U.S. Steel מאשרת קבלת הצעות יזומות של Cleveland-Cliffs ומספר גורמים נוספים;

15 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

U.S. Steel מאשרת קבלת הצעות יזומות של Cleveland-Cliffs ומספר גורמים נוספים; מאששת את התהליך התחרותי של הסקירה האסטרטגית, למקסום ערך עבור בעלי המניות

Cleveland-Cliffs סירבה לאשר תהליך סטנדרטי לצורך הערכת ההצעה שלה

 

החברה שבה ומאשרת את ההזמנה שהועברה ל-Cleveland-Cliffs לקחת חלק בסקירה האסטרטגית

 

פיטסבורג, 15 באוגוסט 2023, (BUSINESS WIRE):

United States Steel Corporation (NYSE: X) אישרה היום, כי הזמינה את Cleveland-Cliffs Inc. ("Cleveland-Cliffs") לקחת חלק בתהליך הסקירה האסטרטגית שעליו הכריזה מוקדם יותר. החברה גילתה בעבר, כי החלה בתהליך סקירה רשמי, בסיוע יועצים פיננסיים ומשפטיים חיצוניים, לצורך הערכת חלופות אסטרטגיות עבור החברה, וזאת לאחר שקיבלה מגוון הצעות יזומות, שנעו מרכישת נכסי ייצור מסוימים ועד לאפשרות רכישה של החברה כולה.

החברה קיבלה הצעה יזומה של Cleveland-Cliffs לרכישת כלל מניותיה של U.S. Steel במזומן. כמפורט במכתב שלהלן, U.S. Steel לא הצליחה להעריך את ההצעה בצורה נאותה, משום ש- Cleveland-Cliffs סירבה לקחת חלק בתהליך ההערכה המקובל והנחוץ, אלא אם U.S. Steel תסכים מראש לתנאים הכלכליים של ההצעה.

הנוסח המלא של מכתבה של U.S. Steel ל-Cleveland-Cliffs, שנשלח בתאריך 13 באוגוסט, בשעה 12:01 בצהריים לפי שעון החוץ המזרחי, הוא כדלקמן:

13 באוגוסט, 2023

לורנקו היקר,

אני כותב מטעם United States Steel Corporation (להלן "החברה"), בתגובה למכתב ההצעה של Cleveland-Cliffs Inc. מתאריך 28 ביולי, 2023 ועדכון נוסף שנשלח ב-11 באוגוסט, 2023. מאז קבלת הצעתכם הראשונית, מועצת המנהלים של החברה התכנסה מספר פעמים, בסיוע יועצינו הכלכליים Barclays ו-Goldman Sachs, ויועצינו המשפטיים Milbank and Wachtell, לצורך הערכת היתרונות והסיכונים של הצעתכם.

לפני הנחייתי והנחיית מועצת המנהלים שלנו, יועצי החברה הביעו כבר ב-7 באוגוסט 2023, את נכונותנו לחתום על הסכם NDA מולכם, וזאת על מנת שנוכל להבהיר מספר נושאים מרכזיים, לרבות הערכת השווי של רכיב המניות של הצעתכם, הסיכון הרגולטורי והתזמון, כמו גם האפשרויות לחברה משולבת. קיימנו דיונים עם היועצים שלכם בנוגע לשאלות שמצריכות הבנה מעמיקה יותר, כדי שהן אתם והן אנחנו נוכל להעריך כראוי את סיכון ה- antitrustהגלום בהצעתכם; ואף על פי שהיועצים שלכם הסכימו שנקודה זו מצריכה ניתוח ועולה בקנה אחד עם הצעתנו לעבודה משותפת על הנושא, הדבר טרם קרה. לאחר מספר שיחות בנוגע לתנאי ה-NDA והמעורבות של הצוות שלנו במשא ומתן על תנאים אלה מתוך רצון טוב, נדהמנו לקבל מכתב בתאריך 11 באוגוסט, שבו נאמר כי אתם מסרבים לחתום על הסכם ה-NDA הכמעט שלם, אלא אם כן נסכים מראש לתנאים הכלכליים של הצעתכם.

