איטום מבנים

1 במרץ 2017 | מאת: | מאמרים בקטגוריה בנייה ושיפוצים

תארו לכם את הרגע הזה ביום, אתם כולכם רטובים מהגשם הסוער שיורד בחוץ, והדבר היחיד שאתם רוצים, הוא להגיע הביתה, ולהיכנס ישר לאמבטיה חמה ומפנקת. לחרדתכם, אתם מגלים דבר חמור ביותר. אתם נכנסים הביתה ומגלים שכל הבית פשוט מוצף במים. לוקח לכם כמה שניות לזכור את העובדה שהגג שלכם לא אטום כמו שצריך עוד מהקיץ. וכמה חבל שעכשיו כבר מאוחר מידי…
מוכר לכם?
קרה לכם פעם?
אם זה קרה לכם, וודאי הרגשתם את תחושת ההחמצה. אולי גם הוצאתם כסף ומשאבים סתם. אז תגידו, לא חבל? לא חבל להיזכר ברגע האחרון? להתמודד עם כל הצער וההוצאות הכספיות הבלתי צפויות? בהחלט חבל. בחיים, יש משמעות גדולה לזמן. אם מקדימים תרופה למכה, פשוט נמנעים מבעיות מיותרות. אז כדי לעשות לכם סדר, ריכזנו עבורכם את המידע החשוב ביותר לאיטום.
איטום
אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבצע בכל מבנה, הוא כל נושא האיטום. את האיטום מבצעים לראשונה כאשר בונים את המבנה. אז מקפידים לבצע איטום נרחב ומאסיבי לגג, לחלונות, למרתפים, לאמבטיה, לגגות המרוצפים אם יש, ועוד. אז המבנה אטום ומבודד ושומר על חום ועל קור. לאורך השנים, יכולים להתפתח סדקים ושריטות שייצרו חורים באיטום, ואם לא יטפלו בהם בזמן, הם עלולים להצטבר לחורים גדולים אשר יוצרים סכנות רבות. הסכנות יכולות להיות כדוגמת רטיבויות, נזילות, במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב, הם עלולים אף לגרום לקריסה של המבנה ולפגיעה בגוף ובנפש. לכן, האיטום נחשב לאחד הדברים החשובים ביותר.
בדיקות איטום
כמו כן, חשוב לבצע אחת לכמה שנים בדיקה של אוטם מורשה מטעם מת"י (מכון התקנים הישראלי) על מנת להיות סמוכים ובטוחים, שהאיטום שלנו מספיק עמיד. במידה ומתגלים בבעיות בבדיקה, יש לבצע את הטיפול המתאים בהקדם. בדיקות שכאלה, מתגלות לא פעם כמצילות חיים, ובעלות חשיבות מכרעת.

שיטות איטום
את האיטום ניתן לבצע בשלוש שיטות עיקריות, שכל את יעילה לשימושים אחרים:
• מריחה בזפת – אחת השיטות העתיקות לביצוע איטום. לרוב משתמשים בזפת כאשר נדרש לבצע איטום לגג. המריחה נעשית במספר שכבות, ואף דורשת המתנה ביניהם. איטום בזפת, יעיל במקרים בהם בוצע כבר בעבר איטום בזפת בעבר, ויכול להתאים גם כשכבת בסיס, למקרים בהם מעוניינים לאום בהמשך עם יריעות ביטומניות.
• הלחמה של יריעות ביטומניות – אחת השיטות הפופולאריות והנפוצות ביותר לאיטום הגג.מחברים יריעות חזקות ואלסטיות במיוחד, עבור הגג. יריעות אלה יותר יקרות מהשימוש בזפת למשל, אם כי הם עמידות לאורך שנים רבות ולא נפגעות מפגע מזג אוויר קשים. איטום באמצעות יריעות ביטומניות לרוב מבצעים על גגות חדשים, או גגות מרוצפים.
• מריחה או התזה של חומרים אקריליים או פוליאוריטנים שונים. השימוש בחומרים אלה, יעיל במקרים בהם נדרש תיקוני איטום שונים לסדקים למיניהם. הוא אינו יעיל עבור מקרים בהם צריך לאטום שטח אזור גדול כמו חלונות או גגות.

לסיום…
אין ספק, שאיטום הוא דבר חשוב לכל מבנה, ובכל אזור במבנה. גם אם ביצעתם לפני כמה שנים את האיטום, וגם אם ביצעתם ממש לא מזמן, חשוב במיוחד (ועדיף לפני שהחורף מגיע) לבצע בדיקה מקיפה שהכול בסדר. אז תוכלו להיות רגועים ובטוחים, גם שבחוץ קר וסוער.

סגור לתגובות על איטום מבנים

מאת:

פרסם באתר כ - 84 מאמרים.

.

דילוג לתוכן