם שירותי הלקוחות של החברות הגדולות.

סגור לתגובות על מה אפשר ללמוד על שירותי הלקוחות של חברות האשראי בכללי – בפרט בישראל

מאת:

פרסם באתר כ - 52 מאמרים.

.

דילוג לתוכן