Moove מגייסת השקעה מ-Mubadala ומ-Blackrock ומכריזה על סכום כולל של 76 מיליון דולר לטובת המשך ההתרחבות הגלובלית

11 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

 

Moove מגייסת השקעה מ-Mubadala ומ-Blackrock ומכריזה על סכום כולל של 76 מיליון דולר לטובת המשך ההתרחבות הגלובלית

 

*הכספים יאפשרו ל-Moove לעמוד מהר יותר במשימתה לחולל שינוי בשירותים פיננסיים עבור עובדים ניידים

*המימון משקף את הצמיחה של Moove מאז השקתה בשנת 2020

*הסבב מעלה את סך הגיוס הכולל לסכום של למעלה מ-335 מיליון דולר מאז תחילת דרכה של החברה, מבחינת אקוויטי וחובות

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 10 באוגוסט 2023, (BUSINESS WIRE):

Moove, חברת פינטק הניידות הראשון בעולם, הכריזה היום על גיוס מימון חדש בסך 76 מיליון דולר, המורכב מ-28 מיליון דולר של אקוויטי ממשקיעים חדשים וקיימים, בתהליך אותו ניהלה Mubadala Investment Company (Mubadala), סכום של 10 מיליון דולר בהלוואת Venture debt מכספים ומחשבונות המנוהלים על ידי BlackRock, וכן 38 מיליון דולר מכספים שלא פורטו קודם לכן אשר גויסו במהלך שנים עשר החודשים הקודמים. העסק, שמקורו באפריקה, ישתמש במימון להמשך המימוש של משימתו להקים את פלטפורמת השירותים הפיננסיים הגדולה ביותר המונעת על ידי טכנולוגיה עבור יזמי ניידות, כמו גם לחזק את מיצובו בזירה הגלובלית.

 

Moove נוסדה בשנת 2020 כמענה לחוסר במימון כלי רכב ממנו סבלו למעלה משני מיליון יזמי ניידות באפריקה. לנוכח העניין הגלובלי, העסק התרחב למספר טריטוריות גאוגרפיות. החברה משקיעה כעת מאמצים בהמשך ההתרחבות הגלובלית, עם תוכניות להשיק מספר מוצרים חדשים ועם יעד להגיע לרווחיות עד לסוף שנת הפעילות שלה. השקעה זו מהווה חיזוק ליכולתה של Moove לספק שירות ללקוחותיה ולהגיע להישגים במספר שווקים מתפתחים ומפותחים. המימון מציין את תחילת הקשר, אשר במהלכו פארס סוהיל אל מזראוי, ראש הון סיכון וצמיחה ב-Mubadala, יצטרף למועצה המייעצת של Moove.

לאדי דלנאנו, מייסד שותף ומנכ"ל שותף ב-Moove, אמר: "אנו נרגשים לחבור אל Mubadala ואל BlackRock כשותפים ולהגדיל את הפעילות בשווקים שכבר הוכיחו את עצמם כרווחיים כולל איחוד האמירויות, הודו, אנגליה ודרום אפריקה, וכן המשך ההשקעה בחוויית הלקוחות שלנו וקיצור זמן הפיתוח של מוצרינו במטרה להגיע לרווחיות ברחבי הקבוצה ב-12 החודשים הבאים".

פארס סוהיל אל מזראוי, ראש מחלקת הון סיכון וצמיחה ב-Mubadala, אמר: "Moove יצרה פלטפורמה מאופשרת טכנולוגיה עם רמת מדרגיות גבוהה המעניקה שירות ליזמי ניידות ברחבי העולם, זאת על ידי מתן גישה לאשראי ולשירותים פיננסיים שלא היו זמינים עבורם בעבר. זהו שוק הסובל מחוסר בשירותים ובאמצעים בנקאיים אשר לדעתנו יהיה להם פוטנציאל משמעותי וארוך טווח".

Moove התחזקה רבות מאז הקמתה, והגיע לצמיחת רווחים בשיעור של פי 17 לאחר גיוס כספים מסוג Series A לפני שנתיים. החברה מעצימה למעלה מ-12,000 לקוחות אשר השלימו יותר מ-22 מיליון נסיעות ב-13 שווקים ברכבים הממומנים על ידי Moove. העסק הוא השותף הגדול ביותר של Uber למימון רכבים באזור EMEA, והוא כבר מפעיל את צי הרכבים החשמליים הגדול ביותר לפי שעות בפלטפורמה של Uber באיחוד האמירויות, למרות העובדה שהשירות הושק לפני ארבעה חודשים בלבד.

