אוניברסיטת הבינה המלאכותית של אבו דאבי מקימה מחלקות ייעודיות לרובוטיקה ומדעי המחשב כדי לענות על הביקוש העולמי הגואה

3 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

אוניברסיטת הבינה המלאכותית של אבו דאבי מקימה מחלקות ייעודיות לרובוטיקה ומדעי המחשב כדי לענות על הביקוש העולמי הגואה

סטודנטים מאוניברסיטת MBUZAI

 

אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות, 3 באוגוסט 2023, (GLOBE NEWSWIRE) :

אוניברסיטת מוחמד בן זאיד לבינה מלאכותית (MBZUAI) הקימה שתי מחלקות חדשות וארבע תוכניות לתואר שני המוקדשות לרובוטיקה ומדעי המחשב, ומספקות את הביקוש העולמי הגואה לדיסציפלינות אלה, שצפוי להגיע ל -225 מיליארדi דולר ו -140 מיליארד דולר, בהתאמה, עד 2030 ii.

המחלקות החדשות משלימות את מחלקות הראייה הממוחשבת (CV), למידת המכונה (ML) ועיבוד השפה הטבעית (NLP) הקיימות באוניברסיטה, המדורגות בין 20 המובילות בעולם על ידי CSRankings.

בהמשך  להקמת המחלקות החדשות, האוניברסיטה השיקה תוכניות לתואר שני ושלישי ברובוטיקה ובמדעי המחשב. תוכניות אלה יסייעו להמשיך לפתח את מערכת האקולוגית הרחבה יותר של AI של איחוד האמירויות הערביות ולחזק את מעמדה כמרכז בינלאומי למחקר וחדשנות AI.

נשיא MBZUAI ופרופסור באוניברסיטה, אריק שינג, אמר: "התוספת של שתי מחלקות חדשות אלה מייצגת את המאמץ המתמשך של MBZUAI בפיתוח בסיס מוצק למצוינות במחקר וחדשנות בבינה מלאכותית. האוניברסיטה תמשיך להביא לאבו דאבי סגל וחוקרים מובילים בעולם בתחומים ולהעצים את התלמידים להיות חלוצים עם מיומנויות מבוקשות מאוד בפיתוח כלים ויישומים מתקדמים של בינה מלאכותית בתעשיות שונות. לאור הרנסנס הדיגיטלי שאנו מוצאים את עצמנו בו, הביקוש למיומנויות בתחומים אלה הולך וגדל".

מחלקת הרובוטיקה תתמקד במחקר מקורי קפדני, רב השפעה, תוך שימת דגש על למידת רובוטים ואלגוריתמים של רובוטים במקום פיתוח חומרת רובוט חדשה. המחלקה למדעי המחשב תספק עומק טכני שאין שני לו בטכנולוגיות היסוד שהולידו את הצמיחה וההשפעה הפנומנלית של ה- IT בארבעת העשורים האחרונים.

הרקטור בפועל של MBZUAI, פרופסור טימותי בולדווין, אמר: "MBZUAI נמצאת בחוד החנית של חינוך ומחקר AI, מה שהופך את התוכניות שלנו לייחודיות ותחרותיות בעולם. מחלקת הרובוטיקה תתמקד במחקר רובוטיקה ממוקדת אדם ואוטונומית, כמו גם בפיתוח הדור הבא של העוסקים ברובוטיקה עם מיומנויות עמוקות הן בבינה מלאכותית והן ברובוטיקה, התומכים בקריירות בחוד החנית של האקדמיה, התעשייה והממשל".

רובוטיקה היא טכנולוגיה טרנספורמטיבית, המחוללת מהפכה במגזרים כגון ייצור, בריאות, חקלאות ותחבורה. מחקרים מצביעים על ביקוש חזק למומחיות בתחום הרובוטיקה בשנים הקרובות, כאשר שוק טכנולוגיות הרובוטיקה צפוי לעלות על 225.6 מיליארד דולר בשווי עד שנת 2030 iii. ביקוש זה ייפגע באופן קריטי על ידי מחסור עולמי צפוי בכישרונות, עם עד 85 מיליון משרות שעלולות לא להיות מאוישות עד 2030 בשל מחסור באנשים מיומנים לאייש אותן iv. באופן דומה, שוק העבודה העולמי במדעי המחשב פורח גם הוא, עם תחזיות לצמיחה שנתית שנתית של 14.5% בין 2021 ל-2027 וכ-3.5 מיליון משרות עד v 2026.

ההרשמה לשנת הקבלה 2024 תיפתח ב-1 בספטמבר 2023. לקבלת מידע נוסף, בקרו באתר mbzuai.ac.ae או צרו קשר באמצעות האימייל [email protected]

מחקר קדימות
ii מחקר קדימות
iii מחקר קדימות
iv Korn Ferry
v תחזיות שוק העבודה במדעי המחשב (סטטיסטיקות התעסוקה והמגמות המפתיעות ביותר במדעי המחשב בשנת 2023 • GITNUX)

תמונה הנלווית להודעה זו זמינה בכתובת:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/eb82e469-758c-46ca-b84c-ddeb1502171d

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על אוניברסיטת הבינה המלאכותית של אבו דאבי מקימה מחלקות ייעודיות לרובוטיקה ומדעי המחשב כדי לענות על הביקוש העולמי הגואה

מאת:

פרסם באתר כ - 1266 מאמרים.

.

דילוג לתוכן