כידוע לכם, מועצת המנהלים שלנו – או כל מועצת מנהלים באשר היא – אינה יכולה, מתוקף חובת האמונים שלה, להסכים להצעה ש-50% ממנה מיוצגים על ידי מניותיכם ללא ביצוע תהליך יסודי ומלא של בדיקת נאותות, כמקובל, וזאת לצורך הערכת הסיכונים, היתרונות והחסרונות הגלומים בטרנזקציה, לרבות רכיב המניות. כל התנהלות אחרת תהא שקולה לקבלת מחיר מבלי לדעת מה הוא מייצג בפועל. באותה מידה, מועצת המנהלים שלנו אינה יכולה להסכים ל"מחיר הסגירה" שלכם ללא דיון מתאים – בכפוף ל-NDA – בנוגע לתרומתה של U.S. Steel לערך של העסקים המשולבים. דחיקה במועצת המנהלים שלנו על מנת שיעשו כן היא במהותה דרישה להפרת חובת האמונים שלהם.

החברה, כשבראשה מועצת המנהלים וצוות ההנהלה, התקדמה באופן משמעותי לקראת הפיכת החברה ליצרנית פלדה ממוקדת לקוח ותחרותית, הפועלת ברוח אסטרטגייתBest for All® , תוך המשך חדירתה לשווקים אסטרטגיים, הורדה עקומת העלויות והתקדמות בעקומת הכישרונות. אסטרטגיה מוכחת זו סיפקה ללקוחות פתרונות פלדה שמיטיבים עם אנשים ועם כדור הארץ, תוך תגמול בעלי המניות שלנו. בנקודה זו, איננו יכולים לקבוע אם הצעתכם היזומה נותנת ביטוי נאות לערך המלא שמייצגת החברה.

לאור הנאמר לעיל, אין למועצת המנהלים ברירה אלא לדחות את הצעתכם הבלתי סבירה בעליל.

מועצת המנהלים של U.S. Steel נשארת מחויבת למקסום הערך עבור בעלי המניות, ולשם כך החליטה ליזום תהליך סקירה רשמי לצורך הערכת חלופות אסטרטגיות. אם ברצונכם לקחת חלק בתהליך זה, אנו מזמינים אתכם לפנות לנציגים הפיננסיים והמשפטיים שלנו ומקדמים בברכה את השתתפותכם בתהליך.

בכבוד רב,

דיוויד בריט, נשיא ומנכ"ל

 

יועצים

Barclays Capital Inc. ו- Goldman Sachs & Co. LLCמשמשים כיועצים פיננסיים ל-U.S. Steel. Milbank LLP ו- Wachtell, Lipton, Rosen & Katzמכהנים כיועצים משפטיים.

United States Steel Corporation, שנוסדה בשנת 1901, היא יצרנית מובילה של פלדה. אסטרטגיית Best for All® ממוקדת הלקוח מקדמת עתיד מאובטח ובר קיימא עבור החברה ובעלי המניות שלה. U.S. Steel, ששמה דגש על חדשנות, משרתת את ענפי הרכב, הבנייה, המכשור, האנרגיה, המכולות והאריזה ומספקת מוצרי פלדה בעלי ערך מוסף, כגון ®XG3, הפלדה הקניינית המחוזקת של החברה. בנוסף, החברה עוסקת ביצור עפרות ברזל, שמעניק לה יתרון תחרותי, ויש לה קיבולת שנתית של ייצור פלדה גולמית של 22.4 מיליון טון נטו. משרדיה הראשיים של U.S. Steel נמצאים בפיטסבורג, פנסילבניה, והיא מקיימת פעילות ברחבי ארצות הברית ובמרכז אירופה. למידע נוסף, בקרו בכתובת www.ussteel.com.

למידע נוסף:

טארה קרארו
סמנ"כלית בכירה, מנהלת תקשורת ראשית

טלפון – 412-433-1300
דוא"ל –  media@uss.com

קלי סליבאן / אד טריסל
Joele Frank, Wilkinson Brimmer Katcher
טלפון – 212-355-4449

קווין לואיס
סמנכ"ל כספים

טלפון – 412-433-6935
דוא"ל – klewis@uss.com

מקור: United States Steel Corporation

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על U.S. Steel מאשרת קבלת הצעות יזומות של Cleveland-Cliffs ומספר גורמים נוספים;

מאת:

פרסם באתר כ - 1208 מאמרים.

.