שון דון, מנכ"ל BlackRock (לשעבר Kreos Capital), אמר: "אנו סבורים של-Moove יש את הפוטנציאל לשמש בתפקיד חיוני במסגרת הטמעת ההנעה החשמלית בשוק הניידות. Moove מעניקה ללקוחותיה גישה למימון וכן את הסיכוי להשתתף בטרנספורמציה של מגזר הניידות, זאת באמצעות הגדלת הצי הגלובלי שלה של רכבים חשמליים. המשך התפתחותן של ארצות, כמו גם צמצום הבעלות הפרטית על רכבים תוך קירוב פתרונות ניידות משותפים ושיתוף נסיעות, יאפשרו ל-Moove להימצא בחזית שינוי זה".

לאדי דלאנו הוסיף: "הודות להשקעה זו נוכל כעת לקדם מהר יותר את משימתנו ולהמשיך ליצור הזדמנויות משנות חיים עבור לקוחותינו, תוך כדי התקדמות בכיוון הרווחיות. אנו מתמלאים גאווה כשאנו רואים כיצד לקוחותינו משפרים את איכות חייהם וחיי משפחתם, ומימון זה יאפשר לנו להציע הזדמנות זו ליזמים נוספים".

Moove, חברת פינטק מונעת השפעה, קיימת במטרה לספק שירותים פיננסיים לאנשים שאינם מקבלים שירות מבנקים או ממלווים מהסוג הישן, ומאפשרת להם לקבל מימון מבוסס רווח וכן גישה למסלול הערכה של בעלות יציבות פיננסית. הגידול בדרישה לפתרונות ניידות יוצר עבור Moove הזדמנות הולכת וגדלה להפוך לשותפה הנבחרת עבור יזמי ניידות ברחבי העולם לקבלת שירותים פיננסיים.

אודות Moove

Moove היא חברת פינטק מאפריקה לניידות גלובלית אשר פותחת בפני יזמי ניידות את הגישה לשירותים פיננסיים. החברה עושה זאת באמצעות שיבוץ של טכנולוגיית דירוג האשראי החלופית שלה בפלטפורמות שיתוף נסיעות, לוגיסטיקה, תחבורה ציבורית ואספקה מידית תוך שימוש בכלים קנייניים לניתוח ביצועים ורווחים וכדי לכלול לקוחות אשר הוחרגו בעבר מקבלת שירותים פיננסיים. Moove פועלת ב-13 שווקים ברחבי אפריקה, המזרח התיכון, אירופה ואסיה, והיא השותפה הגדולה ביותר של Uber לאספקת רכבים באזור EMEA. עד כה לקוחות החברה השלימו למעלה מ-22 מיליון נסיעות ברכבים הממומנים על ידי Moove.

Moove – עובדות חשובות

  • Moove השפיעה באופן חיובי על חייהם של למעלה מ-50,000 בני אדם ברחבי העולם
  • מאז הקמתה, יש ל-Moove‏ 15,000 לקוחות
  • למעלה מ-22 מיליון נסיעות ברכבים הממומנים על ידי Moove
  • למעלה מ-150 מיליון דולר של אקוויטי גויסו, ולמעלה מ-175 מיליון דולר של מימון חובות גויסו מאז הקמת החברה
  • למעלה מ-30k רכבים חדשים בהזמנה
  • שותפת הרכבים הגדולה ביותר של Uber באזור EMEA, שותפת הרכבים השנייה בגודלה בהודו, וצי הרכבים החשמליים הגדול ביותר באיחוד האמירויות לפי שעות אספקה
  • האפליקציה של Moove פעילה ב-4 שווקים: דרום אפריקה, גאנה, ניגריה והודו
  • 85% אימוץ של Moove Wallet עם ממוצע של 12 עסקאות ללקוח בחודש

 

למידע נוסף:

אנשי קשר

Sam Uden
[email protected]
07 443 956 730

Sarah Kemp
[email protected]

מקור: Moove

 

 

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

סגור לתגובות על Moove מגייסת השקעה מ-Mubadala ומ-Blackrock ומכריזה על סכום כולל של 76 מיליון דולר לטובת המשך ההתרחבות הגלובלית

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן