קונג'ן ו-Sumitomo Chemical מפתחות במשותף עידן חדש של חומרי פחמן מתחדשים

2 באוגוסט 2023 | מאת: | מאמרים בקטגוריה הודעות לעיתונות

קונג'ן ו-Sumitomo Chemical מפתחות במשותף עידן חדש של חומרי פחמן מתחדשים

בדפורד, מסצ'וסטס, 1 באוגוסט 2023, (GLOBE NEWSWIRE):

Conagen, החדשנית והיצרנית הביולוגית, ו-Sumitomo Chemical, חברת הכימיקלים המובילה ביפן, הודיעו על פיתוח משותף  של p-hydroxystyrene (HS) והפולימר שלה, poly p-hydroxystyrene  (PHS), תוך שימוש בשילוב של ביוסינתזה, כימוסינתזה ופילמור. המונומר והפולימר הם 100% פחמן מתחדש, המסמנים עידן חדש של ייצור בר קיימא.

פיתוח PHS באמצעות שילוב של ביוסינתזה, כימוסינתזה ופילמור מהווה פריצת דרך משמעותית בייצור חומרים בני קיימא. המאמצים להפחית את התלות בנפט והמעבר לחלופות מתחדשות ובנות קיימא צברו תאוצה בשנים האחרונות. עם ביומסה מתחדשת כחומר המוצא, ההתפתחות המשותפת הזו בין Conagen ו- Sumitomo Chemical יוצרת מוצר ידידותי לסביבה וחסכוני. השותפות נמצאת בעמדה מובילה של יוזמות גלובליות פעילות להפחתת הצריכה וההשפעה הסביבתית של מוצרים מבוססי נפט.

שותפות זו מהווה אבן דרך משמעותית בפיתוח חומרים בני קיימא, וגישה זו לייצור PHS צפויה להפחית את טביעת הרגל הפחמנית הקשורה לשיטות סינתזה כימיות מסורתיות. זהו צעד מכריע לקראת תהליכי ייצור בני-קיימא יותר עם השפעה חיובית.

שותפות Conagen-Sumitomo ממנפת את המומחיות של Conagen בתכנון ופיתוח זנים מיקרוביאליים עם המיומנות של Sumitomo Chemical בייצור ומסחור כימיקלים. שיתוף הפעולה נועד ליצור פלטפורמה המאפשרת ייצור כימיקלים בני קיימא שיחליפו פטרוכימיקלים במגוון רחב של יישומים רבים.

PHS משמש לייצור פולימרים, שרפים וכימיקלים אחרים. המונומר HS יכול לשמש גם כקלט לסינתזה של חומרים אחרים, כגון תרופות ובשמים. היישומים של HS ו- PHS הם בלתי מוגבלים ויכולים להשתרע על שימושים מאלקטרוניקה ועד טיפוח אישי ומוצרי צריכה אחרים.

"שותפות זו מייצגת צעד משמעותי קדימה במרדף אחר כימיקלים ירוקים לייצור חומרים בר קיימא", אמר ד"ר ג'יי מקנמרה, Ph.D., סמנכ"ל יישומים כימיים ב- Conagen. "המחויבות שלנו היא עדות לכוחו של שיתוף הפעולה ולפוטנציאל של שילוב הטכנולוגיות שלנו עם כימיה סינתטית ופולימרית כדי ליצור פתרונות חדשניים ובני קיימא שיכולים להפחית באופן משמעותי מוצרים מבוססי נפט בסביבה", אמר מקנמרה. "יחד, אנו מסמנים עידן חדש של מאמצי ייצור חומרים ניטרליים פחמן".

המונומר HS, בעל הנוסחה הכימית C8H8O, הוא נגזרת של סטירן שבה קבוצת הידרוקסיל (-OH) מחוברת למיקום הפארא של הטבעת הארומטית (אטום פחמן 4). HS ו- PHS הם דוגמאות לכימיה ירוקה למזעור פסולת, הפחתת כימיקלים מסוכנים ושימוש בזרזים שניתן להפריד בקלות ולעשות בהם שימוש חוזר. פרויקט פיתוח משותף זה מבטיח לסלול את הדרך לפיתוח חומרים חדשים מתחדשים ובני קיימא. "טכנולוגיה דומה יכולה לשמש לייצור מרכיבים כימיים מרכזיים אחרים על ידי תסיסה בקנה מידה תעשייתי, כגון חומצה קינמית, חומצה מונוהידרוקסית-בנזואית וחומצה דיהידרוקסי-בנזואית", אמר מקנמרה.

אודות Conagen

Conagen קונג'ן הופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי. היא חברת מו"פ ביולוגיה מלאכותית ממוקדת מוצר עם יכולות ייצור בקנה מידה גדול. טכנולוגיות פיתוח הזנים, התסיסה וההתרחבות הקנייניות שלה משפרות את המכירות, הייצור והרווחיות של שותפינו במגוון רחב של שווקים קיימים ומתפתחים בתחומי המזון, המשקאות, התזונה, חומרי הטעם והריח, התרופות והחומרים המתחדשים.

אודות Sumitomo Chemical

Sumitomo Chemical היא חברת הכימיקלים המובילה ביפן, עם נוכחות גלובלית בתעשיות הכימיקלים, הפטרוכימיה והפלסטיק. החברה מחויבת לקיימות ויש לה פורטפוליו מוצרים התורם Goals.Top הפיתוח בר קיימא של האו"ם.

קבצים מצורפים

Conagen ו-Sumitomo Chemical, חברת הכימיקלים המובילה ביפן, מפתחות יחד p-hydroxystyrene (HS) והפולימר שלה, poly p-hydroxystyrene (PHS), תוך שימוש בשילוב של ביוסינתזה, כימוסינתזה ופילמור.

PHS משמש לייצור פולימרים, שרפים וכימיקלים אחרים.

למידע נוסף

Ana Capretz, Head of Public Relations and Communications

Conagen

+1-781-271-1588

[email protected]

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

סגור לתגובות על קונג'ן ו-Sumitomo Chemical מפתחות במשותף עידן חדש של חומרי פחמן מתחדשים

מאת:

פרסם באתר כ - 1267 מאמרים.

.

דילוג לתוכן